Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Kan
Avatar
7005 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:27

Malenge Moji rodiče se vzájemně neomezují, manželství mají pěkné, oba respektují toho druhého.  Žádné výčitky jsem teda nezaznamenala. Jako posílají se k doktoru navzájem, když je tomu druhému ouvej a vzdoruje, ale to je tak všechno. Oni řeší hodně politiku, to se spíš chytnou kvůli komunálním volbám.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 13:27
Offline Kan
Avatar
7005 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:28

Renusatko Díky, pěkně napsané.

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:53

Byla jsem nedavno s mamou na ocnim, vedle me z druhe strany sedela v cekarne pani tak kolem padesatky, porad se chtela bavit. Pak sla do ordinace a pres dvere bylo slyset :Jste ockovana? - Ne, nejsem. - A proc? - Ja ani nevim, myslim, ze to nepotrebuju.

Doktorka ji na to uz pak nic nerekla, ale vzhledem k tomu, ze pri vysetreni oci je si doktor s pacientem dost blizko, bylo mi ji celkem lito. Respiratory jsme tam teda meli vsichni, ale stejne mi to prijde dost bezohledny. Cekarna mala, nevetrana, sedely jsme tam skoro hodinu a s nami asi 4 dalsi lidi, vesmes duchodci. Ty pristroje, kam lidi davaj oblicej, sestra pred nami a hned zase po mame utirala dezinfekci, ale i tak.

Tak tuhle pani bych teda mezi rozumne lidi nezaradila.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:07

999 priznavam si to nerada, ale uvedomila sem si nedavno, ze se na neockovane divam taky tak. 

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:13

Malenge kde se vlastne to s tim sajrajtem pres mliko bere? Ja pochopim, ze nekdo nechce ockovani v tehotenstvi, i treba z obavy kvuli horeckam a tak, ale zrovna to mliko a neco, co se na diteti projevi az za dvacet let, mi prijde uplne mimo. Moje kamaradka se kvuli tomu taky ockovat nechce nechat. V lete tvrdila, ze dokud budou testy zdarma, tak na ne teda bude chodit, a az se budou platit, tak proste bude sedet doma. No jsem na ni zvedava, jak se s prichazejici zimou, skoro rocnim ditetem, muzem na HO a bytem 1+1 vzda vsech jejich spolecenskych kontaktu, kavaren, detskeho cviceni a tak, aby dostala svemu slibu.

Jinak je mi vlastne celkem jedno, kdo je a nebo neni ockovany, pokud teda nevyklada ruzne konspiracni teorie a nenavazi se do toho, je za jsem.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:14

Já celkem i chápu,ž e se někdo rozhodne se neočkovat. Já mám chronické onemocnění, u kterého se furt neví, co ho způsobuje, takže jsem fakt přemýšlela, jestli se nechat, kor když jsme víceméně doma a mezi lidi moc nechodíme. Kdyby pro nás očkování neznamenalo snadnější cestování za rodinou, tak bych to asi zvažovala víc...... Nicméně i tak jsem nakonec došla k závěru, že pokud se bojím, co se mnou udělá očkování, tak covid by byl asi ještě o dost horší... A delta to rozhodnutí završila, vlastně jsem si jen počkala, jestli je účinné i na ní (já byla díky asmatu v prioritní skupině - teda v té nejnižší). Takže naprosto chápu třeba ženy co trpí stejným onemocněním jako já.

Nicméně mě hrozně vadí ty opakování nesmyslů jako že je to pořád experimentální vakcína, a že existují účinné léky na covid ale nepoužívajís e protože farmalobby etc. Absolutně extrémně mě vadí přirovnávání neočkovaných k Židům za 2. světové války. Bohužel pár těhle věcí (zejména tu existenci snadné levné a bezpečné léčby co je nám tajena) má potřebu šířit jedná má švagrová (žije v Austrálii) a musím říct, že prostě komunikovat s ní mám problém......

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:25

Tweet primáře vsetínské nemocnice.

-poslední místo na ARO, všichni covid, na ventilaci, všichni neočkovaní. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:33

Garfie me zaujalo, ze zminuje ze nikdo z nich nedostal ty protilatky! Tak jako proc je mame, kdyz se pak nepouzivaj:( 

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:33

Renusatko Když mně ty "omezené informační zdroje" připadají jako výmluva. Řekla bych, že omezené informační zdroje mají třeba moji rodiče, kteří se akorát koukají postupně na zprávy na ČT a pak na Nově a poslouchají Radiožurnál. A pomineme-li líčení Borhyové, tak tam se zas takové hovadiny nevysílají. Na všechny ty nesmysly o experimentálních vakcínách a vedlejších účincích a opičích adenovirech a nevím na co ještě naopak naskakují lidi, kteří evidentně u Facebooku a internetu obecně stráví dost času. Mně ten často zmiňovaný nedostatek informací připadá prostě jako omluva blbosti.

