Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:11

viktorka_od splavu Ja vim. Ale kdyz je vsude plno, tak by si ho nekdo asi i koupil, prinesl jednu carku jako dukaz, ale to je mu prd platny. Jasne, ze by to mel nakoupit nebo zaridit zamestnavatel. 

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:14

999 som rôznorodý alergik, vrátane potravinových, antihistaminiká užívam dlhodobo denne, ockovana som AstraZenecou, pred očkovaním sa doktor pýtal, na čo sa liečim, moje diagnózy ho neuputali. Po očkovaní po 12 h som mala silnú zimnicu, na druhý deň mi bolo šoufl a ruka má bolela týždeň.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:27

letfenixa Tak to je asi běžná reakce, nic, co by bylo zaviněné alergií, ne? 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:32

999 Histamin...jak resis vino a zrajici syry a spoustu jinych bajecnych kombinaci? To by mi chybelo, moc. A ta nepredvidatelnost musi byt slozita. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:34

999 

To je. Takový reakce hlásí kdekdo, jinak naprosto zdravej a bez alergie.

Já byla akorát zdechlá, a ruka bolela tak normálně... ale nakonec podobně zdechlá bejvám z obyčejnýho nevyspání, tak jsem to nijak neřešila.

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:35

999 predpokladám, že áno

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:35

Tak rodiče dostali astru. Když mamka řekla něco o tom, že oni si žádali pfizer, tak sestra řekla, že to nemusejí brát a očkování odmítnout. :-) Tak samozřejmě, že brali. Ale je mi líto, že je to jen o organizaci. Většině lidí to bylo jedno. kamarádky maminka např. A dostala toho pfizera. Vůbec nebrali ohled na to, kdo si do žádosti druh napsal. Tak to tam ani nemají mít. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:39

mirajo Zrající sýry nejím a víno piju :-). Zatím to není ten nejhorší spoušteč, tak uvidím, co přinese čas. U mě jsou to pořád "jen" zažívací problémy, až se to zhorší, budu to řešit.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:44

mirajo nám teda ještě nikdo nevysvětlil, kde mám vzít toho pověřeného pracovníka.

protože žádnému pracovníkovi nemůžu nařídit, aby dohlížel na provádění jakéhosi vládního výmyslu.

naši zaměstnaci se prostě asi budou testovat opravdu sami.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:45

Jiná Realita no vsak jo, to je prece princip samotestu

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:46

viktorka_od splavu sami myšleno jako bze nějakého dozoru předpokládaného pracovníka.

nemám zdravotní firmu, ale pekárnu. cukrářky fakt nemají v popisu práce dohlížet na zdravotní testování.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:50

dneska jsem vymýšlela, jak budeme testování dělat prakticky, a v rámci toho jsem zjistila, že jsem opravdu šťastná, že třeba nemáme stavební firmu a několik stavebních partiček rozptýlených po celé republice, od kterých musím sbírat výsledky jejich testů. protože kolega mluvil s velmi nešťastnou paní, která to v jejich stavební firmě dostala na starosti a říkala, že se z toho určitě zblázní.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:50

ionicera 

To měli v jedný provozovně obě vakcíny? Pak nechápu proč by si někdo nemoh vybrat... to je jen o ochotě personálu asi  

Milostpán dneska vyfásnul první dávku (Pfizera), s napětím očekávám, jak následující dny proskuhrá se smrtí na jazyku, jak je jeho dobrým zvykem. Už se těšim

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 09. března 2021 21:54

barbucha Pfizer se očkoval v pondělí, pak prý bude ve středu. Naši dostali termín na dnešek. Ale to se dozvěděli až tam, že to tak je. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. března 2021 22:06

Jiná Realita a co by se stalo, kdyby to udelaly bez dozoru?

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 09. března 2021 22:11

viktorka_od splavu u nás se to taky nějak řeší, že svedek nebo fotka s datumem ( říkají razítkem, ale kde bych ho vzala?)

Je to nějak v těch opatřeních snad, nějaká průkaznost toho celého. Já celkem urgentne nutne potrebuji, aby ta pani, čo to vyfasovala, dělala svoji práci a ona musí řešit testy a pravidla pro testy a testování a stížnosti zaměstnanců, kteří se testovat nechtějí...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. března 2021 22:26

continuity nebylo by lepsi si to napred precist?

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 09. března 2021 22:39

viktorka_od splavu tak ona to četla a konzultovala s právníkem. Já jsem na to malej pan. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. března 2021 22:45

continuity zamestnavatel ma povinnost o provedenych testech vest evidenci. vic se tam nepise. ja fakt nechapu ze my si k tomu vzdycky musime dovymyslet jeste vetsi prudu, nez to je.. jasne, chapu, ze ty to neridis.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 09. března 2021 22:52

viktorka_od splavu taky vymysleli, že se testovat se musi všichni, včetně těch, kteří covid už měli - lhostejno před jakou dobou. Kvůli bezpečnosti. 

Mě je to ukradené, jsem tam byla letos jednou a teď se fakt tam nechystam. Muž nastoupil znovu na full time, ještě znovu na směny včetně nočních. Takže kromě vaření a práce mi ještě přibyde chlácholení děti, ať nervou. Za ty dva roky celkem odvykly.