Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Catherinne
Avatar
9818 příspěvků moje polička 14. května 2021 22:17

viktorka_od splavu tu ano, tu mám

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. května 2021 22:20

viktorka_od splavu možná to bude v té slavné appce, co chystají.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2021 22:31
Reakce na Catherinne:

wendulka akorát, že rozočkovaný nemá žádný certifikát, nebo jo?

​Nemá, ale údaj o té první dávce je zanesený v ISINu, kde se pravost té kartičky (u nás tiskneme papír a razítkujeme, to je nejvíc) dá ověřit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46018 příspěvků moje polička 14. května 2021 22:40

wendulka ale ten ISIN je registr zdravotnických údajů pro zdravotníky, nebo se mýlím? to do něj budou nahlížet i majitelé restaurací nebo celníci?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2021 22:46

viktorka_od splavu 

Nemýlíš.

Majitelé restaurací určitě ne. To Arenberger řekl, že ti odpovědnost neponesou, nýbrž zákazníci, které bude asi kontrolovat namátkově policie nebo co to blekotal.

Tak asi policistům/celníkům k němu přes nějakou appku umožní přístup kvůli tomu ověřování nejspíš...

Online Tak Betty
Avatar
4973 příspěvků moje polička 15. května 2021 12:35

wendulka prosím, mám první dávku Astry od PL, mohla bych se na druhou přihlásit do ockovaciho centra? Ja to u praktiku vidím bledě. 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 15. května 2021 12:53

viktorka_od splavu vcera jsem neco zaslechla v radiu, ze ockovani nekterych cizincu bude platne pro prechod hranic, ale na zahradky ne, ze to bude kontrolovat policie nebo hygiena, ale pro hygienu to bude tezke, zalezi jak se domluvi

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2021 13:03
Reakce na Tak Betty:

wendulka prosím, mám první dávku Astry od PL, mohla bych se na druhou přihlásit do ockovaciho centra? Ja to u praktiku vidím bledě. 

No oficiálně to nejde, že by ses zaregistrovala jen na druhou. Jedině, že si zkusíš obvolat očm, kde Astru mají momentálně skladem a domluvit se osobně, pokud ti už teď PL řekl, že pro tebe druhou dávku mít nebude v daném intervalu. My jsme Astru třeba vůbec neměli, ani mít nebudeme, ale už jsme taky řešili telefonát od pána, kterému se teď blíží interval 12 týdnů a ocitl v této situaci, že byl mezi prvními, koho u nás kraji jeden z PL očkoval a teď pro něj druhou dávku od krajského koordinátora už nedostal.

Online Tak Betty
Avatar
4973 příspěvků moje polička 15. května 2021 13:36

wendulka děkuji, zkusím se optat.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2021 14:48

Jinak dnes jsem se dozvěděla, že moje sousedka 65+ byla včera na PCR testu, protože docházela za druhou sousedkou 93, kterou její syn s jeho partnerem nakazili covidem a teprve minulé pondělí ji odvezl do nemocnice, kdy už na to tato sousedka apelovala, že paní na tom není dobře.

Samozřejmě hygieně sousedku jako kontakt nehlásil, takže této sousedce musela test zařídit její PL. Hygiena jí skrze karanténu nevolala doteď.

Dnes odpoledne jí mají volat výsledek.

Dobrá zpráva je, že sousedka už je více než 14 dnů po první dávce Astry u svojí PL.

Blbá zpráva je, že je sama závislá na pomoci pečovatelky, která k ní teď minimálně do pondělí nemůže, pokud bude negativní. Když pozitivní, tak ještě déle.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 15. května 2021 15:31

wendulka Kdyz je nekdo v karantene, at uz virus ma nebo ne, a je zavisly na peci nekoho druheho, tak k nemu ta pecujici osoba nesmi? To nechapu, ty asi taky ne, ale co ma ta pani delat?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2021 16:37

mirajo 

No prý jí zatím nosí nákupy její dcera zdravotní sestra, která už má ukončené očkování, že té by karanténa hrozit neměla.

Já u ní nebyla. Moje sestra na ni dnes ťukala, jestli něco nepotřebuje a ona otevřela dveře s tím, že je po testu. Zrovna jsem shodou okolností byla na chodbě a slyšela to, takže jsem sestru okamžitě odehnala, když je teprve po první dávce. A zbytek jsem se dozvěděla přes telefon.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. května 2021 09:32

Do statistiky, po první dávce Pfizeru mě hodně bolí hlava, zimnice a nevolnost. Tak se obávám, co bude po té druhé.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 16. května 2021 11:19

Mirka mne teda nic nebylo,  to moje zatuhle leve rameno boliva vic, ale po tom vpichu se mi i uvolnilo, tak nevim, jestli to bylo ockovani proti kovidu nebo akupunkturni jehla. Vcera jsem normalne sobotne uklizela, vysavani, vytirani podlah a tak, akorat myti oken jsem jeste odlozila, stejne prselo. 

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 16. května 2021 11:36

Prosím, pokud jste tu někdo z Německa - pořád je nutné se v obchodech s oblečením objednávat dopředu?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. května 2021 15:39

Rhaenys to asi nebude jen tak,protoze napriklad u nas zadne obchody otevreny nejsou.

kde je inzidenz pod 100 mozna otevreno maji,ale rikalo se tu,ze bude nutny neg.test,to se priznam,ze nevim jak nakonec dopadlo,protoze u nas je furt zavreno....

Online Antje
Avatar
příspěvků moje polička 16. května 2021 17:21

Rhaenys jako obcan CR smis ted v DE nakupovat pouze potraviny a drogerii.

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 16. května 2021 17:27

Děkuji za reakce, já právě nemohla nikde nic najít. Konkrétně mi jde o Drážďany - myslela jsem, že vstup do obchodů možný je, za splnění těch jejich podmínek

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. května 2021 17:34

Antje to jako fakt?

to jim uz nestaci neg.test to je jeste nutne nosit potvrzeni o pobytu?A to kontroluje prodavacka?

ja se picnu....

Online Antje
Avatar
příspěvků moje polička 16. května 2021 17:46

Zarinya takhle to bylo ve zpravach, Cesi muzou nakupovat v Bavorsku, ale pouze jidlo a drogerii.

Na pobyt min nez 24 hodin nemusi byt test ani karantena.