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:37

711990 Jo, to taky. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:38

711990Těžko říct. Ze svého okolí vím, že při kontaktování obvodní doktorky, která má na ty protilátky poslat, je v tom řada nejasností a neochota. První věta, proč jste se nenechala očkovat, na to léky nejsou. Když chtěla dotyčná poslat na ty protiátky, tak prý nesplňuje kritéria. Splňovala, nemůže být očkovaná kvůli jinému onemocnění. Naštěstí ji poslal někdo jiný, ale spousta lidí to pořád netuší a nedomáhá se toho. 

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:38

Garfie mne je strasne lito tech vsech zdravotniku, kteri pri minule vlne padali na hubu, doufali, ze to bude lepsi, a ted aby se bali opakovani.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:39

Pinot Noir Tak ale i to je bohužel pravda. Ne každý má IQ na to, aby pochopil a uměl vyhodnotit, které informace jsou správné a které ne. Pokud má někdo takový v okolí víc neočkovaných, kteří ho informují o blbostech, tak nic víc nehledá. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. října 2021 15:07

Renusatko

Mám neočkovaneho kolegu. Neockuje se, protože covid prodělal. Ale uvažuje o tom jen kvůli posílení ochrany, aby chránil sveho otce. Ted se testují, samo testy, než k tátovi jedou. Jeho manželka je sestra na JIP. Když jsem se ho ptala na začátku covidu, jestli se boji, tak prý ani náhodou, pracuje prý s horšími nemocemi a kdyby se bala, nemohla by to dělat. Kolega je velmi inteligentní a jeden z nejhodnějších lidí, co znám. Takže není debil.

Chápu, jak to cítíte. Jen jedna z ukázek, proč neočkovane nesoudit svahem všechny.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 24. října 2021 15:15
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. října 2021 15:16

A naopak hloupá je kamarádcina maminka, která je starší, obézní paní s cukrovkou, která se neockuje, protože věří všem konspiračním teoriím. Kamarádka ji nepřesvědčila a raději se očkovala "tajně", aby nemusela poslouchat hloupé řeči. Ale čekala až dokoji.

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 15:31
Reakce na Renusatko:

Zrovna jsem dnes četla příspěvek, který to  vystihl. 

Kouknul jsem na Facebook … a trochu jsem se zhrozil, popravdě. Přátelé, všichni jsme lidi - máme své obavy a jsme nervózní. A vím, že označit někoho za vaxera/antivaxera a přát hromadně takovým lidem něco špatného, nebo je odsoudit šmahem - to je to první na mysli, nejsnazší.

Ale jen o něco málo těžší je vidět za každým tím člověkem a rozhodnutím jedinečný osud, historii, zkušenost, rodinnou situaci a ano, i například omezení či odlišný výběr informačních zdrojů.

Zkusme prosím se navzájem trochu chápat, nevytvářet nesmiřitelné tábory … jen pochopení a klidná diskuze a vzájemné naslouchání něčemu může pomoci. 

​Tohle mi přijde jako strašné kecy. Pardon. Fakt je ten, že abychom covid zvládli,  potřebujeme těch ockovanych co nejvíc. Skutečně nevím,  jestli si to lidi uvědomují. 

Vzajemne pochopení a naslouchání nám nijak významně nepomůže. 

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 24. října 2021 15:45

Zuzuli nemam sebemenší tušení, odkud prival sajrajt přes mliko. Když jsem řekla, ze já osobně jako kojici bych se očkovat nechala, protože bych fakt nechtěla takový hnus prsknout na chudaka kojence (tak aspoň snížit pravděpodobnost) a spis bych doufala, ze mimino ode mne získá alespoň nějaké protilátky, tak na mě koukala jako z jara, ze takhle to nefunguje. Takže imunita z mleka ne, ale sajraty jo

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 16:16

Kora Souhlas. Proste se musi naockovat co nejvic lidi, zatim je to porad malo. Natlak a znevyhodneni neockovanych jsou za me vporadku. Po dobrem to evidentne neslo a nikdo z nas preci nechce dalsi lockdown.