Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:08

Ja teda nechapu, jak s nasi historii vubec nekdo z beznych lidi muze byt prorusky (krome zistnych motivu treba okoli zemana)

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:24

baltik no za 40 minut jdu na přednášku o šíření rusských dezinformací. Řeknu ti přesně jak to může být, aniž bych ji slyšela.

Všechny vlády až do teto na to s.ali.

 Na Slovensku i ta aktuální. 

Blbě je, že ty lidi si to fakt myslí. Já to mám v rodině, diskutovat se s tím moc nedá. Často se ty lidi o tom moc nechtějí bavit soponenty. Nevím, jestli mají k tomu taky noty, ale pozoruji to i u těch, co se předtím dost prosazovali svoje názory.  

Online Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:28

baltik Nerikam, ze by byli vylozene prorusky, ale vidim tu zmenu nalady u lidi v praci. Uz se do tech hovoru vubec nezapojuju. Na zacatku vsichni fandili Ukrajine, obcas nekdo brblal nad uprchlikama. Ted jsou vsichni zpruzeni ze zdrazovani, unaveni, boji se zimy... hlavne at to skonci. Dalsi se boji vyzbrojene Ukrajiny. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:30

baltik já třeba znám minimálně dva inteligentní a vzdělané lidi, kteří jsou a ten důvod je v obdivu k té síle, prostě "vláda pevné ruky" a to prostě dost lidí obdivuje a vítá. oni si samozřejmě nemyslí, že by tím sami nějak utrpěli, myslí si že prostě budou poslouchat ta "správná" nařízení a co je super, tak ten silný vládce donutí i ostatní lidi, aby poslouchali. prostě nastolí pořádek. jako mně se z toho chce zvracet, ale takhle nějak to asi mají...

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:30

stes viem ze to nebolo nic proti nikomu, len tiez som hladala tie zdroje a nikde nič. Ale myslim ze vysledky v urcitom percente budu vzdy aj take co sa nam nepáčia. Ludia proste su rozni a stale tvrdim ze naprosta väčšina je ok.

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:32

Lamicka postoj hlavně ať to skončí ještě dovedu pochopit. Unavení jsou z toho všichni, je to v přímém přenosu a dlouhý. Spíš je to taková rezignace a občas se to objeví i v těch opravdu osobných věcech, kdy člověk už nechce "trpět" dál. Je to vcelku lidská reakce. Většinou si stačí trochu odpočinout. ( Takový typický příklad ze školy: ať mi už nějakou známku uzavře, kline tu horší, ale ať mě už nezkouší a nic po mě nechce).

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:36

Janulik03 tak som zdroje dohledala, robila to SAV a průzkumná agentura podporovaná nadaci Eset, online průzkum, respondenti placení, ale měl by být proti online populaci přibližně vypovídající. Cinknuty to není, BIAS tam nějaký bude.

Druhá věc je, že kdyby to dopadlo o 5-10% ve prospěch Ukrajiny, stejně to není dobrý. 

Dobrý článek někdo odemykal na dennikn. 

Zkus jestli ti bude fungovat.

https://dennikn.sk/3008629/na-slovensku-prevazuje-zelanie-aby-vojnu-vyhralo-rusko/?cst=00eeded92e7600707b14e33d20ab698992766985

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:38

viktorka_od splavu to jsi popsala moc hezky. 

Prostě jsou lidi, pro které není svoboda ta nejvyšší hodnota, a pak to má různé takové důsledky. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:44

continuity jo, právě. a vůbec to není tak,  Janulik03 , že jsou to blbci. prostě mají jiný názor a je potřeba se s nimi domluvit a najít nějaký kompromis (tedy v politice), tady ten postoj že každý člověk s jiným názorem než mám já je blbec je strašný a dovede nás ke špatným koncům

Online Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:45

continuity ja to nenapsala jasne, je to "at to skonci, jedno jak" ale teda netusim, jak by odpovedeli v pruzkumu. Nasla jsem ten kolac, samotny pruzkum nemuzu najit. 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:46

continuity diiik. No presne ako sa dalo očakávať, protivnici a odpieraci covidu, a stranici Smer.

