Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:17
Reakce na 711990:

Samara "kouzlo" ucinku aspirinu na redeni krve spociva v tom, ze je to ta mala davka. Tak priste az budes zase debilne trolit, tak si nejdriv zjisti co a jak. 

​A urcite si nepletes bezne podavani na redeni krve se situaci, kdy cloveku v tele řádí virus, ktery tu srazlivost znasobuje, ano?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:20

Já jsem se jednou acylyrinem předávkovala, i když jsem postupovala přesně podle letáku. Takže bych taky byla s užíváním dost opatrná.

Jinak omikron kolem mě prošel hodně zblízka, ale nepřeskočil.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:29

Samara ne, kupodivu nepletu

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:32

barbucha Zase ty dobrý lidi tak neděs Pokud dodržíš dávkování 100mg, určitě se ke krvácivý mrtvici neproředíš. Právě ten Stacyl, dřív 100mg Anopyrin, užívaj třeba lidi s rizikem infarktu dlouhodobě, měsíce, roky, vliv na srážlivost je velmi malej. Někdo už užívá novější preparáty, ty už jsou jen na recept. Riziko internet diskuzí je v tom, že si někdo řekne, ha Acylpyrin, a začně polykat třeba celej 400mg 3x denně. Nebo že ho začne dávat dítěti, tam je potřeba opravdu varovat, že ne.  

Online luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:42
Reakce na Samara:

​Ne, neni. Obsahuji stejnou latku, ale stacyl je k zaludku mnohem setrnejsi. Tohle si neprectes na krabicce, ale mam to od doktorky ze spickove kliniky. Moje obvodanda samozrejme mezi tema dvema leky taky nerozlisuje.

​Koukám, že na krabičce u Stacylu si to přečteš - je tam napsáno, že se jedná o enterosolventní tablety (rozpouští se až ve střevě, nedráždí tedy sliznici žaludku).

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:46
Reakce na barbucha:

​To je rozhodně lepší než acylpyrin

Vono totiž embolie neni nic dobrýho, ale to hromadný užívání acylpyrinu taky ne... řekl někdo těm dobrým lidem, co ho teď preventivně užívaj po lopatách, že mocně naředěná krev zvyšuje krvácivost? Je ovšem pravda, že takový pěkný krvácení do mozku tu embolii vyřeší - a když nevyřeší, postiženýmu to bude úplně fuk

​Nikdo neuziva acylpyrin hromadne a po lopatach. To schvalne prehanis a prekrucujes, abys znela jakoze racionalne a silne. Naopak situace je takova, ze acylpyrin uzivalo velmi malo lidi, ptz doktori acylpyrin nedoporucovali, namisto nej meli lidi jist paralen. Na krvaceni do mozku pri covidu se neumiralo. Na mrtvice a tromboticky zapal plic ano. Budeme v tom kurzu mermomoci pokracovat? Nestoji to ani za zkousku? Akorat ze ted uz to je asi jedno..Jo a detem bych ho teda nedoporucila, tam bych byla opatrna.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 12:28

To jsem ráda, že jsem to dětství přežila. U nás byl Acylpyrin lék první volby a u mne doteď je. Jak na mne něco leze, tak šup Acylpyrin, horký čaj a do postele vypotit.
To je novinka, že děti ho brát nemají? Já mám doteď spojený všechna dětská stonání s acylpyrinem rozpuštěným na lžičce s čajem, spolknout, brrrrr, a hned zapít. A to máma byla původně dětská sestra, než se stala sálovou, tak by snad ty svý děti nechtěla pozabíjet?

A jinak, anopyrin brala máma 20 let, po první trombóze, táta 30 let.

A mně byl acylpyrin doporučený k braní týden před očkováním a 14 po něm, taky jako prevence trombózy, od kamarádky lékařky. Taky si ho beru před delší cestou v letadle, v autobusu. A ještě do přiznání: teď už mi i chutná a mám po něm super pocit v žaludku, jako že mi dobře tráví a není mi těžko. Normálně mě pořád pálí žáha a po acylpyrinu právě že vůbec.

