Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 12:25

Mulen až to do chvíle, kdy to přestane někoho bavit a napařej tam ty desetitisícové pokuty všem přítomným. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:49

continuity Ja se konkretne v lyzovani primlouvam za volnost. V zemi, kde kabinkova lanovka je jen na Cerny hore, na Jestedu spadla a neni v provozu...napada te nejaka dalsi? Vzdyt je to outdoor aktivita, aby 13-lety dite mohlo lyzovat jen s ockovanim nebo testem, povazuju za nesmysl. 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:09

mirajo já nehoruji za to, aby se lyžování zakazovalo. (i když rozestupy ve frontách jsou opravdu chiméra a spousta lanovek už má tu zakrývací kupolí. Epidemiologicky bych to přirovnala spíš k demonstraci než ke sportu.)

Ale o to nešlo. Podstatné, co jsem chtěla sdělit je to, že loni nakonec do některého z těchto vzdorovitých středisek někdo vlitnul a ty pokuty rozdal. Z pohledu epidemiologického: pojďme diskutovat, z pohledu společenského - všem měřit stejným metrem, to považuji za správné. Pravidlo, které dodržuje poctivá polovina národa a zbytku se nedodržování toleruje, je špatné pravidlo.

Online Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:47

continuity coz mi pripomina, jak mi psala kamaradka, ze se po navratu jejiho ditete z karanteny do skoly pani ucitelka zeptala, cim si vyplnili zaci cas, tak nekdo byl v bazene, nekdo na horach, nekdo v kine. Dalsi kamaradka mi pise, ze je syn se tridou v karantene, ale jeho spoluzak odleta s rodici na dovolenou, prece to nebudou rusit. Jako me uz to cele prestava bavit a rikam si jestli nejsme poctivi pitomci.

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 16:47

Lamicka vypravu do kina behem karanteny radeji nekomentuji, ale uprimne, uz to zacina byt neudrzitelne. Ted mi psala kamaradka, ze jdou opet do karanteny. Ma dve deti, jednomu karantena skoncila vcera a dnes dostali sms, ze jde do karanteny to druhe. Covid prodelali nedavno, je to jejich asi pata karantena za poslednich par mesicu, maji mezi tema karantenama doslova pardenni intervaly, protoze skola, skolka, krouzky.  Oni jsou dost poctivi a vysledek je, ze jsou ty deti doslova v domacim vezeni. Dlouhodobe...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 16:57

Zrovna dnes jsem viděla reportáž, jak si na Slovensku stěžují, že lidi u nich nelyžují a jezdí do Polska. Tak tady vidím to stejné, že se jezdí lyžovat do Polska, kde nic nechtějí a na hranicích stačí antigen. Pokud chtějí v tom středisku vydělat, tak kontrolama to asi nebude Jedu lyžovat, tak jsem asi zdravá a určitě mi to nezaručí to, že jsem očkovaná a nebo jsem to prodělala, takže se nedivím, že na to lidi kašlou, je to neskutečný nesmysl. 

Online Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 17:00

Gatita no presne, je to neudrzitelne a je to dlouhe. Syn byl hodne v karantene skolni rok 20/21, kvuli skolce. Letos se nam doted vyhybala, ale kolem me jdou nektere deti z karanteny do karanteny. To by clovek nepretrzite sedel doma a cekal az tohle obdobi zase prejde. S detmi, kterym vubec nic neni.

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 17:08

Lamicka me by fakt zajimalo, kam az tohle povede. Ale kdybych mela kristalovou kouli, bala bych se do ni podivat. 

Renusatko presne tohle jsem si rikala ted v krkonosich. V boudach narvano, vydychano, hlava na hlave. Kontroly zadne. Nejdriv jsem z toho byla nesva, ale pak jsem si rekla, ze sem by se na tech skialpech nikdo nakrapnuty nevydrapal

Offline Kokoska
Avatar
28247 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 17:34

Manzel byl o vikendu lyzovat v Novem Meste, pry po nem nikdo nic nechtel, rozestupy u vleku nikdo nekontroloval a na lanovce si (bez rousky samozrejme) povidal s nejakym panem, jak jsou ta opatreni na houby, kdyz to nikdo nevyzaduje.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 17:40
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 18:33

Mě tedy štve i to preventivní testováni v práci. S přesností antigeních testů je to stejně jen kašpařina. A připadniu ušlou tržbu, když budem někdo +, a nic mu nebude, nám nikdo nezaplatí.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 18:50

Gatita Lamicka Přesně tohle říkala ségra, že se jí děti ve skole očkují jen kvůli karanténam, aby mohly chodit do školy a nebýt ve stresu, že se na ně pořád valí domácí učení.  Což je smutný, očkovat se má člověk primárně kvůli zdraví, dítě obzvlášť. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 18:59

Karja tohle řeším já u nejstaršího, jde příští rok na střední, tak ať nemá ty karantény tak dlouhé, ať můžena školní akce, do kina nebo tak bez testování, ale taky mi to nepřijde jako dobrý důvod. Tak to zatím odkladame

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 19:11

Resch držím pěsti, snad se ti uleví co nejdřív, je to pekne hnusnej sajrajt. Takhle hodně těhotná to musí být opravdu náročné. Už jsem si dnes stěžovala, ze ani ne 3lety syn chrchla už tyden tak hrozne, ze ty plíce asi vypadnou brzy ven  jestli je to omicron nebo delta, nevím. Vybrali jsme nějaké hotentotske odberove místo, pak jsem zjistila, ze to z Prahy posílali do laborky někam k Ostravě a výsledky přišly po víc jak 30h a bez rozlišení, takže k ničemu. Držte se!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 19:22
Reakce na Renusatko:

Jedu lyžovat, tak jsem asi zdravá a určitě mi to nezaručí to, že jsem očkovaná a nebo jsem to prodělala, takže se nedivím, že na to lidi kašlou, je to neskutečný nesmysl. 

Máš pravdu, že stoprocentně to sice nezaručí, jen bych připomněla, že to opatření původně vzniklo kvůli tomu, že hned v počátku si řada lidí covid dovezla právě z horských lyžovaček z hotelu...

Samozřejmě teď s omikronem je to všechno jiné no...

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 19:26

Karja presne, presne. Ja ockovani vnimam primarne jako ochranu zdravi. A ulevu v opatrenich jako motivaci moc neberu, obzvlast u deti. Tam moc neberu ani ten apel na solidaritu, u deti proste ne, to at se na me nikdo nezlobi. 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 19:29

MaeGandal Jo, taky bych to odložila, jak se situace vyvine. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 19:34

wendulka No tak zrovna byla zima a zimní dovolená. A je to dva roky zpět, tak doufám, že z tohohle důvodu už to nebude navždy. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 19:44

Renusatko 

No tak to asi všichni doufáme.

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 10:05

mirajo  já mám za to, že omezení "zbytných" věcí pro neočkované je jednou z cest k vyšší proočkovanosti, je to jistý nátlak. To samé bazény, fitka, hospody, výstavy, koncerty. A začít si říkat "dyť je to jen lyžovačka, je to venku, stejně to nikdo nekontroluje" je cesta do peklíčka.
Tak to pojďme otevřít, všechno všem, pak se můžeme posadit a jenom koukat co z toho bude. Já to ale takhle nechci, no. Jsem očkovaná, dodržuju horem dolem a pak si tady přečtu, že na to stejně všichni pečou, achjo.