Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:14

EDITH4B Zrovna jsem chtela doporucit kvalitni rum! At se nedivej, ze lidi pijou...

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:14
Reakce na ionicera:

​Já bych ale nechtěla, aby někdo porušoval něco, co mu vyhovuje a souhlasí s tím. Prostě bych se kadeřnice zeptala, jestli mě vezme s testem ze zaměstnání. Pokud by řekla ne, po nikom bych žádné porušování  předpisu, který nedává smysl,  nechtěla. Roušky ve vnitřních prostorech podle mne smysl dávají. 

​přijde mi, že už tím, že se zeptáš, jestli tě vezme bez testu, chceš aby ty pravidla porušovala... 

v ten moment se musí rozhodnout, jestli třeba ztratí zákazníci nebo to riskne a bude se dvě hodiny stresovat, jestli se neotevřou dveře a nebude v nich kontrola. 

Taky si myslím, že hygiena nestíhá, ale dá se na to spolehnout?

Já nevím, no, asi bych ti řekla, že je mi to líto, že nepřijdeš, ale moje pravidla to nejsou, já je nevymyslela.

Pár liďí se mě snažilo ukecat na stříhání v kadeřnictví,  tak jsem říkala, že pokud mi položí na recepci tři mega, tak nemám problém. No najednou nechtěli...

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:16

Catherinne Ale ono už se to změnilo, stačí test ze zaměstnání. Napsala jsem to špatně, ne bez testu, ale s testem ze zaměstnání. 

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:17

Sweet Potato a nejsmutnější je, že nutella došla...teda došla, někdo ji sežral! 

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:19

Catherinne říkáš to úplně přesně.Ve chvíli kdy padne dotaz,je jasný jaká se od nás očekává odpověď.To dá rozum.A já si ty pravidla nevymýšlím.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:19

Catherinne Ale máš pravdu. Já jsem taky opatrná. Jen- dozvěděla jsem se, že stejně jezdilla po lidech a prý už to stejně prodělala, tak by šlo jen o tu případnou kontrolu. Ale už je to stejně fuk, testy ze zaměstnání máme kvalitní, kupovali jsme za 200,- v lékárně.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:20

mirajo já už v v podstatě nepiju.Ale dnes to jinak nešlo.A když do pekla,tak na pěkné kobyle

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:21

EDITH4B No nemyslím, že je to jasné. Když se mě zeptají, jestli musí mít roušku, řekneme , že ano.  A je na nich, jestli půjdou dovnitř nebo ne.  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:22

ionicera no jenže "po lidech" to je legální (resp. se nikdo neshodnul jak to vlastně je, takže bych to viděla bez rizika:-P

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:25

viktorka_od splavuTo jsem ani nevěděla. :-) Ale mě ani moc nejde o legálnost nebo nelegálnost, spíš o to , aby to bylo co nejbezpečnější. A tam nevidím rozdíl mezi testem v zaměstnání a testem na odběrovém místě. Nenošení roušek venku je taky nelegální a snad už je nikdo nenosí, protože je to blbost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:29

ionicera no bezpečnost si fakt tím testem nezajistíš, to je uplně zcestný. možná ten respirátor ale spíš že schytáš menší dávku..

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:33

Catherinne EDITH4BHolky držte se, je to a bude to, pěkný blázinec. Tady se vše mění během hodin. Zákaznicím bych řekla ať sledují nařízení, případně že jim pošlete před příchodem ještě SMS, ale každý den vše obvolávat několikrát je zbytečné. Stejně ještě není jasno. 

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:34

ionicera ano, je to na nich.Ale když mi v dřívějších dobách (kdy jsem měla otevřeno a mohla pracovat) přišla klientka a mezi dveřmi se zeptala,zda musí mít roušku, řekla bych(jsem o tom přesvědčená),že očekávala odpověď "ale neee"...No jistě,že musela mít roušku (ne kvůli mému plezíru).A když jsem dnes řešila objednávky,ty dotazy se nesly ve stejném duchu.Klienti ví,že musí mít test a stejně se ptají zda to bude nutné.Stejně jako jsi psala Ty.Jsem ráda,že budou stačit testy ze zaměstnání.Oslavuju to.Protože ty telefonáty,to byl mazec.Raději bych pracovala ve skafandru s testem obden,než toto řešit s klienty.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:37

Renusatko děkuju Reny, přesně to mám v plánu.A zkusím se z toho nezbláznit

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:38

Současná verze...

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:40

Renusatko tak já se sice chtěla ujistit jestli termíny platí, ale současně jsem chtěla všem poděkovat a říct jim, že se na ně moc těším.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:46

Catherinne Já na to koukám a jsem zvědavá, co by platilo třeba pro mě. Nejsme zařízení, které provádí testy na pojišťovnu, ale zase je provádí zdravotnický pracovník, jedna kolegyně všem. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:51

Renusatko to by podle toho, co píše Catherinne mělo stačit. Předpokládám, že jde o ty povinné testy v zaměstnání, na které byste měli dostat těch 60 Kč od pojišťovny. Ale ono se to ještě tak 6x změní.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:52

Zítra se otvírá registrace na očkování pro 55+, nenápadně zmiňuji;)

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 22:56

Evaeva Teď mi o to nejde, ale třeba vstup do posilovny by mi to značně ulehčilo. Jestli vůbec otevřou dřív než budu v důchodu.