Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 12:50
Reakce na Miru:

martek01 

poprvé.

Ti v nemocnici se nechali očkovat vloni na podzim.

​Loni na podzim už byla někde dostupná vakcína? Měla jsem za to, že až někdy kolem vánoc se mohli očkovat lékaři a další důležité osoby z první linie.

Online Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 12:54

Potrefenáhusa 

...no, kdyby jsi mi nějaký názvy napsala, vzpomněla bych si(pfizer nebo Astra, měli jsme možnost v práci)

...no, nechce se jí. Z důvodu, že zas tak zle jí není, v práci je jich velký podstav, takže kolegiálnost.

Ono to takhle zní asi děsně nezodpovědně. Ale vzhledem k tomu, že ten covid může roznášet asi kde kdo, očkovaný neočkovaný, s příznaky i bez...

Nevím, jak se ona nakonec rozhodne. Kdyby šla na test a vyšlo to pozitivně, tak jdou do karantény skoro všichni kolegové její, a firma klekne. Přestože ti kolegové jsou v pohodě.

je to těžký

Online Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 12:58

žluťásek 

...opakuji, že vlastní nevědomostí jsem to nejspíš spletla. Asi to beru podle toho, že jsem vloni na podzim covid prodělala. A jakmile byla v práci první možnost, nechali se kolegové očkovat. Kdy přesně to bylo, nevím, ale byli jsme mezi prvními

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 13:02

Miru já jsem odpovídala tak dlouho, že se mezitím zeptalo několik lidí

Ale teda přiznávám, že ta kolegialita kolegyně by mě teda pěkně naštvala. Fakt bych nechtěla, aby se v práci motal někdo, kdo tuší že má covid, ale na test radši nejde. 

Jestli jsou kolegové očkování, přece do karantény nejdou. A jestli nejsou očkovaný, akorát je pěkně ohrožuje. 

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 13:02
Reakce na Miru:

...no, nechce se jí. Z důvodu, že zas tak zle jí není, v práci je jich velký podstav, takže kolegiálnost.

Ono to takhle zní asi děsně nezodpovědně. Ale vzhledem k tomu, že ten covid může roznášet asi kde kdo, očkovaný neočkovaný, s příznaky i bez...

​No tak kolegialni by bylo hlavne chranit zdravi svych kolegu, ne?  A ten druhy odstavec ma byt jako omluva proto, ze nejde na test? 

A k tomu, ze klekne cela firma: covid tu budeme mit za chvili skoro dva roky, kazda firma uz mohla mit vymysleno jak to udelat, aby neklekla z toho duvodu, ze se ji tam rozsiri covid, mame ockovani, ochranne pomucky, k okamzitemu pouziti antigenni testy. 

Online Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 13:04

Miru takze kolegialita a muze roznest covid na x dalsich, kteri zase muzou nakazit x dalsich...dyt to je presne to, co zpusobuje tenhle srab!

Online Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 13:07

žluťásek Černá kočka 

...všichni respirátory v práci nosí, očkovaných je, tipuji, 90%, pracovat HO nelze.

Její důvody neznám, to byly mé úvahy, když řekla, že se jí na test nechce. Třeba na něj nakonec půjde. 

Online Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 13:10

Kokoska 

...je to nefér, ano, není to pěkný, není, no...

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 13:58

Miru Díky tvé zmínce o HO se tu už půlhodiny hloupě tlemím a představuju si, jak by to mohlo vypadat u některých povolání

Vykopávám: ošetřovatel slonů

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:05
Online Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:12

Sweet Potato 

...no, jsou podniky, kde to prostě nejde bez lidí.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:14

Sweet Potato myslím, že jsem četla, že v zoo důsledně dodržují A B týmy, ošetřovatelé v karanténě jsou dost problém. Jen taková zajímavost.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:15

Evaeva Ano, leckde je to nutnost, ale nekaz mi legraci.

(Ostatně v zimě a na jaře hodně zaměstnanců ZOO na HO skutečně bylo)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:26
Reakce na Miru:

Potrefenáhusa 

...no, kdyby jsi mi nějaký názvy napsala, vzpomněla bych si(pfizer nebo Astra, měli jsme možnost v práci)

...no, nechce se jí. Z důvodu, že zas tak zle jí není, v práci je jich velký podstav, takže kolegiálnost.

Ono to takhle zní asi děsně nezodpovědně. Ale vzhledem k tomu, že ten covid může roznášet asi kde kdo, očkovaný neočkovaný, s příznaky i bez...

Nevím, jak se ona nakonec rozhodne. Kdyby šla na test a vyšlo to pozitivně, tak jdou do karantény skoro všichni kolegové její, a firma klekne. Přestože ti kolegové jsou v pohodě.

je to těžký

​tohle uvazovani je na facku... to se z toho fakt nevyhrabeme.... desny

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:32

Sweet Potato Pokrývač? Sládek? Řidič tramvaje :) Mám poměrně slušnou představivost :)

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:34

Zarinya je to smutné, nikdy som nezažila väčšiu polarizáciu ľudí ako teraz. A ústi to až do agresie. Naskôr sa zdravotníkom tlieskalo, teraz na nich niektorí primitívi útočia

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 14:38
Reakce na nolita:

​tohle uvazovani je na facku... to se z toho fakt nevyhrabeme.... desny

​no...žijeme v demokracii a niekto si demokraciu predstavuje aj takto

Offline tv
Avatar
3590 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 17:29

Mezitím u nás v Rožnově...já jim říkám rožnovské kravky, sorry jako. Stačilo mi, že řešily, že si nechtějí vzít respirátor, když měly jít volit. Jaké jsou postihy pro podniky od pondělí, které na to prostě kašlou?

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 18:14

tv To je normální, v olomoucké skupině se tohle řeší pořád dokola. Nenaděláš nic. 

Tak pro odlehčení

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 18:16

Garfie prej odlehčení!!

ale uložím si to a budu posílat antivaxerům v okolí :)