Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:43

mirajo ano! Já ujídala i to droždí

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:45

mirajo ja ho normalne rozkousala vzdycky, chutnalo mi to. Akorat ten cernej jazyk pak. Velky prasky polknout mam taky problem

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:46

Mohučanka No kolem obchází tedy pěkně, nevím jestli omikron, ale je to pravděpodobné. Že dceři lehla polovina školy (zůstalo jim 8 učitelů na 9 tříd, kuchařky mají covid všechny a v každé třídě nkdo) už jsem psala. Dnes dorazili dva spolužáci, co jim bylo o víkendu špatně, udělali si test a šli rovnou domů s pozitivitou. Syn má třetí den teplotu, jinak nic, test negativní, dcera dnes přišla taky s teplotou. Muž byl včera na PCR po blízkém kontaktu, je negativní, ale na testu byl brzo (po třech dnech). No bojím se dost. 

Jinak léky já teda prakticky neberu, vůbec totiž nemívám teplotu, nikdy. Dodnes moje bývalá spolubydlící dává v hospodě k dobru historku, jak jsem se smrtí na jazyku a děsem v očích polykala čtvrtku paralenu.  Dneska už tak otrlá nejsem, ale nemoc většinou zvládnu s čajem, céčkem a tak dvěma brufeny nebo coldrexy. Pravda, už se mi stalo, že jsem to neodhadla a nakonec skončila u modafenu, ale to se mi stalo max. 2x. Jako dítě si nepamatuju nic, jen že jsem jednou měla antibiotika, hrozně mi nechutnala, tak jsem je tajně splachovala do záchodu.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:50

moora jo, živočišný uhlí mi taky chutnalo a pak ještě dologran, to bylo, jak jíst omítkuZa to z polykání paralenu mám hrůzu dodnes, dnešní děti vůbec nevědí, jaké je to štěstí ty sirupy.

Offline Zuzuli
Avatar
2160 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:57

Mohučanka ja pangamin miluju v detstvi jsem ho chodila ujidat misto bonbonu. A chutnalo mi i to zivocisne uhli, ale to jsem roky nemela. 

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:57
Reakce na Sweet Potato:

Očiami farmácie o lécích na horečku.

https://www.instagram.com/p/CY3S6nMqhDY/?utm_medium=copy_link

Prý se pořád neví, proč a jak paracetamol účinkuje.

​Kdyz si to sem dala, tak dodám, že PEG2 mimo jiné funguje jako ochrana žaludeční sliznice. Takže, když se vezme lék, který sníží jeho hladinu, dostáva žaludek zabrat vždy a nění tak úplně důležité, kde se konkrétně vstřebává. Taky jsem si myslela, že si kdovijak pomůžu jinou lékovou formou, ale je to jen taková berlicka. 

U těch aspirinu proti srážlivosti je důležitější, že je ta dávka opravdu nízká a i tak by se to mělo hlídat. 

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 13:58
Reakce na Samara:

​A urcite si nepletes bezne podavani na redeni krve se situaci, kdy cloveku v tele řádí virus, ktery tu srazlivost znasobuje, ano?

​Aký vírus, nebola to pred chvíľou davová psychóza?

....nestíham vývoj udalostí....

Online andulka01
Avatar
10707 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:01

Garfie Já šla na PCR taky třetí den od kontaktu, to je moc brzy, j když je to nejspíš Omikron? 

Mě teda bylo v neděli špatně od žaludku, nicméně to přičítám jednak sobotnímu večírku (asi už nemůžu pít bublinky , nedělaj mi dobře na žaludek) a jednak start menzesu, když si to zkombinuju, je to mazec. 

Jako malá jsem byla "antibiotikový" dítě, od mimina do konce školky furt. Za mě se předepisoval Penicilin, po kterým mi bylo a je dycinky hrozně zle od žaludku a nikdo mi to nechtěl věřit. Pak už mi stačil i smrad toho prášku. 
V dospělosti jsem si zvykla na téměř nulovou nemocnost, všechno se zvládlo aspirinem a čajem přes víkend. A teď abych se s každou prkotinou pozorovala jestli to není koronáč to mě hrozně vytáčí.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:03

mirajo 

Jj, myslím, že to nejspíš bude dělat ten Phenylephrin než že by to byla vyloženě čistě zásluha jen toho paracetamolu. Ale když zmiňuješ ten efedrin - jo, jediný, co u mě kdy dokázalo při léčbě chřipky a nachlazení trumfnout klasický acylpyrin, byl Modafen.

