Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:30

Pavlena já nevím, kdo a o čem mluvil. Tady je k tomu český článek, co se vlastně stalo. A už rozhodně to neplatí pro všechny vakcíny. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:34

viktorka_od splavu Pro mě ne, nebo rozhodně tímhle způsobem negeneralizuju...v tomhle rozhovoru je spousta věcí, které si myslím taky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:35

mirajo dekuju, ja teda trochu vim jak takovy clanek vznika, urcite ho nepsala ta redaktorka.. takze myslim ok

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:49

711990 To je super, to jsem vůbec nevěděla. To asi dává smysl, že se tam mohly objevit až teď.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:59
Reakce na rasaNori:

barbucha jak rikas:) 

​Tak to je super!!!

Online rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 25. března 2021 13:25

Fiction maji ji snad zitra pustit

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. března 2021 14:15

moonlight pokud máme nějakého problematické žáka, třeba z končících ročníku, můžeme si ho pozvat do školy na individuální konzultaci. Stejně tak si o konzultaci může požádat žák . Ale vždy jen 1-1.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 25. března 2021 14:26

Dadoo Byly myslím tři, tak první stupeň. Za mě je fajn, že se jim někdo věnuje, když to potřebují. Jen vidět ty děti před školou s aktovkama mi přišlo jak sci-fi bohužel.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. března 2021 15:02
Reakce na Makara:

Renusatko ale jsi dobrá, že chodíš aspoň jednou týdně. Myslím, že to těm měnovým dost pomůže. Je vás tam takových víc?

​Chodí ještě jedna slečna ze zdravky a jeden kluk studuje myslím na záchranáře. Se mnou jedna naše lékařka, která dělá spíš takovou lepší sestru a ještě je tam jedna sestřička někde z oční ambulance. To jen na oddělení kam chodím.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 25. března 2021 15:04
Reakce na Fiction:

Renusatko Já jsem si tu psala už s OliveOyl , že mi připadá, že to je asi na standardu po té lidské stránce těžší než u nás, kde jsou všichni v umělém spánku. Taky jsme si s kolegy všimli, že každý z nás více "přilne" k pacientovi, kterého si sám příjmul - tj. těsně před intubací ho viděl při vědomí, byl ten poslední, kdo s ním mluvil....  

Je to takový osobnější, když známe jejich strachy a osudy, že? :) Stejně si myslím, že na intenzivkách je to mnohem větší stres. A že budete poslední na řadě, kde se projeví poklesy nakažených. ​

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. března 2021 17:55

Moje teta mi dnes ráno poslala do Messengeru dezinformační audio nahrávku, na níž jakási údajná zdravotní sestra, sloužící na 4 různých pracovištích přináší "skandální" svědectví, na co umírají lidé v českých nemocnicích, že koukala do karet pacientů a všichni prý mají bakteriální zápaly plic a jiné. Jenže už zapomíná dodat to nejdůležitější, že jejich primární příčinou je působení koronaviru v metabolismu.

No a mně po tom, co se předevčírem stalo tatínkovi mojí kolegyně, už ruply nervy, takže jsem jí odpověděla, že jí sice mám ráda a nesnažím se nijak změnit její názor, ale prosím ji, ať mi tyhle dezinformační nesmysly neposílá, bohatě mi stačí to, s čím se denně setkávám, na což reagovala otázkou, co je to ten koronavirus a tím mě definitivně dorazila.

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 25. března 2021 19:28
Reakce na rasaNori:

Fiction maji ji snad zitra pustit

​Mám velkou radost, že to takhle skvělé dopadlo. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. března 2021 19:42

wendulka To je strašně smutné s tím tatínkem kolegyne.

Já mám ,,jen v přátelích na fb,, jednu kravku, bývalou spolužačku z VS, která ten koronac moc nebere. Je to krava, co tam vypisuje, minule měla nějakej chytrej koment u člověka, ktery psal, že mu na covid zemřel dědeček. Osobně bych se s ní už v životě fakt nemohla bavit, když vidím, jak je tupá. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. března 2021 19:47

Karja Já mám jednu spolužačku, která mi posílá tyhle kraviny. O covidu, o očkování, někdy žasnu. No tak mě dost překvapilo, že naočkovaná byla mezi prvníma. Na nemoc, která není, nevyzkoušenou vakcínou s čipama

Online Kokoska
Avatar
28318 příspěvků moje polička 26. března 2021 07:17

999 tak vize pekna, ale pokracovani uz tak optimisticke neni. 

Offline 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 26. března 2021 07:19

Kokoska Jaké myslíš pokračování? 

Online Kokoska
Avatar
28318 příspěvků moje polička 26. března 2021 07:30

999 Pokračování v tom článku. Po těch úvodních "termínech", jak by se to mohlo hezky uvolňovat, třeba :

A teď věříte tomu, že při riziku dalších infekčnějších mutací už budeme sekvenovat důsledněji?

Nevím. Mám pocit, že riziko importu a rozšíření dalších mutací je zase podceněné. Shodne se na něm sice většina vědecké komunity, ale skoro vůbec to není tématem státu. Nemám pocit, že by to stát zařadil jako nějakou znatelnou prioritu – že toto bude sledovat a bránit tomu.

Zhruba od tohoto místa se ten původní optimismus nějak ztrácí.

Offline 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 26. března 2021 07:34

Kokoska Aha, že se prostě stát bude chovat kreténsky dál... Mně v tom článku stačila je štěstí slova proočkovanost, slunce, léto, zahrádky :-).

Online Kokoska
Avatar
28318 příspěvků moje polička 26. března 2021 07:58

999 no právě, chování státu mi nějak brání vychutnat si ty přísliby života, který by se mohl postupně vracet k normálu.