Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:48

Klara No tak to je jiná! Jakoby mne přijde logicky, že když se nebudu cejtit dobře, tak se půjdu vytřít, podle mě se takhle dá u těch zodpovědných osob dost zachytit. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:49

Renusatko Jo, to mi přijde super, posílat nepotřebuju:-D

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:49

Jinak u nás teď ze školy přišlo, že řádně očkovaná dospělá osoba je pozitivní. Prý do karantény nejde nikdo, ale máme si hlídat děti Tak těm pravidlům taky moc nerozumím. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:58

Renusatko 

No protože u očkovanýho se předpokládá slabší nálož - nejen kvůli lehčímu průběhu u dotyčnýho, ale taky by měl bejt míň infekční vzhledem k okolí.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:05

Renusatko u syna ve škole očkovaná učitelka angličtiny a v karanténě jsou tři třídy. To platí zase v různých krajích různá pravidla?

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:10

Evaeva holky maji 14 dnu, pak nemusi na testy a muzou do procesu. Me hygiena rekla ze tim ze jsem ockovana a byla jsem na pcr negativni ve stejny den jako holky pozitivni, tak do karanteny nemusim. Ale ja sla na test hned, jak holky. Pro jistotu:) 

Karja my se porad dolecujeme z nejakeho chcipu, ale oba negativni. Dneska jsem musela popobehnout a myslela jsem ze vyplivnu plice:D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:10

Karja 

Někde jsem viděla, že pro očkované by testy měly být dál zdarma.....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 21:45

rasaNori díky za odpověď. Ať vám to rychle uteče.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:47

tv Právě.  barbucha V druhé škole kvůli nemocné, očkované paní učitelce, šli do karantény všichni její žáci. Tak je to asi jinak nejenom v krajích. Jinak já jsem ráda, protože náš mladej v té škole ještě skoro nebyl. 14 dní karanténa, týden adapťák, potom 14 dní nemocnej a chodí tam první týden.

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 24. října 2021 23:00

tv Renusatko mam pocit, ze ta pravidla jsou tak zamotana a vyklad k tomu poradny a jednoznacny neni, takze kazdy pak postupuje jinak podle toho, jak si to sam prebere.

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 24. října 2021 23:13

Jak je to aktuálně s obsluhou v restauracích a podobných zařízeních, kde host musí mít test/očko? Musí mít i obsluha?

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 24. října 2021 23:24
Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 24. října 2021 23:31

nika Já jsem si to myslela, ale přišlo mi nelogický, že nakaženej číšník to může bez kontroly vesele roznášet. Tak jsem doufala, že mi nějaký opatření uniklo...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 00:03
Reakce na coralline:

nika Já jsem si to myslela, ale přišlo mi nelogický, že nakaženej číšník to může bez kontroly vesele roznášet. Tak jsem doufala, že mi nějaký opatření uniklo...

​číšník by měl mít neustále respirátor/roušku, ne?

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:14

A666 Teoreticky ano, v praxi to vždy neplatí.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:48
Reakce na A666:

​To je právě to, já nezaznamenala, že by se nějak jasně prokázalo, jaká hranice protilátek je bezpečná ochrana

Právě no. Osobně se domnívám, že to má původ na jaře, kdy byl vakcín nedostatek a převažovala alfa. Tam to vypadalo, že by protilátky získané proděláním mohly být dostačující a doporučovalo se posečkat. No bohužel přišla delta no. 

V tomhle ohledu já fakt závidím Portugalcům. Kdepak Británie nebo Izrael, na jejich číslech je teď nejlépe vidět, že očkování fakt funguje, když se to správně pojme.

Jenže to máš marné, každý stejně uvidí a vezme si z dostupných dat jen to, co bude chtít vidět.

To máš jako s tím tvým odkazem na článek, jak moc očkování brání v přenosu choroby.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:54

Prave jsem mela kratkou neplanovanou debatu s mladym kolegou (30) ohledne ockovani, protoze to vypada, ze by mohl jet na veletrh, coz je soucast jeho prace, jen pokud by byl naockovany. Tak se ho ptam, jestli by se tedy nechtel naockovat, rikal ze ne, ze mu vadi ta retorika, jak je k tomu tlaceny a ze chce mit v budoucnu rodinu...

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. října 2021 09:13

wendulka s těma protilátkama je to těžké. Nedivím se, že se to lidem nelíbí. Stačí, že jsi očkovaná a i když se ti nevytvoří nic, tak je to v pořádku. Když máš svoje, tak se neví kolik ti stačí, i když máš hodně vysokou hladinu. Já v tomhle věřím těm, co na to ten výzkum dělají. Ono je jasné, že to jde pomalu, protože dat je pořád málo, ale vlastní protilátky jsou spolehlivé, to už se teď dá říct. A zároveň s nimi vzniká i buněčná imunita. Obzlášť u našeho doktora je třeba vidět, že opakovaným setkáním, protože v té sanitě má někoho každou chvíli, stoupají aniž by byl nemocný. I dost lidem nějaký čas po prodělání stoupaji a potom pomalu klesnou. Jediná nejasná skupina, jsou ti, kde se hned v začátku vytvoří málo nebo nic. Takže další nijak dobrý údaj je 180 dní po prodělání.

Jen si myslím, že u nás tyhle výzkumy jedou tak od loňského září. Nejsou úplně ukončené a tím pádem pořád není jen stanovené určité číslo. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. října 2021 09:18
Reakce na A666:

​číšník by měl mít neustále respirátor/roušku, ne?

​tak tim se pravdepodobnost prenosu snizi, ale nikdo snad nemuze verit tomu, ze s necim na puse pokud to neni dotazena plynova maska potencialne nakazeny jedinec nemuze nikoho nakazit..

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. října 2021 09:37
Reakce na coralline:

nika Já jsem si to myslela, ale přišlo mi nelogický, že nakaženej číšník to může bez kontroly vesele roznášet. Tak jsem doufala, že mi nějaký opatření uniklo...

​to je totalne na hlavu skoro jako vsechna opatreni.Tady smis do restaurace jen naockovana a personal nemusi.