Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2021 15:16

A666 To je teda dobra! Ja to hodne beru podle sve pozice, u nas se da chodit treba jeden den v tydnu, ale min 8hodin bez pauz s to si umim blbe predstavit s uplne malym miminkem. Plus to, ze i ve svem veku bych mela jeste obri splátky za studium, takze dite nejdriv v 35. Kdyz jsem jednou nekde v Irsku v hostelu vyprávěla myslim particce z Austrálie, ze je u nas vysoká for free, tak mi neverili. No ale uvidime, co bude, az nebo jestli vubec tohle covidove nadeleni skonci.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 04. března 2021 16:42

nolita jojo, je to tak

Online Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:00

Kokoska Jj, zdravotní pojištění je povinné a abys ho nemusela platit tady, musíš být pojištěná v zahraničí a navíc tam nepřetržitě strávit minimálně 6 měsíců. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:06

Prosím vás, jak jste z toho testování měli ten certifikát, jak jste se k tomu dostali?

Nám tu zadanou zadávali PL a nezadala tam email, mame jenom tu SMS. Muž potřebuje ten pozitivní test kvůli testování do prace zajišťuje, že ho nemá. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:09

continuity zadanku zadavala PL, kontaktni udaje jsem zadavala ja pri registraci na termin v laboratori. vas PL primo registrovala na termin a konkretni misto?

pokud vis aspon tu laborku tak tam zavolej, poslou ti protokol

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:13

viktorka_od splavu my právě přišli bez registrace, v UVN to jde. A tam už to jenom vytiskli, na email se nikdo neptal, mě nenapadlo, že to bude nekdo potřebovat a nebude stačit ta SMS.  

Laborky nevím, oni něco dělají u sebe, něco posílají jinam. Ach jo. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:13

continuity Asi to nějak záleží na rezervačním systému, kam se jdeš otestovat? Přítel si mail i telefon vyplnil přímo do rezervačního systému toho odběrovýho místa a PDFko s výsledkem mu dorazilo právě na tento mail. Jeho PL na něj měla ještě starou mailovou adresu a tam nedorazilo nic, takže se žádankou to nejspíš žádnou souvislost nemá.

Edit: Vidím že než já než něco sesmolím, tak už je  to dvakrát vyřešený!

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:15

Karoleena ale my tu rezervaci nedělali, přišli jsme rovnou z ulice. 

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:19

continuity zkus jim do uvn zavolat, oni tam jsou docela vstricni (i kdyz ted budou asi zase zavaleni), treba ti to doposlou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:22

continuity oni to dohledaji, neboj

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:46

Tak já nevím, jak to tady s tím očkováním funguje. Naše mamka se rozhodla, že se teda nechá někde na středisku pod dohledem naočkovat a se svým termínem předběhla otce 73 i tchána 80. Mamce bude 70 až o prázdninách.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:50

Renusatko zaregistrovala se do stejného očkovacího místa jako otec a tchán?

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:03

Na Aktualne.cz je velký rozhovor s Blatným. Dovolím si vám zkopírovat jeden odstavec, dle mého "top"

Zásadní změna je v tom, že u toho, čemu jsem se věnoval do loňského října, bylo důležité, co dělám. Zatímco poslední měsíce je v mé práci důležité to, jak se o tom píše a mluví. V podstatě málokoho zajímá to, co jsem opravdu udělal. Ale všichni sledují, co je o tom napsáno na Twitteru nebo v novinách. Moc médií je obrovská, velmi bych si přál, abychom všichni táhli za jeden provaz. Podobně jako v roce 1989, kdy jsem byl jako student ve stávkovém výboru.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:14

Sweet Potato jato četla

Od koho tento úžasný postoj asi prevzal?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:15

continuity pan je takovy ohebny, ze?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:16

tv To vůbec netuším, všichni to dělali sami. Předpokládám, že tchán mimo Brno a naši na jedno místo. 

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:17

Sweet PotatoTen Blatný teda na 51 let vypadá dost jetě, z  fleku bych mu řekla tak 65-70

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:17

viktorka_od splavu no to se ti stane hned, když přijdeš do nové práce, o které nevíš vubec nic. Učíš se od nadřízených a kolegů

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:20
Reakce na Renusatko:

tv To vůbec netuším, všichni to dělali sami. Předpokládám, že tchán mimo Brno a naši na jedno místo. 

​Podle mě záleží na výběru očkovacího místa. Sleduju diskuse pedagogů, v některých krajích, záleží i na výběru očkovacího místa tedy, se očkují starší 55+, v jinych i mladší třiceti. Já sleduju tu mapku s vakcínama,  kdybych se zaregistrovala do Zlína, měla bych možná někdy šanci( v rámci kraje), ale to je pro mě daleko. V mém nejbližším místě furt svítí nula.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:22
Reakce na Jos:

A666 To je teda dobra! Ja to hodne beru podle sve pozice, u nas se da chodit treba jeden den v tydnu, ale min 8hodin bez pauz s to si umim blbe predstavit s uplne malym miminkem. Plus to, ze i ve svem veku bych mela jeste obri splátky za studium, takze dite nejdriv v 35. Kdyz jsem jednou nekde v Irsku v hostelu vyprávěla myslim particce z Austrálie, ze je u nas vysoká for free, tak mi neverili. No ale uvidime, co bude, az nebo jestli vubec tohle covidove nadeleni skonci.

​Jo, svagrova nema dluhy z VS (studovala v CR), ale protoze jeji manzel - otec ditete- podnika a nebylo to uplne jiste, tak nakonec taky cekali dlouho - neter mela v 41......