Tak teď nevím. Ale paralen na mne vůbec nezabírá a brufen beru, jen když mě bolí hlava.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 12:56

Jennyfor áááááá acylpyrin rozpuštěný na lžičce čaje, na to jsem si nechtěla vzpomenout

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:03

Mohučanka To mi nevadilo tolik jako zivocisny uhli

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:07

Jennyfor 

No však jo. 14 dní Acylpyrin 100 mg je úplně O.K. I pro to naředění. Ale ne 2 měsíce vkuse. Na to je vhodnější spíš ten Stacyl/Anopyrin, ovšem za mě určitě ne bez konzultace s lékařem. Mojí babičce ho léta předepisovala obvodní společně s léky na vysoký tlak.

Já taky nevím, co bych v dětství bez acylpyrinu dělala. Paralen mi akorát stejně jako acylpyrin dovede snížit horečku stejně jako mojí mamce. Nic víc. Ta to má blbé v tom, že je na warfarinu - díkybohu za Panadol!

Jediná věc s paracetamolem, která mi opravdu pomáhá při chřipce a nachlazení, že mi uvolní i dutiny, je horký citronový Coldrex Max Grip. Naproti tomu moje ségra nesnese ani klasický, který je na mě slabý. Dráždí jí žaludek tak, že ho vyzvrací.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:07

mirajo

A nejhorší ze všeho byl pangamin...brrr.

Online Sweet Potato
Avatar
34839 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:24

Jennyfor Já jsem jako malá dostávala Superpyrin, mňam, acylpyrin výjimečně, matně si pamatuju, že nejen kvůli chuti, ale i že měl být pro děti lepší.

Online Sweet Potato
Avatar
34839 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:27

Očiami farmácie o lécích na horečku.

https://www.instagram.com/p/CY3S6nMqhDY/?utm_medium=copy_link

Prý se pořád neví, proč a jak paracetamol účinkuje.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:35
Reakce na mirajo:

Mohučanka To mi nevadilo tolik jako zivocisny uhli

​ja ti dekuju! Chroupu ted vapnik a pripomina mi to nejakou dobrutku z detstvi, furt nemuzu prijit na to, jakou. Tak uz vim!

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:39

Jennyfor Schválně jsem se šla kouknout na příbalový leták k Aspirinu (Acylpyrin jsme už spotřebovali). U dětí je dovolen jen po konzultaci s lékařem, dávkování má rovněž určit lékař. Troufla bych si říct, že dřív mohla stačit i zkušená dětská sestra, ale myslím si, že dnes panuje mnohem větší přísnost a strach z rizik, než dřív, zvlášť u dětí. Já při kojení musela řešit i obyčejné prášky na alergii, protože dětská ani gynekoložka se na to moc netvářily a laktační z porodnice naopak tvrdila, že starší generace léčiv brát jde. Rozsekla to až alergoimunoložka, která kromě dospělých řeší i děti, tak má asi nejširší přehled. V rodině jsem si vyslechla i názory, že bych buď neměla brát vůbec nic, nebo odstavit, nic mezi. Pardon za OT.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:39

wendulka Taky paracetamol skoro neberu ani nedávám dětem. Na teplotu mi pomůže tak na 2hod, na bolest skoro vůbec. Coldrex jako výjimku potvrzuju, výjimečně si koupím, nechce se mi hledat, je tam myslím trochu efedrinu, prostě účinkuje asi ten horkej nápoj a složka, která trochu uvolní nos a probere polomrtvýho. 

Jennyfor Tady k tomu Reyovu syndromu, i malinko historie https://cs.wikipedia.org/wiki/Rey%C5%AFv_syndrom. Hodně vzácné, ale je to důvod, proč se od Acylpyrinu u dětí ustoupilo, když se dá použít něco jiného. Jasně, že mi ho taky dávali a žiju:)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:42

moora Já uhlí vždycky ne a ne polknout a zůstalo mi to, větší prášek, co nemá hladkej povrch, musím rozkousat:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:42

Mohučanka já pangamin milovala. Měla jsem ho na afty. Jedla jsem ho skoro jak bonbóny, ještě jsem ho cucala a kousala, žádné spolknout a zapít

Offline Tanka
Avatar
53 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:43

Strašný človek tento Pavel...

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:43

Evaeva Chutná jako droždí? Brrr...