Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:16

baltik to je porad tak stejny a stejne trapny. Pokud se neco podari, zaridil to on, v opacnem pripade musi dat vsem vedet, ze se od toho distancuje. Sakra, ze me to vzdycky znovu rozcili, uz bych mohla byt zvykla.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:17

Pavlena Taky mě napadlo, že odteď do voleb mají jako povolenou a žádoucí návštěvu jen AB

Lamicka Válka křiváků v přímým přenosu?

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:18

Fiction takovej hodnej pan, vid, kdyz nemuzou vnoucata, prijede aspon on.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:28

Pavlena Kokoska no, rozhodně nic jinýho než vlastní prospěch AB nesleduje....

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:35
Reakce na Lamicka:

Sweet Potato ze by Kuze potrebovala odpoutat pozornost od skandalu? 

​Od kterýho?

Já toho Bureše nechápu. Tady se mu už jakou dobu přímo nabízí ministr s nejlepším CV, prezident i prezidentová ho milujou... a von tomu Kajínkovi ne a ne zavolat.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:42
Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:46

mirajo no hlavně, že lockdown je zadarmo. 

To se zas kouká jenom do té jedné obálky s názvem zdravotní pojištění. Kdy už se poučíme, bože kdy?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:46

mirajo tvl spolek pro efektivní altruismus

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 19. května 2021 14:53

Možná změna úhrad testování, zdroj čt24:

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová navrhuje, aby stát každému občanovi po dobu letních prázdnin hradil dva PCR nebo antitenní testy měsíčně. Od začátku července by měla klesnout také cena PCR testu zhruba na 640 korun.

Online Mrakoplas
Avatar
8858 příspěvků moje polička 19. května 2021 15:00

Tak už mám na sobotu termín . Len fakt neviem ako to prideľujú, sestra je mladšia o dva roky ide deň predomnou. 

A dnes poobede došla mame sms-ka, že zajtra doobeda druhý termín. Akoze fakt to mohli poslať trocha skor (musela som narýchlo posunúť zubárku, aby som ju mohla odviezť).

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 19. května 2021 15:09

luciole ano, kosmetika je logická a jasná, jak jinak, u nás to platí třeba na střih okolo uší, na dobu nezbytně nutnou. Už se to probírá na kadeřnické asiciaci. 

To mě zase bude bavit to každému vysvětlovat...

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 19. května 2021 15:14

Fiction mne uz to fakt vubec ani nelaka sledovat, nema to smysl, zas nekde narazime do zdi:-( co mi chybi nejvic je nejaka jasna vize, cil. je jasne ze "promoreni" je kravina, eliminace taky, a ockovanim se to imho nevyresi pri dnesni urovni propojeni celeho sveta-i kdyz nekde naockujes 100% tak ti do toho hodi vidle nejaka mutace z indie. nevidim vubec smysl v nicem, bohuzel:-(

myslim ze urednici nadseni ze smrsti potvrzeni a covidpasu nedomysli, ze ten vir si z toho fakt nic nedela

​ještě jsem chtěla k tomuto. V tomto máš pravdu, že k zvládnutí té epidemie nestačí jedna věc. Ale každá z těch věcí ( očkování, testování, trasování, opatření na omezení kontaktu) svým dílem pomůže, jen bohužel ani to vyčíslení není tak jednoznačné.

Ale to není argument nedělat nic, protože když nebudeme dělat nic, je ten konec úplně zřejmý. A tam už znovu nechce asi nikdo. 

Jinak lékařů, kteří mají podobny nazor a obavy jako Fiction (že tu další vlnu už prostě nedají) jsem v poslední době slyšela víc. Osobně si myslím, že už ani nemáme jako spolecnost právo to po nich žádat. Dalo se to omlouvat na podzim, kdyz někteří mohli tvrdit, že nevěděli. Teď už ví snad každý, kdo je ochoten se nad tím zamyslet, a zbytek už je marný. 

Pokud to nechceme vidět a slyšet a Babišovi to dovolíme, čeká nás další pruser a virus se fakt nebude starat o to, na co se vymluvaji úředníci na nějakém ministerstvu. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 19. května 2021 15:16

Liesel To bybylo celkem k věci, lepší PCR test jednou za 14 dní, než mizerný antigen 2x týdne. 

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 19. května 2021 15:36

MP Meri Diky za prispevek, zajimave a desive zaroven jak to vlastne funguje. Kolega ma spoluzacku na Ministerstvu zdravotnictvi a podle informaci co nam pustil tak je to tam pry naprosty zmar a anarchie od minuleho brezna dosud. Nejake postupy a nastavene procesy sly do ......  kvuli tlaku ze strany Babise.

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 19. května 2021 15:47
Reakce na Kokoska:

Sweet Potato dalsi vec, ktera me vytaci. Vzdycky jeho ministr neco vyhlasi a Babis to bud rovnou zrusi nebo knoura, ze on nic, on o nicem nic nevi, je prekvapeny, co to zase ti kluci osklivi udelali... Sakra, tak je jejich sef, tak by snad vedet mel? 

​Takhle to koulej celou dobu. Už od srpna a nošení roušek.

Já hodnej, to oni. Asi to funguje.

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 19. května 2021 19:41

Děkuji všem za pondělní rady ohledně manžela.  Zvracení už záhy přestalo, včerejšek teda celý prospal, ale dnes už celkem odskotačil do práce. To motání hlavy, které popisoval, bylo asi spíš něco jako kinetóza, prostě bylo mu šoufl, každopádně nijak to řešit nechtěl s snad to tedy bylo jen tím očkováním. (Ale děkuji marieu za upozornění na vestib. syndrom.)

Já jdu pátek, tak teda doufám, že to bude víc v pohodě.

Offline Kan
Avatar
7084 příspěvků moje polička 19. května 2021 20:26

Příbuzná 75 neměla covid, nechala si vzít protilátky na covid a má IgG 80 Chtěla by naočkovat, plánuje cestu do zahraničí, myslíte, že může? Díky. Předloni teda borelioza.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. května 2021 20:42

Kan 

Jeden z našich doktorů to zjišťoval v IKEM a když jsou do 80, tak se doporučuje očkovat, pokud má pacient zájem, i když za ochranu je jinak považováno už 50 a výš.

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 19. května 2021 20:43

Zatímco sportovat se vesele může, na volnočasové aktivity, například skautská výprava do lesa, je povinný respirátor.

https://twitter.com/skaut/status/1395061607659720715?s=21

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2021 20:47

Sweet Potato člověk nevychází z úžasu