Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Sylfana
Avatar
34 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 10:48

Nemá, prosím, CML nějakou informaci o tom, zda jako 3. dávka po Astře Zenece je vhodnější Pfizer nebo Moderna?  Byla jsem rozhodnutá pro Pfizer, ale v týdnu mi kolega říkal, že se spíš doporučuje ta Moderna. Google mi toho zatím moc neporadil a při registraci si mohu vybrat

Offline Kokoska
Avatar
28319 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 10:51
Reakce na dynda:

Sweet Potato 

Uklízečka na HO už byla?

​mam dojem, ze nektere uklizecky uz na HO najely

Online continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 10:58

Sylfana nevím na přeočkování, ale ten dlouhodobý profil protilatek mela lepší Moderna, jenže: zjistili,že dávka je příliš veliká a dává se teď snad poloviční. 

Takže si asi hoď mincí, já bych se nechala přeočkovat tím, k čemu se dostanu dřív. 

Online Sylfana
Avatar
34 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:04

continuity Hm, s tím půlením jsem to ještě nečetla. jdu prozkoumat ty termíny. Děkuju.

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:08

Sylfana já to zrovna řeším. V práci se mi přihlásilo 50 lidí na booster, včera mi firemní doktor napsal, že dostane jen 30 pfizerů, zbytek může naočkovat modernou. Že moderní jako booster lepší, má lepší účinky proti deltě. Hledala jsem hlavně na německých internetech, dneska ráno lehce USA. Po dvou astrách, resp. J&J je jedno, kterou mRNA. Astra & Pfizer / Astra & moderna, vzít tu stejnou mRNA. 2x Pfizer / 2x moderna, vzít to stejný, pokud není k dispozici, klidně i to druhý. 

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:09

Sylfana Jo, a booster modernou je 1/2 dávky. 

Online Sylfana
Avatar
34 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:10

Tabea Děkuju.

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:12

Sylfana já mám dva pfizery a teď jsem na 80% rozhodnutá pro booster modernou. 
jsem zvědavá na reakce kolegů, až nabídku oznámím. 

Online continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:16

Tabea udělala bych to stejně. Tu mRNA do kříže. 

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:16

711990 moje teta odebira vytery z nosu u malych deti, pracuje v nemocnici na detskem. A rika, ze to bere setrne, jen z predni casti a nezajizdi hluboko. Protoze dle jejich uz vic jak rocnich zkusenosti, kdyz tam ten covid je, tak proste vyjde pozitivni a netreba se stourat hluboko. Ze i kdyz obcas pochybovala, jestli to miminko nesetrila uz moc, tak to tam stejne vyslo. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 11:29

Zuzuli nám na tom odberu loni v zimě říkali, ze maj pro děti do 2 let taky nějaký míň šmirglovací štětičky (pulrocni dite ani neceklo a vyšlo dvakrát negativní :-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 12:07

711990 je, no! 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 12:48

Evaeva my mame kolem sebe hodne rodin, kdy bylo jedno dite jako jedine negativni (u nas taky). Podle me je klidne mozne, ze to jedno to vzdycky prineslo a uz bylo "po" (tchyni vysel negativni pcr 7 dni od prvniho priznaku a to ji v dobe testu bylo nejhur) nebo to melo nekdy driv bezpriznakove a nebo to proste nechytilo.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 12:53

Takhle to mela mladsi, podle me jak ji na prvnim testu brali jen z pusy, tak vysla negativni, ackoliv byla 100% prenasec. Druhy den pusa nos a pozitivní.

Jinak dotaz na cml, malou mam s malou pauzou ve skolce stale doma, ryma a kasel, uvazuju ze ji vezmu k dr, at si ji poslechne, prece jen ten postcovidovy syndrom me strasi dost. Ale zase si rikam, jestli jeste nevyckat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 12:54
Reakce na dynda:

Jak se tu řešil ten nedostatek protilátek v nemocnicích, vylovila jsem z paměti a útrob internetů tohle Chápu.to.správně?

​jo. lecit covid v eu neni zajem a kupodivu to nezajima fakt nikoho. mozna az na nejaky ty blazny s alobalovyma cepickama. zvlastni..

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 13:04

rasaNori jestli chces mit klid, tak ji vem, ale zrovna vcera mi rikali 3 kamaradky s mladsimi detmi, nez mam ja, ze je maji porad doma, protoze porad ryma a kasel... takova ta zimni klasika. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 13:16

viktorka_od splavu no, jestli to chápu dobře, tak tady píšou, že bamlavinidad je drahý a ještě se musí podat brzy, kdy se ani třeba neví, jestli je člověk pozitivní nebo jestli bude dokonce mít příznaky. A že mají jiné léky, které jim přijdou lepší. Tak tomu bych "není zájem léčit " neříkala 

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bamlanivimab-regeneron-lek-koronavirus_2103031752_dok

Online continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 13:18

rasaNori

Já bych tam zavolala, jak to u vaší doktorky vypadá. Pokud je tam armagedon a jinak malá nemá problém, asi bych ji ještě chvíli léčila doma, ať do toho nechytnete něco dalšího. Já to měla s malýma dětma vždy celou zimu. Nakonec ještě i ted: už jsme byly celý týden zdraví a starší zas kašle. Akorát ji hledám test, ať vím, jestli jí zítra posílat do školy. 

Ten postcovidovy syndrom je spíš neurologický, imunitni nebo srdce. Taky se ho bojím víc než akutního COVIDu, ale zas to není tak časté. Neboj, bude to dobré. 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 13:45

Lamicka continuity diky, tak zkusim zitra telefon. At uz jde cely covid do haje, fakt:(

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 13:45

rasaNori já ten postcovidový syndrom zrovna včera studovala a hlavní příznak je vysoká horečka, další pak vyrážka na chodidlech a dlaních a oteklé oči. Prý je nemožné to "přehlédnout", dítě je viditelně těžce nemocné. Obvykle propuká asi 2 až 6 (?) týdnů po a postihuje hlavně děti na prvním stupni, to je prý rozdíl oproti té Kawasakiho nemoci.

Edit: jestli má jen rýmu, tak bych jí asi neřešila dřív než po 14 dnech, podle jejího stavu, jestli se lepší a tak.