Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2021 12:39

Mojí mámu babička do pořadníku na byt zapsala v 16, tj. někdy na přelomu 70. a 80. let. Byt naši "dostali" až v 93, když už měli dvě děti.

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:41

Lamicka tak já v těch 80' jsem měla nárok na bezplatnou rodičovskou do tří let dítěte, to mě musela firma zaměstnat, i když ne nuutně na stejném místě. Moje máma sypala do práce za půl roku od porodu, vychovávala nás babička.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:42

Jos tak voni i do těch vil dávali nájemníky, když usoudili, ze je moc velká...

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:44

Jos Dům i fabričku jsme nakonec získali zpět v restitucích, pozemky vůbec netuším zda byla nějaká náhrada pak. Ale stejně to díky otci nemělo dobré konce. Z máminy strany také, o pozemky se babička soudit nechtěla, protože na nich postavili domy jejich bývalí sousedé (a udavači), tak ani v restituci nepožádala. Škoda, mohla jsem být bohatá nevěsta :-)

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:45

andulka01 no však ten dům, co naši bydleli, byl původně taky soukromý, pak ho rozdělili na 4 byty. Majitel domu bydlel v přízemí, tam byl ještě jeden byt, kde se střídali čekatelé na něco lepšího (nebo až umřou), bylo to vedené jako zdravotně závadný, taky to nemělo žádné příslušenství, suché WC v tom přístěnku, kde horní patro mělo splachovací. Nahoře bydleli naši a ještě jedna paní s maminkou. Nahoře to byly takové průchozí byty, jeden pokoj za druhým, jak se tady psalo "obíhací".

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2021 12:47

Sairon s tou podporou při návratu do práce s tebou souhlasím. Můj ideál je chodit na střídačku s mužem třeba od roku dítěte. Ale máme tak nevyrovnaný plat, že to nejde. Zařízení pro malé děti je málo, zaměstnavatel taky moc nepočítá s tím, že by otec mohl chtít snížit úvazek.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:49

Do statistiky - kolegyně má pozitivního syna, podle všeho to od něj dostala, má ukázkové příznaky a na PCR negativní. Koukala, jak puk.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2021 12:51

Potrefenáhusa Jojo, ale v te nasi bydlely od 50. let dve generace, koupelna a kuchyň byla jen jedna, tak to prošlo. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:52

Mirka  Já tady už možná říkala příběh známého, který měl 2x nebo dokonce 3x negativní test a 2x přitom skončil v nemocnici. Doktor prý pak vysvětloval, že někdy se vir jakoby zapouzdří v plicích a nelze ho zachytit na sliznicích, ale to je teda asi hodně laicky a přes dvě kolena vysvětlený...:-)

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:54

Kokoska Ehm, popisuješ náš dům! Akorát teda v tom nejhorším fakt 8 bytů, pak jak postupně ty lidi odcházeli a umírali, už tam dál nikoho nestěhovali, protože zdravotně závadné bydlení - studený, mokrý, plesnivý a shnilý. Naši tam udělali strašnej kus práce ještě než měli nás, ale i tak si pamatuju hrozný věci.
Obíhací byt , taky jsme bydleli nahoře (v přízemí to už opravdu nešlo). Ta poslední paní byla už hodně špatná, dementní, máma má dost historek. A já zasunuté pachové vjemy a tak a strašně jsem se jí bála. Zemřela když mi bylo tak tři.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. března 2021 12:56

Garfie já jsem jí, díky vám všem tady, říkala, že se to může stát a občas děje. Ať se chová jako pozitivní a kdyby něco, kontaktuje PL. Ona je velmi zodpovědná, nehrozí, že by někam šla.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:04

Kokoska vsak to v tom prispevku mam, ze to bylo jak pises. Moznost 3 roky doma, bez rodicaku, ale ze ty predchozi generace nemohly byt ani doma. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:06

Mirka to mela moje pribuzna, vsechny priznaky a horecka s kaskem, pcr negativni. Ji stejne bylo tak blbe, ze nikam nechodila. Schvalne si zasla na protilaty a ty mela hodne vysoke. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:10

Lamicka to jsem jí taky říkala, že si pak může zají na protilátky, ale až za delší dobu - 6 týdnů, myslím, nebo si to pletu s protilátkami z očkování? Ale ono jí to bude asi fuk.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:11

Nečtu tu diskusi o MD, ale dřív byly jesle, to dítě bylo kam dát, ale asi to taky každý nechtěl. Manžel byl v jeslích, o mě se strala babička.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:31

Potrefenáhusa to bylo předtím, husákovy děti jsou ročník 1973 a šlo tam o novomanželské půjčky

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:34
Reakce na continuity:

Kokoska no táta taky šel pracovat podle toho, kde měl sanci dostat byt. 

​to jsme my šli v roce 1984 taky.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:47

Pozde a OT - viktorka_od splavu , fakt to v USA nefunguje tak, jak ti to bylo zprostredkovano. Pro ty chudsi vrstvy je to dost zacarovanej kruh, a ze by si na sebe davali pozor, no to fakt ne, vlastne k tomu nemaji asi ani prilezistost ani kapacitu. Nakonec myslim, ze nejblbejs, co se se zdravotniho pojisteni tyka, je na tom nizsi stredni trida... vydelavaji moc na to, aby se kvalifikovali jako potrebni a meli pojisteni od statu, ale relativne malo na to, aby si mohli dovolit opravdu dobre pojisteni. Navic to v drtive vetsine fakt neni pojisteni, jak ho zname z Cech, stoji nasobne vic a temer u vseho je spoluucast. Nektery vykony nejsou kryty vubec. 

Jinak statni nemocnice te osetrit musi i bez pojisteni, pokud se jedna o emergency a to taky delaji. 

Ti, co nemaji pojisteni, jsou na tom teda biti hned nekolikrat. Velke pojistovny maji vyjednane mnohem lepsi ceny za vykony - osobni priklad, 30 minutova celkova anestezie byla nemocnici nauctovana za 3800 dolaru, nase pojistovna s nema ma smlouvu a domluvenou cenu 1100 dolaru. Takze bez pojisteni by to stalo 3800, zatimco s pojistenim je cena vykonu jenom 1100 a velkou cast uhradi pojistovna. 

Kdyz nekomu vypravim, jaky mame u nas benefity pri narozeni ditete, tak na me vetsinou nevericne koukaji a silne zavidi. Firem, ktery maji nejakou smysluplnou alternativu pro rodicovskou dovolenou je jen hrstka. Jinak vetsinou sest tejdnu (kdyz ma clovek velky stesti, tak i placene) a pak bud zpatky do prace nebo nazdar. Firmy, co maji 50+ zamestnancu musi ze zakona poskytnout 12 tydnu materske dovolene, neplacene ovsem. Taky jsem si setrila na dite

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2021 13:55

Setare To me zajima. Po šesti tydnech zpet do prace...jak se to realne dela? Existují jesle? Na chuvu asi málokdo ma penize...od roka si to umim predstavit, ale u tak maleho miminka teda ne. Me po šesti tydnech jeste bolela jizva, to bych byla platná v praci...O kojeni ani nemluve.

Vsem se omlouvam za dalsi OT. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 04. března 2021 14:00

Setare ono spis je ten nazev u nas zavadejici, to zadne pojisteni neni ale dan. a dekuju za info