Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 02. června 2021 08:33

Kokoska Já chytala jedině takovou tu nejvíc fuj střevní virózu.

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 02. června 2021 08:59

Ja od deti chytila vsechno a vzdycky jsem to docela odnesla :( nez sly deti do skolky tak jsem nikdy nemarodila...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2021 09:11

My dětskou rýmičku obvykle taky chytneme, ale většinou mají horší průběh děti. Ale to je jen rýma, že jo.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:15

Kdyz jsem zacinala pracovat na detskem, byla jsem nemocna kazdou chvili. Starsi kolegyne sa smaly, ze to je udel zacinajiceho pediatra, ze si tim prosly vsechny  zato ted od dcery jsem se snad nenakazila ani jednou

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:16

U nas to bylo pravidelne deti ryma, ja 2-3 tydny odolavala, pak ryma-sinusitida-Augmentin. Nebo deti nic, ja zvetseny uzliny na krku a tak se prislo na to, ze maj streptokoka v krku a trousej okolo. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:23

No ja ted od Tondy chytla tu zahadnou nemoc, on byl za 4 dny v pohode i s kaslem a ja se s tim patlam uz skoro 2 tydny a furt smrkam a kaslu

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:32
Reakce na nika:

continuity no prave, testy na měsíc, prázdniny trvaji dva, ne kazda mlada rodina je treba na tom financne tak, aby vse utahla. 

​Vždyť by měly být testy zadarmo, ne? PCR dvakrát měsíčně, antigen teď zrovna nevim kolikrát (jednou týdně)?

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:33

Tak já se nemocí celkově nebojím. Spíš se bojím, že by mi umřel někdo blízký. Nemusím jim ale jít naproti. Očkovat jsem se dala, že už v obchodě nechci dělat drába. A pouštět sem kašlající děti bez roušek- to by asi bylo, jít tomu přímo naproti. Proti rýmičkám jsme, řekla bych odolné.  Ale mám celkově strach z očkování. A můžu vám říct, že i když jsem si asi tak 3 dny libovala, jak mi píchli vitamíny, tak už ten pocit nemám. Divná únava, všechny v práci nás bolí hlava. Prostě může se říct, jaro....... Ale kdo ví. A už vůbec nejsem nadšená z toho, že se to s velkou pravděpodobností bude stále opakovat, protože mutace. Jo, jsem konspirátor a věřím, že ten vir je divnej a unikl z laboratoře. A funguje to očkování tak, že nám ho oslabený vlastně píchnou? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:36

Od včerejška jsou nové certifikáty, snad už teda ty jakože mezinárodní... teď jen vědět jak si to stáhnout do mobilu Poslala jsem si to mailem jak přílohu a stáhla tam odsud na disk, ale není nějakej způsob jak to dostat například do toho my wallet? (náš ajťák je nedostihnutelnej a já zas debil )

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:37

ionicera 

Já teda tu únavu a vůbec celkovou nepohodu připisuju i těm věčnejm rouškám. Hele když se člověk celej rok nemůže pořádně nadechnout... 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:46

barbucha To je taky možnost. Ale zase jsme ve volnu pořád venku, v lese. :-) 

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:14

barbucha já si to stáhla do knihovny (defaultni apka v jabku)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:00

Pavlena 

Já mám obyčejnou nokii... 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:12
Reakce na barbucha:

barbucha Od včerejška jsou nové certifikáty, snad už teda ty jakože mezinárodní... teď jen vědět jak si to stáhnout do mobilu

Já včera vytiskla na papír, neb skoro žádny apky a wallet a podobný věci neprovozuju

Ráno jsem na tohle téma četla vyjádření skorodržitele vyznamenání...„Momentálně z fotoaparátu telefonu QR kód skutečně nikam neodkazuje, ale je tam dlouhý řetězec informací. Tedy data v QR kódech jsou, ale nahrát a propsat půjdou až do aplikace, kterou plánujeme spustit v druhé polovině června,“ uvedl vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla, podle něhož je to jen dočasný stav.

