Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 07. prosince 2021 20:44

barbucha Já si myslím, že někdo je prostě mimo a nebo krava (záleží jak se to pojmenuje) a je to nevědomé. Tak teď ani nevím, zda jsme spolu ve shodě či v neshodě. ;-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. prosince 2021 20:48
Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 07. prosince 2021 23:16
Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 06:48

barbucha Petku jsem musela dat jednu, za 17 chyb v diktate. Ale s mladou slecnou jsem domluvena na opravu, dovolim ji tabulku vyjmenovanych slov a modlim se, aby to zvladla. Ja bych znamky tak nejak zrusila, zdrzujou me od zabavnych cinnosti

Dadoo Ja si rikam, ze svedomitost mi teda fakt chybi. My si fakt jenom povidame a kazdou kravinu se jim snazim udelat zabavnou, ale uznavam, ze asi moc nenaucim. Ve smyslu nadrtit jim do hlavy reky CR, nasobilku atd... No, asi to neni uplne povolani pro me, ja bych radsi malovala ty obrazy no

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 07:57

Učitelé jsem dobří, špatní a průměrní a školy taky. A občas se objeví nějaká ultimátní kráva, která děcka vystresuje, vyděsí a znechutí. Takovou měla moje dcera od první do čtvrté třídy. Sepsali jsme hromadnou stížnost, řešilo se to dlouze, vypovídali jsme před zástupci školy a školské rady, ředitel ji odmítl vyměnit, ona si stála na svém a když ta naše robátka předala po čtvrté třídě kolegyni, tak ji vyhodil. Polovina dětí odešla do škol do města, doufali jsme, že i to by nám mohlo pomoct (peníze), ale nic. Šikana se zlehčovala a neřešila. Druhá dcera měla v první třídě skvělou učitelku s waldorfským přístupem, která ale odešla do podobně naladěné školy. Další třídní nejvíc řešila, jak moc se dceři potí ruce, další třídní, moje spolužačka, řešila šikanu slovy - a neprožívá ona to moc? A pak nás vždycky vysvobodil osmiletý gympl, který má svoje mouchy, ale je zlatýýýý!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. prosince 2021 08:45

Luna ježiš přítoky Vltavy. Dodnes si pamatuju, že to byla první věc, kterou jsem se odmítla učit nazpaměť, vždyť je to v atlase. Bylo to v páté třídě, měli jsme takovou tu kovanou učitelku a dostala jsem kvůli tomu dvojku z vlastivědy

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 09:44

Evaeva My se to vůbec neučily. Měly jsme velmi svérázného učitele (naučil ). Sousední třída jela přítoky i slepý mapy. A já jim to hrozně záviděla. Cítila jsem se ochuzeně

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 09:47

rysamona my jsme si museli do sesitu okopirovat mapy z atlasu, vybarvit hory a niziny a vodstvo a popsat. Slepe mapy byly porad a porad jsem to vorala a dodnes v tom tapu.

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 09:53

Jo, ale zrovna ty slepé mapy mi nepřijdou úplně pitomý, ale samozřejmě to musí být úměrne věku;-) 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:07

Karja souhlasím, slepé mapy bych úplně nezatracovala, myslím, ze dítě odpovídajícího věku by mohlo a mělo tušit, kde přibližně! na mapě ČR je Šumava a kde Krkonoše, kde Plzeň a kde Olomouc, i když to samozřejmě najde v atlasu. To samé přítoky Vltavy, když teda vezmeme čtyři "velké" řeky, ne každý potůček.

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:13
Reakce na Luna:

nonemy Uklizim sTonikem pokoj a najdu naprosto peckovej obrazek.

A on na to: To je ten, co jsem za nej dostal trojku. Mam dost.

Jinak teda ja jsem opak, ja bych asi prisnejsi byt mohla, ale kdyz me to taak nebavi byt wannabe autorita.

​mojej dcére učiteľka výtvarnej roztrhala výkres s tým, že má začať odznova, pretože má kresliť jar a nie slnko. Bola vtedy tretiačka na základnej škole

Offline Myrtila
Avatar
3036 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:17

To ji pripomnelo ucitelku, co bezne ucila hudebku, a my jsme ji meli ve treti tride na vlastivedu. Hodne casu venovala tomu, naucit nas meritko. Takze kdyz bylo na mape 1:250000, tak na nas hulakala, jaktoze nevime, kolik ceho je to ve skutecnosti, kdyz na mape to je 3,5 cm. No kupodivu jsme to spocitat nedokazali  Vydrzela to snad cele pololeti. 

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:23
Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:28

Karja Slepé mapy jsem přímo milovala!Dodnes občas vyhledám na internetu kvíz typu kde se co nachází a klepu si po rameni!

Mirka Vyměnit nebo dokonce vyhodit vyučujícího je dost složitá záležitost, pokud to má pedagog jistým způsobem nastaveno (a je v určitým věku), naděje, že zcela změní přístup, je mizivá, takže ředitelské domluvy, promluvy a pohovory jsou často formalitou.

A souhlasím s tím, že neadekvátní pedagogický přístup může především na citlivých jedincích zanechat stopy. Dost k vzteku je ale i situace, když učitel je lemra líná, neschopná - pamatuji na tristní situace v 90. letech i později, když jazyky, hlavně angličtinu, učili překvalifikovaní ruštináři. Velká část jich byla fakt dvě tři lekce před žáky.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:33

Malenge slepé mapy ano, ale my se to učili jako básničku, levé přítoky Vltavy:...., pravé:.... potom labe, museli jsme to umět ve správném pořadí. 

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:34

Kokoska Ja jsem v určování kde co leží naprosto marná. Dokážu se trefit když jsem tam byla nebo žila. Takže pomaličku procestovávám ČR a na důchod možná pořeším i širší okolí. Jako Slovensko, Německo a tak

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 10:39

Jinak učitelé katastrofa. Díky jedné káče co jsme měly na češtinu mám pravopis fatální a i přes snahu v dospelosti to pořád není ono. Ale alespoň nešikanovalaa, jako jeden nemcinář na střední. Díky němu opravdu hodně němčinu nesnáším. A to tam máme přízeň se kterou je nutno komunikovatkdybych toho učitele potkala teď tak bych mu s chutí něco rekla

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 11:29

Evaeva taky pěkný přístup  co si matně pamatuji, tak my s mapou pracovali docela hodně a mohli jsme mít atlas i k různým pisemkam, ne tedy ke vsem. Takže moji učitele zeměpisu byli naštěstí normální. 
A jedno přiznání k tématu, asi začnu vzyvat všemožna božstva, aby kluci nechytili aspoň na prvním stupni nějakou takovou podobnou uču, o kterých tu jdou historky, to je něco tak priserneho, tenhle jejich přístup k těm malinkym školákům, ze se mi z toho děla zle

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. prosince 2021 12:04

Malenge na gymplu (osmiletém) už byl zeměpis takový, jako popisuješ. To už bylo celkem fajn. Taky mám z nástupu kluků do první třídy obavu. V okolí máme celkem na výběr, ale je otázka, kam nakonec půjde hodně dětí a oni se nedostanou. A hlavně se bojím, že ty učitele neodhadnu správně.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 08. prosince 2021 12:09

Evaeva asi nám nezbude nic jiného, než si držet pěsti, snad to dobře dopadne!