Teraz ma napadlo, ze na dovolenke sa prejavilo, ako velmi ludi irituju drahé ukrajinské auta zaparkovane pred vilami a rezortmi.  Možno aj to potom vie ovplyvnit postoje a tiez to ze si fakt clovek nevie uplne predstaviť tu hrozu co prebieha. Take tie kecy, čo nas po tom, len doplácame na to ze sa brania

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:53

Janulik03 Víš co, on to naživo skoro nikdo neřekne, ale ty sociální site to je teda leckdy pěknej vhled do duše a odkopávají se lidi, kteří mi připadají jako třeba i průměrné chytří, mají i pekne povolání a označila bych je za fajn a i dost hodné lidi.

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 08:56
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu to jsi popsala moc hezky. 

Prostě jsou lidi, pro které není svoboda ta nejvyšší hodnota, a pak to má různé takové důsledky. 

​Podle mě jsou to lidi, co neumí domyslet důsledky a nemají takové jako konstruktivní myšlení, nechápou souvislosti. A bohužel jako je to třeba i moje kamarádka s VŠ, jako já z toho byla úplně jak klepnuta, mmj. jsem říkala sambovi ,,chápeš to, ji stačí že vidi napsanej text a bere to jako informaci,, a on říká ,,no jasně, to na absolvování VŠ stačí:-D,,

Ja jich mám nakonec v okolí tolik, že jsem byla tak strašne ráda, když slyším v běžné řeči ten rozumný názor, to je jak pohlazení po duši. 

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 09:13

Karja já znám lidi s tímto názorem, manažery třeba, kteří vždy měli záložné plány, záložných plánů. To je spíš tím, že se ty dezinformace na nich valí ze všech stran. 

Pak je tady ten slavný narativ: kdovíkde je pravda, který se Rusům povedlo do střední Evropy protlačit úplně dokonale.

viktorka_od splavu velmi s tebou souhlasím. Ve chvíli, když oponenta prohlásim za blbce, končí veškerá diskuze.  Že to je někdy vyčerpávající nepopírám. 

A pak tady chybí větší důraznost policie, resp. větší informováni, pokud konají. většina těch lidí, co zastává všelijaké okrajové názory, nejsou žádní hrdinové, kteří by kvůli tomu chtěli mít nějaké opletačky, nedejboze jít do vězení. 

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 09:15

slovo dezinformace je z roku 1949 a poprvé se objevilo.... V ruštine

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 09:55

Buhvi jak to bylo, at uz to skonci je jeste daleko od toho byt prorusky, ne?

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 10:05

baltik neznamená to, že jsi proruská, ale znamená to, že se Rusům povedlo podsunout ti myšlenku, že napadení sousedního státu je možná v pořádku...

a kdoví jak to bylo v roce 68, možná taky měli právo sem vtrhnout?

edit: uvědomula jsem si, že jsem to napsala špatně, mělo být : znamená to, že jsi proruská - jen si to neuvědomuješ

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 10:06

Karja vidíš, to bude tým, ze pri covide sa odkopali ľudia  ktorí na tým tak sklamali, ze som ich uplne blokla a tiez fb som odstavila. Asi mám vytvorenú bublinu, v ktorej mi je dobre.  No je to na zamyslenie. 

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 10:07

baltik může to být velký problém, pokud těch lidí bude hodně. Překlopit se na jednu stranu netrvá zas tak dlouho.

Změna narativu ruských dezinformačních webu po tom Babišove oznámení, že ve Věřících mají prsty agenti GRU. 

Ze dne na den a to doslova. Ten první zelený sloupec je sobota večer, víc nestihli. Řečník říká, že jsou rychlí, já jsem paranoidní a myslím si, že museli být pripravení. 

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 10:09
Reakce na baltik:

Buhvi jak to bylo, at uz to skonci je jeste daleko od toho byt prorusky, ne?

​Ještě tohle: Bůhví kde je pravda je základní dlouhodobý cíl ruských psyops.