Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 16:25

ionicera jak ty fleky prosim vypadaji? Zajimala by me jedna souvislost. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 16:26
Reakce na 711990:

rozarka a mate to tam hodne daleko? Ja prave nevim, jestli jsou schopni i hospitalizovat s covidem? 

rozarka Každá nemocnice by měla mít k dispozici místo, kde by se ambulantně ty protilátky podaly. A zda jsou schopni hospitalizovat (v IKEMu) s covidem? No, minimálně bych se pokusila o hospitalizaci tam (bude-li hospitalizace nutná), vždy se vyplatí tem zatelefonovat, obecně se IKEM ke svým transplantovaným velmi hlásí, ovšem v době covidu jsme tam nikdy nikoho nepřeložili /ač jsme se snažili/, ale ta situace se stále mění.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 16:36

Turduspilaris A už jsi teda "dobrá"? Saturace byla OK? No, po viroze máš nárok na únavu, píšeš, že nemůžeš psát, no já myslím, že projev máš dobrý. Tu práci, co děláš na dálku, bych minimalizovala, vždyť co by si počali, kdybys byla v nemocnici??

Ti praktici to mají hrozně těžké, ta léčba, co jsi dostala mi nepřipadá špatně vedená. U nás se hospitalizace v podstatě řídí tím, zda nemocný potřebuje kyslík a o tom by tě informavala ta saturace. Ještě k tomu Aspirinu, píšeš, že máš jako nežádoucí účinek krvácení z nosu. Navíc máš za sebou velký stres /nemoc, nespavost, požadavky z práce/...mohl by tě ohrožovat i žaludečnímí vředy. Pokud by tě trápila byť minimální dušnost, nebo jsi měla trombozu v rodině či anamneze nebo známou trombofilní mutaci, brala antikoncepci, apod., zvažovala bych nasazení nízkomolek. heparinu, to možná zkonzultuj s praktikem.

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 16:46
Reakce na Turduspilaris:

(přítel jeho kolegyně z kanceláře měl už týden úřiznaky, ale nebude si přece nechat rýpat v nose, tak nešel na test a milá kolegyně chodila do práce). V kanceláři jich je 12 osob, HO majitel firmy nepovolil, dal jim jen plexisklo před PC. Postupně se nakazili všichni, včetně rodin.

No, dcéram určite povedz, obzvlášť, ak sa jedna má o 10dní vydávať.

Šéfovi proste neber telefón. Necítiš sa dobre, bodka.

PL je pľúcny? Neviem, čo môže predpisovať pľúcny, neurol je skôr na úzkosť, čakala by som skôr hypnotikum, ale to musí lekár vedieť čo a ako a hlavne teda čo sa dá a nedá pri Covide. Ak si sa pri ňom motala, asi bola dávka priveľká, ale zas, to musí lekár posúdiť, v každom prípade by som s ním o tom hovorila.

Držím veľmi palce .

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:19

Sweet Potato alibistické to je, ale na druhou stranu je otázka, kolik z těch starších třeba čeká na možnost očkování u praktika. V tom systému tě každý starší přeskočí, takže proč se neregistrovat a pak čekat na pin2.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:28

slniecko PL bude praktický.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:31

Dneska bylo v radiu,ze kdo pod 60let se chce naockovat AZ tak na vlastni riziko.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:33

Turduspilaris 

držím palce ať je líp . Moje mamka taky mla dlouho problém se soustředit, připadala si nepoužitelně, její mladší kolega to měl stejné Každopádně byla doma cca měsíc, takže neblbni a dej si klid. Chápu, že je to v malé firmě těžké, ale na tohle měl pan majitel myslet než vám odmítnul home office a nechal vás tam chodit. pro tebe je primární zdraví. Měl by si uvdomit, že bys taky mohla skončit nepoužitelná na delší dobu jestli bude takto pokračovat.......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:38

Zarinya 

Jo, tady evidentně někteří praktici doočkovávají AZ co by brzy prošla, 25-letý zdravý kolega by ji měl dostat dnes......

