Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:33

Stežuju si na zkostnatělý ministerstvo, který jakmile to na jaře bylo možný, tak šmahem opět zrušilo všechny HO. Aktuálně ho nedostane ani ten, kdo by o něj měl zájem (kromě zaměstnanců s malými dětmi), a to přesto, že 90 % schůzek stále jede přes Teamsy, hybridní formu už máme taky vyzkoušenou a celkem bez problémů.

Takže realita je taková, že většinu času sedíme v pěti v kanclu, z toho tři lidi v uších sluchátka a mají videocall, minimálně jeden z toho v angličtině, vzájemně se neskutečně rušíme a nervy tečou. A to všechno úplně zbytečně, techniku už máme, zavedený postupy taky ... ach jo.

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:11

Malé dítě kasle jak blázen, antigen negativní. Na PCR cekame - už 48(!) hodin. 

Starší jsem zatím poslala do školy, ale je to blbinec teda. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:19

A666 mamce taky rouška nedělá dobře, ale než by se s někým dohadovala. Navíc kašle a kašlající člověk bez roušky ... to by ji taky z obchodu mohli vyhodit.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 25. října 2021 18:53

Tady se ví všechno. Byla Kostková očkována, či ne?

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:01

Vy tomu někdo rozumíte?

Ještě dva týdny by se epidemická situace měla dál zhoršovat a zároveň ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistik Ladislav Dušek odhaduje, že současná vlna nákazy by se měla zlomit za pět až šest týdnů, tedy začátkem prosince, během adventu.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:07

continuity a vis proc cekate? Minule sem taky cekala vic nez 48h(Aeskulab), tak jsem volala na infolinku a probojovala jsem se k pani, ktera mi rekla, ze tyhlety testy zadarmo, jsou delany jako poolovy a s uplne posledni prioritou. A prej kdyz chci doopravdy vedet, jak na tom jsme, mam mit zadanku od doktora, pak to zpracovavaj jinak. No a kdyz v tom poolu vyjde nekdo pozitivni, musis se pak pretestovavat

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:20

711990 no oni na odběrném místě psali, že sobotní testy jsou v pondělí do půlnoci, proto jsem nechala rovnou udělat i ten antigen. 

Se žádankou bych mohla na odběr až dnes. dítě má teplotu od pátku oběda, což je taková pitomá doba. tak tohle je pořád rychlejší. Jinak jsem doufala, že když tam dáme pět příznaků, že to v laborce nějak zohlední, abych se mohl zbytek rodiny nějak zařídit. No tak ne, pak nevím proč to tam vyplňuji. Už bych se potřebovala nějak rozhodnout ohledně zítřka.

Hlavně se mi zdá podezřelý, že nikdo jinej z nás to zatím moc nechytnul - toto jediné dítko ještě není očkované a většinou má ty virózy takové nejslabší. 

Jinak COVID chytnul očkovaný kolega a zalehl tak, že už ani nemluví. Jeho manželka se kvůli těhotenství ockovala až teď, on ní to chytnul. Peklo. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:27

continuity Drzim palce, at to covid neni a at je dceri brzy lepe.

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:42

Lamicka ja ti ani nevím. nějak jsem doufala, že se dožijeme ve zdravi očkování, ale to bude v horizontu spíš měsíců. Teď si myslím, že ve stavu v jakém je epidemie to dřív nebo později ze školy přitáhne. Ona je ta věková skupina, kde to roste úplně nejvíc a žádná extra opatření se nechystaji.

Spíš se potřebuji nějak zařídit v práci, starší může pořád poslat do karantény půlku třídy.  

Navíc všechny testy, kde šlo o prd, protože jsem je potřebovala kvůli dovolené, byli do 24 hodin. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 25. října 2021 19:47

continuity je to naprd:( drzim palce

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 19:53

continuity já četla ten článek a rozumím tomu tak, že Vojtěch má jiné statistiky a predikce než Dušek. Otázka je, kde je vzal. Taky jsem na to koukala jak zjara.

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:02

Evaeva nás se šéf na poradě ptal, jestli jsme to slyšeli a co si o tom myslíme. 

Tak jsem přispěla názorem, že o ničem nevím, protože od rána dnes zcela výjimečně pracuji, ale o Duškovi si nemyslím nic dobré už mnoho měsíců.

Předběžně jsme se domluvili, že HO nebudeme nařizovat, stejně tam nikdo nechodí.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:03

continuity ja se trochu bojím, aby si naše děti nedaly druhé kolo, jak jsme to měli mezi prvními :( navíc u dcery to ani nevíme... Už aby pro ně bylo očko. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:08

continuity Já jsem teda na PCR testu byla jen dvakrát za celou dobu, bez žádanky. Jednou jsem výsledek měla za tři hodiny a jednou tak za šest. A to mi o nic nešlo, bylo to kvůli lékařskému kongresu. Tohle čekání je blbé, ještě, když to potřebuješ řešit u děcek. 

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:09

Lamicka no právě, je to na pytel. Ti neockovani měli z drtivé většiny na výběr, jen ty děti se s tím zas svezou.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:42

711990 pani v aeskulab mela asi vicemene pravdu, az na to pretestovani, do toho poolu se nenalije celej vzorek, ale cast, zbytek se necha pro pripad, ze pool vyjde pozitivni. Ale pozitivity rostou, takze pooly se rozbaluji a opakuji asi vsude, a ono to pak trva no...

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:44

continuity pocet priznku ti nepomuze, opravdu bud test screening "na pojistovnu" nebo zadanka od lekare (od hygieny), tzv.indikovana, ta by mela mit vetsi prioritu. 

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:50

Pavlena v pátek večer zadanku od lékaře neseženu, tak jsem tam šla v sobotu, kdy jsem sehnala termín na test. No to je fuk,já doufám,že to snad dnes pošlou. Nikdy to tak dlouho netrvalo.

Jinak to bude velká sranda,až ty testy přestane platit stát a to ještě chtějí zkrátit ty platnosti. Tak ted bych ten test mohla využít asi tak 12 hodin ( jestli teda dorazí). To je velká paráda a motivace. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:53

continuity Jasny, to chapu.. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:36

continuity Hele však o tom psal Pollert testy se zruší a covid zmizí, haleluja