Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 19:18

continuity A není to přesněji definované? Od průměrné mzdy se odvozují i jiné položky. Vždy jde o výpočet pro současné období , ale bere se průměrná mzda z předchozího období. Např předchozí kalendářní rok apod.

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 20:38

notna já nevím, je to předběžná dohoda. Buď 50% průměru nebo 60% mediánu nebo podle spotřebního koše.

Ono se to ještě bude upřesňovat, ale jak někdo může něco počítat rekurzivně? (měnit hodnotu, která ovlivní průměr, na základě průměru). Minimálně to potlačí růst mezd, i právě proto, že se od toho počítají další mzdové úrovně. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 21:07

continuity no vidíš, on ti to ještě bude někdo obhajovat. tak není divu že ty předchozí nesmysly lidi s jásotem vítali a i když se to začalo opravdu reálně projevovat tak to dosud nepochopili a většině to asi vůbec nikdy nedojde. stejně jako to, že nemůžeš rozdávat peníze, který si nevyděláš, protože peníze nejsou ty barevný papírky... to máš marný, to máš marný, to máš..

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 21:20

viktorka_od splavu ve vlákně po tím Gavinovym twitem to obhajovali všichni. že musíme myslet na ty chudé. Přičemž o tom to přece vůbec není, on se taky nechal do té diskuze namotat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 21:28

continuity může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu protestovat... a ještě taky můžeme doufat, že tak jako vždycky se nakonec ukáže že nějakým zázrakem ta masa nabere správný směr, že lidi možná nejsou až tak chytří, ale dokážou ze všeho vybruslit. jen ty ztráty co mezitím vzniknou je nutný oželet:-(

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 22:15

continuity Kokoska Tenhle fakt (napadení UA Ruskem) nerozporuju, vyjadřovala jsem se k myšlenkovému původu relativizace a zpochybňování všeho - mám dojem, že si naše civilizace v tomhle tak trochu zavařila sama, když se některých konceptů chopili jiní. Jako naše Ústava prostě nepočítala s tím, že se na prezidentský post dostane člověk bez morálních kvalit.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 23:37

continuity viktorka_od splavu Neobhajuju to. Na to mám dost málo informací. Právě proto jsem položila dotaz,, zda se nejedná o ten prvotní výchozí výpočet, jak stanovit to minimum. Ne pro všechny následující roky. Protože je jasný, že by to nedávalo smysl. 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 12:54

Kokoska a proč teda nikdo nic neudělal, když rusové napadli a obsadili krym? proč jsme se s nima kámošili dál, jako by se nechumelilo? nikoho nenapadlo, že v tom budou pokračovat? a když ti samí lidé dnes říkají vzali si krym ať si vezmou i ukrajinu, nám je to fuk, tak v čem je rozdíl? kolik přesně mrtvých musí být, aby bylo správné nařídit například cenzuru "nepravdivých" názorů?

​Timto mi argumentuje jeden prorusky trol. A Kosovem. Ja  se tomu uz  vyhybam.

Kdo rozhodl, ze napadeni Ukrajiny je spatne a Kosovo a Krym byli ok? Proc ted Ukrajinu zbrojime? Protoze prece chceme znicit Rusko, ktere se nedovolalo naroku na sve uzemi.  Pritom v Kosovu jsme to dovolili. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 20:03
Reakce na Kokoska:

Dadoo to se mi nezda, ten je spis zalezlej nekde na dobre strezenem miste. Navic si myslim, ze na trase, kudy by mel jet, vycistej vsechno vcetne sanitek, natoz aby ji museli objizdet.

​Minulý týden vylez, byl na ekonomickým fóru () ve Vladivostoku.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 20:13

barbucha co nejdal na vychode, jak jinak, zmetek zbabela.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 20:32

Kokoska 

No tak si vem, že do Davosu ho nezvou... kam pak má chudák jezdit

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 21:49

barbucha Prý kope nožičkama, že si ho dovolili nepozvat na pohřeb!

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 21:51

Sweet Potato 

Se pomát?!

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 22. zaří 2022 14:42

Autoru tohohle titulku přeju něco hodně hodně ošklivého. Dno.

https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/197411/slovackova-vzdala-svuj-boj-jasny-posledni-vzkaz.html

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 15:56

Sweet Potato To je příšerný.

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 19:44

Nechapu...pokud to opravdu bylo tak,jak Janouchova popisu, tak se mi to jevi jako prisernost. 

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 20:59

stes Ono to asi bude tak jak se tam pise, že se rozjela pak v té diskuzi na internetu.... Že jako záměr třeba dobrej, ale forma třeba vostrejsi.

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 00:21

Karja a nejostrejsi zaver. Nemusela jmenovat tu úču, budiž...

Ale pointa a vzorec jedni muzou,druzi musi , je teda naprosto jasna a špatná 

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 12:17

stes Tak my nevíme co tam psala. Třeba nepsala popis té situace ale něco ve smyslu ,,ala první třída s romskými dětmi někde v Mostě,, nebo kde to bylo Prostě nevíme.