Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 08:03

Lepší než aspirin/acylpyrin je anopyrin (šetrnější na žaluduk), který se předepisuje na ředění krve. Ovšem 100mg nekoupíte, ale musí se koupit 400 mg a ten čtvrtit... já raději budu volat své mudr, protože embolie u sestry po covidu a ty co měla máma před lety, mě docela děsí.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 08:06

Liesel je to furt to same. Rozdíl je jen v obchodním názvu. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 08:18

Akras Dětem do 16 let určitě ne, jak psala continuity . Důvod není žaludek, ale Reyův syndrom. Po podání acylpyrinu dětem může vzniknout, je to sice vzácné, ale hodně závažné. 

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 08:22

Lamicka zeleny raminko!

Offline Akras
Avatar
233 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 08:29

Jasně, jen mě to zajímalo, samozřejmě bych to konzultovala s dr. Jen abych věděla, na co se ptát. Nenapadlo by mě brát jakékoliv léky jen podle rad na internetu

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 08:50

Samara "kouzlo" ucinku aspirinu na redeni krve spociva v tom, ze je to ta mala davka. Tak priste az budes zase debilne trolit, tak si nejdriv zjisti co a jak. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 08:52

Přiznám se, že je mi úplně zle z toho, co se strhlo pod statusy, co napsal syn té zemřelé zpěvačky. Jako obviňovat jeho, že on může za to, že máma zemřela, protože "to přitáhl" domů? Někteří ti antivaxeři jsou fakt spodina, děsný. On a otec, očkovaní, tři dny nemoc, pak už dobré, jak dopadla paní Horká je smutné, ale obviňovat syna? Fakt už mi to přijde celé na hlavu.

Hlavně že nikdo z těch, co hulákali, ať se lidi neočkují, za nic nemůžou, že, Lando. Ach jo.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:02
Reakce na Lamicka:

Přijde mi děsivý, jak tady radíte užívat acylpirin jako kdyby to byl vitamin. Vždyť ho plno lidí vůbec nesmí brát a plno lidí ani neví, že ho brát nemá.

​tak to teda žasnu taky. Ještě by to chtělo alobalovou čepičku a nějaké to savo.

Přesně takhle úřadují ti samozvaní doktoři.

není nad stupidní rady..

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:12

Dadoo Třeba by tyhle samodomo debaty a rady tolik nevznikaly, kdyby se na tu prevenci trombotických komplikací už v první linii trochu víc dbalo, což se asi moc neděje. Na druhou stranu, každej, kdo má pozitivní test, nemůže dostat Fraxiparin /podkožní injekce proti tromboze, s minimem rizik, vím, že ty znáš/, to je drahý a nedává to smysl. Tak se radši neindikuje nic a vznikaj internetový rady. Nepřipadá mi to stupidní, nebezpečný ano. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:18

Ještě k tomu aspirinu. Dneska jsem se ptala sestry, jestli ho švagr po covidu bral. A docela jsem koukala, jemu to řekla doktorka, bral ho 5 měsíců po covidu a při něm. Pětistovku. To jsem vůbec nevěděla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:18
Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:49

Torrah Copak pod statusy. To jde nečíst. Ale první reakce jedné naštěstí ne moc blízké kamarádky byla "aha, takže se jí nedostalo včasné lékařské pomoci". A pak (to už si přečetla ty diskuze, kdo ví, možná i něco připsala), jak jí měl syn radši uvařit čaj.

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 10:07
Reakce na continuity:

Samara tak stacyl je to samé jako aspirin 100 mg, o kterém jsem psala.

Alespoň cti ty názvy na krabičkách, když už je příbalový leták na tebe moc dlouhý. 

​Ne, neni. Obsahuji stejnou latku, ale stacyl je k zaludku mnohem setrnejsi. Tohle si neprectes na krabicce, ale mam to od doktorky ze spickove kliniky. Moje obvodanda samozrejme mezi tema dvema leky taky nerozlisuje.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 10:10

Tak současná vlna je i okolo nás. Neteř, se kterou jsme celá rodina byli celou sobotu, pozitivní bezpříznaková. Oznámení o pozitivitě mi přišlo dneska ráno, včera jsem byla v práci a bohužel se (oproti normálu) setkala s většinou kolegů. Sakra. Vzala jsem si HO, PCR, ale teda strašně, strašně se mi to nehodí, potřebuju pracovat v práci.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 10:11

U nás na druhém stupni mimochodem zůstalo 8 vyučujících na 9 tříd...jsem zvědavá, kdy se jim to tam sesype úplně. 

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 10:12
Reakce na Dadoo:

​tak to teda žasnu taky. Ještě by to chtělo alobalovou čepičku a nějaké to savo.

Přesně takhle úřadují ti samozvaní doktoři.

není nad stupidní rady..

​A tovitezejo. Na trombozy je alobalova cepicka se savem to nejlepcejsi, to vam povidam. 

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2022 10:36

Sweet Potato tam neslo o to, ze syn ji mel radsi uvarit caj nez ockovat, nebo neco jineho. Slo o to, ze nemocna starsi pani s covidem varila pro celou rodinu misto toho, aby lezela a kuryrovala se. Takze ano, kdyby ockovany syn uvaril caj ji, byla by na tom nejspis lip. Sve uz o tom vi i nejmenovany osvc ze zlinska, ktery s covidem jezdil tri dny po stavbe, mrtvice a nohu uz nema.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 10:46

Samara Ta paní prodělala covid neočkovaná, protože se sama se snažila nakazit, průběh byl zřejmě docela dobrý. Bohužel ji pak zřejmě dohnala embolie, která u covidu bývá, ve chvíli, kdy už jí bylo úplně dobře. Samozřejmě, házet vinu na očkované je ale super. To zadostiučinění, panečku.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:01

Samara Myslím, že za to starší paní by tě byla hnala.
O očkování jsem nic nepsala, že vařila atd vím. Jestli ji k tomu někdo nutil nebo si nedala říct, asi nevíme, že. 
Že nemocný má ležet, na tom se shodneme.

Ale mělo by to vliv zrovna na embolii?

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 11:04
Reakce na Kan:

​Ne, ale piju dlouhodobě víno a zázvorový čaj , oboje prý ředí  krev.

​To je rozhodně lepší než acylpyrin

Vono totiž embolie neni nic dobrýho, ale to hromadný užívání acylpyrinu taky ne... řekl někdo těm dobrým lidem, co ho teď preventivně užívaj po lopatách, že mocně naředěná krev zvyšuje krvácivost? Je ovšem pravda, že takový pěkný krvácení do mozku tu embolii vyřeší - a když nevyřeší, postiženýmu to bude úplně fuk