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:18

mirajo Tohle ale měli mít už dáááávno vymyšlený. Jaxe znám, papír ztratím během prvního týdne.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:18
Reakce na barbucha:

barbuchaJá teda tu únavu a vůbec celkovou nepohodu připisuju i těm věčnejm rouškám. Hele když se člověk celej rok nemůže pořádně nadechnout... 

Děti ve škole už bych hlavně nechala volně dejchat. Jakože na několikahodinovej pobyt v roušce se sice neumírá, ale určitě v tom dýchání není stejný jako bez. Když je teď ta doba, kdy jogový dýchání je v kurzu. A ono důležitý je, ne že ne. Do obchodu, do MHD jsem to nosila i minulý léto, to bych po zkušenostech a mutacema za humny nechala. 

Offline JankaM
Avatar
2401 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:22

Tímto si tedy stěžuji že furt nemám pin2, hlásila jsem se 24.5. ráno, HK. A běda jestli nepřijde 

Offline JankaM
Avatar
2401 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:25

mirajo Nevím jak jinde, ale u naší prvňačky roušky sice mají, ale o správném nošení si iluze nedělám. Dcera ji má skoro trvale pod nosem, protože brýle. 

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:29

ionicera do statistiky, já i můj muž, lehce nad třicet, se očkovat necháváme dobrovolně, očkovaná je i celá moje rodina, včetně bratra, kterému je 22, očkují ho dneska jako náhradníka a byl fakt rád, že ten náhradník mu vyšel a bude očkovaný dřív. Motivace je různá, mění se s věkem, prarodiče sedmdesátnící se báli úmrtí na kovid, rodiče padesátníci už mají nějaké své chronické nemoci a chtěli se ochránit, aby mohli s klidem zpět do školy učit, my s mužem netoužíme byť po mírném průběhu, protože máme na krku batole, a máme v okolí poskovidový zánět srdce. Brácha chce v létě na brigády, ale hlavně se chce po třech semestrech konečně vrátit do školy a na kolej. A jeho stejně staří kamarádi se očkovat chtějí taky co nejdřív. Když jsem své kamarádce říkala, že mám termín očkování jako 30+, říkala, že závidí a chtěj se s mužem registrovat hned, jak se to otevře. Důvody osobní i ohledy na ostatní členy rodiny.

Co se týče vedlejších účinků vakcíny, které teď všichni všude probírají, každý hned hlásí, jak ho lolela ruka, hlava, únava... Se vší úctou, viděli jste někdy dítě po očkování? Mám to tady co dva týdny, malá je unavená, plačtivá, s teplotou, pospává a bolí jí místo vpichu. Kdybychom my dospělí byli na očkování zvyklí, třeba bychom se každý rok nechali očkovat na chřipku, tak by to teď nebylo takové haló.

Rovnou říkám, že až bude vakcína schválená i pro děti, nechám dceru naočkovat taky. Nevidím moc rozdíl mezi kovidem a třeba černým kašlem, taky znám lidi, co ho měli, ale ten se běžně očkuje a tipuju, že kovid v budoucnu taky. A o postkovidový syndrom fakt nestojím.

A nejsem konspirátor. I když třetí ruka a oko na temeni by se mi fakt hodilo s tou mojí divoženkou. Ale jedno očkování, co způsobuje dědičnou neplodnost už mám, v pubertě proti HPV, a nějak jim to nevyšlo :D

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:33
Reakce na JankaM:

Tímto si tedy stěžuji že furt nemám pin2, hlásila jsem se 24.5. ráno, HK. A běda jestli nepřijde 

​Mě v HK přišel PIN2 až po osmi dnech a to jsem se registrovala s manželem ve stejný den a on měl PIN2 už druhý den odpoledne (je tedy o půl roku starší).