Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 10:14

SunEclipse úplně správně a korektně je: ruské psyops na tobě zanechali stopu. 

On člověk ani neví, že to je původně ruský zdroj, protože to k nemu doteklo klidně z normálních novin. Typické to bylo v COVID. 

Jinak řečník říkal, že úplně nejvíc největší problém jsou sociální sítě. A to ne takové typické sdílení těchto příspěvkůbeznyna lidma, to by bylo pořád takové kleveteni jako báby na vesnici. ale jejich samotné algoritmy, které jsou zaměřené na amplifikaci zpráv s virálním potenciálem, ideálně emočně zbarvené, což jsou dezinformace téměř vždy. 

Proto tomu nemá factchecking žádnou šanci, protože ten je neutrální a nudny. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 10:16

baltik no to právě není. Je to pěkně nastoupená cesta zpochybňování a naznačení možnosti - což vede k dalšímu zpochybňování.

Je to proruské, jen si to neuvědomuješ. O to mi to přijde nebezpečnější. 

"já sice nejsem proruská, ALE ...."  a už to jede..

SunEclipse přesně tak.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 13:10

No já nevím, tohohle je za posledního půlstoletí (nebo spíš už 70 let) plná západní filozofie - že je každé myšlení vždy už nějak zabarvené a je potřeba vzít to v úvahu... Z tohoto pohledu je docela úsměvný spíš ten postoj, že existuje jedna jasná pravda.

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 13:39

Jitka77jsou fakta: venku prší a jsou názory: déžd nám udělá dobře. Můžu být v jakémkoliv rozpoložení mysli, ale pršet kvůli tomu nepřestane. 

Některá fakta nemůžeme s naší úrovni znalosti a informací třeba ověřit, ale to nutné neznamená, že nejsou ověřitelné. Já teď nevím, jak je Praze, ale jsem schopná to více nebo méně spolehlivě zjistit. 

Že ty dezinformace pocházejí z Ruska k tomu jsou už velmi robustní data a dělají na tom výzkumné skupiny po celé Evropě (různými metodami dospívají k velmi podobným výsledkům). 

Takže si můžeme diskutovat na téma, jestli nam ruské psyops prospívají (já teda s dovolením ne), ale těžko popírat, že se to děje. 

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 13:47

Jitka77 jedna jasna pravda je, ze vojska jakehokoli statu nemaji co napadat jiny stat, ktery ten prvni nijak neprovokoval, neohrozoval a nenapadal. Nebo?

Jeste bych dodala ani nezadal o pomoc proti vnejsimu ci vnitrnimu nepriteli.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 13:58

Kokoska a proč teda nikdo nic neudělal, když rusové napadli a obsadili krym? proč jsme se s nima kámošili dál, jako by se nechumelilo? nikoho nenapadlo, že v tom budou pokračovat? a když ti samí lidé dnes říkají vzali si krym ať si vezmou i ukrajinu, nám je to fuk, tak v čem je rozdíl? kolik přesně mrtvých musí být, aby bylo správné nařídit například cenzuru "nepravdivých" názorů?

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 14:01

viktorka_od splavu no to byla zasadni chyba, vsak ten dnesek je toho dusledkem. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 14:02

viktorka_od splavu kdyby Ukrajina nebyla připravená se bránit, neuděláme nic ani teď. Nakonec to, proč jsme nic neudělali je už hezky popsáno v těch vojenských teoriích ze 60. let. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 14:19

viktorka_od splavu cenzura těch webu je k ničemu, pomůže to vždy jen na chvíli ( taky mám k tomu graf), takže pro krizové situace, jako byl začátek války, řekněme, že jo, jinak to akorát zvedne vlnu nevole. Ale pokud takto Rusko ovlivní prezidentské volby nebo referendum o exitu z eu a nato, tak to není přece demokracie, ale výsledek operací nepřátelské mocnosti. 

EU bojuje fakt-checkingem, který nemá ten dosah a zvyšovaním informační gramotnosti - což je běh na 20 let. 

