Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 17. května 2021 07:24

Tak ja už jsem registrovaná, akorát si nejsem jistá, že jsem se přihlásila na správné místo, jestli to někde nepůjde rychleji.

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 17. května 2021 07:33
Reakce na continuity:

Lav ještěže jsme sli radsi spát. 

​No ještě jsem přečkala "údržbu systému" a v 0:51 jsem byla zaregistrovaná jak na koni.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 17. května 2021 08:40

brrr Pokud ti ještě nepřišel PIN2, tak to můžeš změnit, tady je docela dobrý odkaz, kde vidíš ty fronty, počty očkovaných atd.

https://ockovani.opendatalab.cz

Offline coralline
Avatar
2156 příspěvků moje polička 17. května 2021 09:17

Je vhodné, aby žena 50+, která trpí křečovými žilami, brala před očkováním preventivně acylpyrin? S nejvyšší pravděpodobností dostane Pfizer. Řekla jsem jí samozřejmě, ať se zeptá svýho doktora, ale prej není jistý, že se tam dovolá...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. května 2021 09:38

coralline rekla bych ze je to hlavne uplne zbytecne

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 17. května 2021 11:00

Prosím vás, môže sa dať človek očkovať keď dobera antibiotiká (entizol), akútnu infekciu nemá (atb boli na rosaceu). Jeden lekár vraví, že týždeň počkať po atb, ďalší, že netreba, na internetovych poradniach z nemocníc radia ísť. Informácie k vakcíne na šukl o atb nepíšu nič.  Keďže pacient má už aj tak hrôzu z lekárov a ihiel, táto dilema mu nepridala :))

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. května 2021 11:13

Mrakoplas 

Rozhodně nechodit na očkování, dokud nedobereš.

Jako oficiálně se říká, že bys měla počkat ještě 14 dnů po dobrání jakýchkoliv atb, ale už k nám přišel pán v podobné situaci, že dobral atb na neakutní infekci teprve dva dny před termínem očkování a doktor ho vzal.

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 17. května 2021 11:32

wendulka no dobral ich dnes ráno a večer má termín. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. května 2021 11:36

Mrakoplas 

Aha, tak v den dobrání to nevím. To minimálně nahlásit předem doktorovi v centru, ať rozhodne, jestli očkovat anebo si rezervovat nový termín.

Zase ale pokud mu jeho lékař, který mu ta atb předepsal, řekl, že týden počkat, proč si ten termín rezervoval?

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 17. května 2021 11:44

wendulka Na Slovensku sú termíny prideľované systémom, pokiaľ viem, nemôžeš si zvoliť termín sám.

Zaregistruješ sa v čakárni, vyberieš si okres/okresy, kde bývaš, resp. kam si ochotný cestovať, a systém prideľuje vakcinačné centrum a termíny podľa veku, diagnóz a pod., počtu vakcín, ktoré majú k dispozícii. Mali by termín poslať sms a e-mail s termínom pár dní pred očkovaním, ale nie vždy to funguje.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. května 2021 12:03

dorota 

Aha, ale tak přece musíte mít nárok taky na nějaký opravný termín, ne?

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 17. května 2021 12:09

wendulka on má termín od minulého týždňa, doktorke sa mu podarilo dovolať až teraz (praktickej, atb mu napísala kožná). Na internete som našla dotazy na atb aj konkrétne entizol a lekárka radila na očkovanie ísť, že to nie je kontraindikácia. Tak práve neviem či sa má počkať len pre istotu alebo to má vážny dôvod, keď každý lekár vraví inak.

Edit. Tak sa mu konečne podarilo dovolať koznej a tá povedala, že bez problémov môže ísť, že sa jedná vlastne o antiparazitika.

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 17. května 2021 12:17

Tak mám pin2 a hlásí mi to, že je neplatný.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. května 2021 12:29

Mrakoplas 

Tak prima.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. května 2021 12:45

coralline přestože to MUDr. Viktorka rezolutně odmítla, já četla, že to lepší je. Před, i po. Ale jak dlouho, si už  nepamatuji.

Říkal mi to i doktor při očkování, když si přečetl, že jsem trombofilik. Já jsem ale medikovana. Kdybych nebyla, asi bych si taky zobla.

Každopádně ji pár sezobnutych Aspirinu neublíží a pokud ji to přinese pocit většího klidu, vůbec bych ji od toho neodrazovala.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 17. května 2021 13:18

Mrakoplas Odstup mezi ATB a očkováním je kvůli tomu, že se předpokládá, že ten, kdo užíval ATB, je bral na nějakou akutní infekci, po které zůstává oslabený, je v rekonvalescenci, atd. ...nikoliv proto, že by ta ATB nějak s očkováním interferovala. Takže pokud je dotyčný v pořádku, bral to na rosaceu, tak ať jde.

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 17. května 2021 13:23

Nevite, jak je to s testovanim deti na krouzky? Podle mimoradneho opatreni musi mit platny negativni test  ne starsi 72 hod (potvrzeni nebo cestne prohlaseni),ale pise se tam jen o antigennech a je ted budou testovat ve skole PCR 1x14 dni. Kvuli krouzku se mi ji nechce tahat po dalsich testech.

Zjistovala jsem u kamaradek, kazdy krouzek si to vylozil po svem a ve vetsine staci cestne prohlaseni o testovani ve skole a dal neresi. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. května 2021 13:24

coralline tady je ten zdroj

Aspirin, který někdy doporučují lékaři jako prevenci, je při žilních trombózách naprosto neúčinný a vezme-li si ho člověk před očkováním, zvyšuje tím riziko, že se v místě očkování vytvoří lokální krvácení.

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 17. května 2021 13:35

Fiction ďakujem, tak som to aj čítala ale keď to jeho obvodná zamietla, bola som na vážkach, predsa sa tomu rozumiem jak koza petrželi. Našťastie to odobrila aj kožná, tak poobede ide na to. 

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 17. května 2021 13:36

viktorka_od splavu omg to prece neni relevantni zdroj proboha