Dokud byl volně prodejný.

Online Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:09

wendulka Modafen už zase volně koupíš, jen chtějí občanku.

Taky mi přijde nejlepší. Coldrex hned po něm. Ale nemůžu to na noc, nespala bych.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:11

Garfie To asi řádí všude. U nás ve školách i v práci, zatím klid. U mladšího jeden nakažený, první na škole tento rok. Já jsem ráda, že jsme přežili už všechny zkoušky, to jsem měla největší obavu. U druhého ve škole jeden pozitivní na antigenu a nepotvrdil se. Já minulý víkend strávila s kamarádkou hodinu a půl. Udělalo se jí špatně na schůzce. Manžel jí navrhnul, že ji vezmeme domů, takže ještě asi 45 minut v autě. Potom nám volala, že má 40 teplotu, zvrací a má žaludeční obtíže, po dvou dnech omikron. My s manželem nic. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:12

Garfie co sa týka liekov, mam to rovnako. My doma bežne ani takmer lieky nemávame, momentálne máme doma detský nurofen, detský panadol, sinupret, vitamin D a náplaste

Ja nemávam bolesti hlavy ani bolestivu menštruáciu a muž máva len psychické problémy, ten má neurol

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:14

betsey no ty časy si taky pamatuji, zlomilo se to až dětma a pak věkem. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:14

betsey muz se ma nejlip, neurol pomuze na vsechno

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:16

711990 že? Keď mi bude blbo, dám si ho tiež

Inak som dnes po tretej dávke, už je to štyri hodiny a zatiaľ vôbec nič, ani len ruka ma neboli, tak dúfam, že to tak aj ostane, lebo inak budem musieť asi vypit celú fľašku panadolu 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:18

Sweet Potato 

No to vím, že byl pak na občanku. Pak ho zase jednu dobu přestaly mít lékarny tady u nás úplně, tak jsem to přestala sledovat, když jsem objevila ten horký citronový Coldrex. Tak už zase je? Tak to se schválně zeptám, až mě to příště zase skolí.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:18

betsey :D 

ja se taky hlasim se 3.davkou, necitila jsem ani vpich, takze podeziram sestru z nejakyho spiknuti! Urcite mi nic nepichla a jen to predstirala!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:18

continuity nestraš, teda verím, že k deťom si budem musieť zaobstarať poriadny arzenál, ale dúfam, že napríklad ta hlava ma nezačne bolievat, ja vždy trpím s tebou, keď len o migrénach píšeš

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:22

andulka01 No má se jít 5-7 den od kontaktu....jinak možná to byl Penicilin, já si jiné ATB z dětství nepamatuju, ale jistá si nejsem. :-)

wendulka Mofen je pořád v prodeji, jen kontrolovaný, musíš předložit občanku. Sweet Potato Coldrex piju jenom na noc, taky nespím, ale to já ani neromálně, tak mě to nijak netrklo. Já vždycky beru léky až večer, protože je mi nejhůř a "abych se vyspala", tak to v tomhle případě asi neplatí!

Renusatko No u nás právě ještě minulý týden ticho po pěšině, to se všechno urodilo přes víkend! 

betsey To mi připomnělo nějaký večírek ještě za svobodna u mě v bytě. Spadla lahev s alkoholem a dost ošklivě pořezala někomu ruku, když jsem vytáhla svoji lékárničku (ve které byla tuším jedna náplast na puchýře a asi dva prošlé paraleny) přítomná zdravotní sestra znechuceně vyzvala hosty, ať jí někde seženou pořádnou autolékárničku! :-) Jo a třetí dávka totálně v pohodě! 

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 14:26

betsey to už asi nezačne, já na to trpím od mladej dospelosti.