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 14:44

viktorka_od splavu presne...navic anexe Krymu probehla naprosto verejne v dobe kdy byla v Soči olympiada a nikdo ani necekl. To jsem dodnes nepochopila.

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 17:01

Dnes je den plný prekvapení. V EP nemá signifikantní část poslanců maturitu z matematiky?

Aneb inflace na věčné časy a nikdy jinak. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 17:02
Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 17:12

continuity jezis jak muze bejt nekdo tak tupej

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 17:46

Tak první a snad ne poslední..

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 18:02
Reakce na stes:

Ja jen zminim,asi pozdě, ze jsem se odkazem v zadnem pripade nechtela dotknout Slováků jako takovych. Ale to asi vite. Jen me to dost sokovalo, ikdyz jak jsem psala, pruzkum verim tak 50 na 50. Ale ikdyby to bylo jen 10 procent, kdekoliv...tak to proste nechapu

​Vôbec si sa nijako nedotkla.

To je proste výsledok nejakého prieskumu....ja teda strašne, strašne dúfam, že bol metodicky spackaný...ale musím sa zmieriť aj s možnosťou, že nie...

Úplne povedané, tiež ma to šokovalo, ale ja som presne z tej tmavomodrej bratislavskej bubliny z mapky.

Jedna vec, ktorá ma pritom napadla, bolo, ako nám vzsvetľovala profesorka sociológie, že pri eskalácii konfliktov viacmenej prestáva postupne byť možné byť v neutrálnej poyícii, čím je situácia napätejšie, tým viac, proste musíš byť A alebo B (týka sa veľkých skupín). No a keďže v júli keď bol robený zber dát ešte Ukrajina nebola v takom protiútoku ako teraz, tak je možné, že množstvo ľudí podvedome bolo na strane podľa nich pravdepodobnejšieho víťaza. 

A že to tá russká propaganda tu tlačí a je silná jak hovado a málokto s tým niečo robí (aj keď teda musím pochváliť Políciu SR, že sa fakt snažia), je fakt.

Ale to sú len také nápady, ktoré si tu produkujem v snahe nestratiť posledné zvyšky nádeje...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 18:08

Kokoska a proč teda nikdo nic neudělal, když rusové napadli a obsadili krym? proč jsme se s nima kámošili dál, jako by se nechumelilo? nikoho nenapadlo, že v tom budou pokračovat? a když ti samí lidé dnes říkají vzali si krym ať si vezmou i ukrajinu, nám je to fuk, tak v čem je rozdíl? kolik přesně mrtvých musí být, aby bylo správné nařídit například cenzuru "nepravdivých" názorů?

​A predtým Gruzínsko? A predtým Arménsko?

Proste sme ich brali - ako také teľce - ako stále niečo akožesvojprávne ale v podstate pod Ruským vplyvom (konieckoncov v tom 2014 tam aj bol Janukovyč)...a nebrali sme to vážne.

Tak nám treba.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 18:22

Dadoo A už to někdo potvrdil? I ona sama psala, že zdroj je pofidérní. A jiní to vyvraceli.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 18:31

Dadoo to se mi nezda, ten je spis zalezlej nekde na dobre strezenem miste. Navic si myslim, ze na trase, kudy by mel jet, vycistej vsechno vcetne sanitek, natoz aby ji museli objizdet.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 18:43

Sweet Potato Kokoska prosím, prosím, ať je to pravda..

Každopádně se mi ale líbí, že se vůbec něco takového někde, z Ruska, zmínil.

Protoze přání je otcem....

Tak prý k tomu opravdu došlo

https://twitter.com/DzamilaStehlik/status/1570420432507121664?t=WGeguKvMTeGKGAZNt2hk_A&s=19

AA ještě k tomu říká 

V Rusku nelze věřit nikomu a ničemu. Zatčení jsou skutečná, ale důvod může být skutečný (atentát) nebo vykonstruován s cílem mostrprocesu. To máte jako se zdravím Zemana a informacemi Hradu - je to oficiální lež nebo neoficiální lež? Celé Rusko je virtuální fejk.