Moje fyzioterapeutka říkala, že je dost pravděpodobné, že druhou dávku dostane něco jiného, ale prý by AZ na vlastní riziko brala....

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:44

A666 ja ji asi nechci,protoze beru HA....proste nevim,nebudu lhat,ze medialni masirka mi dala brouka do hlavy.

Mne se to moc nelibi,ze od toho davaji ruce pryc.

Offline Turduspilaris
Avatar
58 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:53

Fiction S PL jsem spokojená, fakt se snaží. Na jeho radu kontroluju saturaci i krevní tlak, vše zatím OK. Trombozy nemáme ani v rodině (naštěstí) a antikoncepci jsem brala tak před 30 lety. Pokud píšu na počítači je to v pohodě. Nedokážu psát rukou (vím, jak to písmeno vypadá, ale nemůžu ho napsat). Chvílemi mám pocit, že mám totálně zpomalené chápání. Děkuji za rady. Už jenom to, že jsem se mohla vykecat mi pomohlo.

Offline Turduspilaris
Avatar
58 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:00

slniecko PL je praktický lékař. Dcery ví, že jsem nemocná, ale nechci je strašit tím, že je mi fakt hodně zle. Ten Neurol mi napsal doktor jeden ráno a jeden večer, ráno si ho vůbec nedávám, mám strach, že bych sebou někde sekla. Na mě to fakt působí strašně moc.

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:16

Turduspilaris moc tlapkam a přeju, ať je ti brzy lépe!

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:19

Turduspilaris To je ale dost velká dávka, ten neurol. Jak silný máš? Pokud nejsi zvyklá něco takového brát, 1 denně (nebo klidně půlka) je až až. Hlavně ho neber dlouho, je návykový!

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:20

Turduspilaris Taky preju, at uz to nabere smer zdravi a moc se mi libi tvuj avatar

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:00

nevím teda, nakolik je  tenhle web  spolehlivý, ale zdá se že byla odhalena záhada "českých" respirátorů zn. Goodmask, které měly v krabičkách čínské šmejdy s označením KN.. 

holt ani první a stoprocentně ani poslední vítězové doby kovidové...

Offline Turduspilaris
Avatar
58 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:02

Myslím, že největší problém je to vyčerpání z nevyspání. Jsem doma už skoro měsíc, a těch posledních zhruba 10 dní spím max dvě - tři hodiny. Vůbec nemůžu usnout. Jen čumím ve tmě do stropu. Věřím, že jak se vyspím, že se vše výrazně zlepší. Všem děkuju za podporu, potěšilo mě to.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:09

Turduspilaris verim, ze to nespani je hrozny. Nemuze za tim byt vic stres nez covid? A tak me napadla jedna z nejlepsich lekarskych rad, kterou jsem kdysi dostala od dceriny ORL lekarky (pote co se uz par tydnu placala v nejake viroze a vypadalo to, ze bude i zanet dutin) a ja porad resila, na jak dlouho to jeste bude, zameskana skola, krouzky, ja bych mela uz do prace atd. A doktorka povidala: "na vsecko se vykaslete, zadny zameskani nepocitejte, TED jste proste nemocny a vsecko ostatni bude AZ budete zdravy. Nic neutece."  A mela dost recht...

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:17

Turduspilaris Já bych ze své zkušenosti taky velmi varovala před Neurolem, opravdu kdyžtak užívat jen nezbytně krátkou dobu. Za sebe bych místo toho na spaní poradila radši CBD kapky, efekt stejný, ale za mě bez vedlejších účinků. Ale jen pokud nejste proti konopí celkově, samozřejmě

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:43

Lamicka Červené nepravideln fleky na břiše a hrudníku. Většiniu o nich nevíme, ale někdy svědí. Začalo to u obou jedním flíčkem, ale množí se.