Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:42

olte 

Určitě ne. Však multikulti a kdo by jim to chtěl upírat?! 

Trochu bych se bála jen Papuánců, ti by možná mohli v MHD způsobit kapku problém

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 14:44

A666 já bych se v Africe asi klidně odhalilaAle jinak s tebou naprosto souhlasím! Nevidím moc rozdíl, když má někdo zakryté vlasy šátkem a tím, když si vezme čepici a krk si omotá obří šálou, což u nás nikomu nevadí. Souhlasím s tím, že nikdo by neměl nikoho nutit se zahalit ani odhalit víc, než je mu příjemné, v rámci nějakých mezí, což je pro mě ve střední Evropě cokoliv mezi zakrytými prsy a rozkrokem po odhalené oči.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:46
Reakce na olte:

Hm, a když tedy ty domorodkyně v Africe chodí s odhalenými prsy, tak nám fakt nebude vadit, když tak budou chodit i v Evropě?

​Myslím, že zdejší klima by to po většinu roku eliminovalo. Ale vážně - zdejší debata je ve vedena z pozice nás Evropanek. Do myšlení žen v jakékoliv jiné kulturní oblasti se prostě nemůžeme vžít - nelze překonat po staletí předávané kulturní zvyklosti, pravidla, výchovu ....prostě to, tamější ženy obklopuje od kolébky. Nám to může připadat nesprávné, nepochopitelné, ale pokud bychom se na toto téma dostaly do diskuze, asi bychom narazily na na oboustranné nepochopení. 

Tím ovšem neobhajuji už zmiňované akty násilí, brutality, omezování osobní svobody. To je nepřípustné z jakéhokoli úhlu pohledu.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:48

A666 absurdní to úplně není, jeptišky pomáhaly v nemocnici v době, kdy se ta hygiena řešila zjevně míň (myslím asepse), chirurgický čepice aspol jsou ted jednorázový z papíru, tak asi takhle. Jinsk já souhlasím s tebou, Lilly_Ku  nolita a Garfie , extrémy jsou prostě špatný, nelze nutit někoho se zahalovat, ani odhalovat v tom to opravdu není. To je jak kdyby od teď začsl platit příjaz oholenejch nohou - kdo nemá oholeno, nesmí ven ani do školy!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:48
Reakce na Hanka H:

​Myslím, že zdejší klima by to po většinu roku eliminovalo. Ale vážně - zdejší debata je ve vedena z pozice nás Evropanek. Do myšlení žen v jakékoliv jiné kulturní oblasti se prostě nemůžeme vžít - nelze překonat po staletí předávané kulturní zvyklosti, pravidla, výchovu ....prostě to, tamější ženy obklopuje od kolébky. Nám to může připadat nesprávné, nepochopitelné, ale pokud bychom se na toto téma dostaly do diskuze, asi bychom narazily na na oboustranné nepochopení. 

Tím ovšem neobhajuji už zmiňované akty násilí, brutality, omezování osobní svobody. To je nepřípustné z jakéhokoli úhlu pohledu.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:51

A s tou afrikou..zas teda tam všichni s odhalenýma prsama nechodí, to je trochu zvšeobecnění a zrovna nedávno byl někde rozhovor s porodníkem z podolí (tuším?), který pochází z afriky a ten teda mluvil o tom, že myslel, že tu pro zimu nevydrží..tady nikdo v sukni z trávy chodit nebude..

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:52
Reakce na nolita:

barbucha a kde bereše přesvědčení, že tvoje pojetí rovnoprávnosti pro všechny tetiny světa je to jediné správné? vsadím se, že pokud by s něčím takovým přišli na druhém konci světa, budeš prskat...

ty se na to prostě neumíš podívat jinak, než se svého úhlu pohledu a domyslet to v širších souvislostech.... což já vím, že tak máš a stejně ti na to skočím... 

​souhlas

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:53

Ounz 

Já měla za to, že Boromejky ještě pořád v Praze fungují.....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 14:54

Ounz jestli si dobře pamatuju a mluvíme o tom samém případu, tak ta studentka chtěla mít šátek při teoretických předmětech

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 25. října 2021 15:12

barbucha Vidíš, to je zajímavé. Mně se to vcelku líbí, i když v Itálii je to trochu jiný problém, oni můžou nosit třeba křížek na krku, ne? Myslím, že zákaz pověsit kříž ve státní škole je určitě v pořádku. 

Jitka77 A myslíš, že bys ve škole nevyjednala výjimku, kdybys třeba chtěla nosit hijáb nebo jako kluk jarmulku z náboženských důvodů? Já s tím totiž v principu souhlasím, ale celkově je ten problém složitější. 

A trochu mi to připomnělo zajímavou aféru v Japonsku, kde v nějaké škole v Ósace (teda asi nejvíc multi-kulti městě) donutili blondýnku obarvit se na tmavo, protože školní řád přikazoval tmavé vlasy (oni mysleli prvotně "nebarvit se", ale nějak nešikovně to zformulovali). 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. října 2021 15:51

Evaeva já nejsem v rozepří, jen dodávám, že někdy to jít nebude moct a bude třeba ho odložit..viz ty sály..jestli ho má na přednáškách, to asi ničemu nevadí. Jde i to, jestli ten někdo, kdo ho nosí, bude ochoten ho z těch učebních důvodů (co já vím, tak choděj koukat i po sálech) odložit

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 16:11

Ounz Na salech u nas by to jiste neslo. Nesmeli jsme mit ani hodinky a sperky (nausnice nepresahujici lalucek). Samozrejme se to nekde hlida vic a nekde min. Mela jsem muslimske pouze kolegy muze a u tech logicky problem neni. Medicky v satku jsem na skole potkavala, ale jak to bylo mimo prednasky vlastne nevim. Ale docela by me to zajimalo. Treba se delaji jednorazove hidzaby na sal

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 16:30
Reakce na barbucha:

​Ve Francii jsou. A kupodivu v Itálii ve státních školách nesmí viset kříž (pokud to za těch cca 10 let se Štrasburkem neuhádali). 

https://www.lidovky.cz/domov/stalete-soupereni-statu-a-cirkve.A091106_000024_ln_noviny_sko 

​ale zákaz kříže ve státních školách je naprosto v pořádku a bez souvislosti s tím, co řešíme s oblečením... 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 16:33

já mám kamarádku boromejku, která pracovala a možná pořád ještě pracuje na ARO, tak se jí příležitostně zeptám ...

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 25. října 2021 16:36
Reakce na Jitka77:

Jenom k těm pravidlům - pamatuju si na školní řád, kde bylo zakázané mít ve třídě pokrývku hlavy nebo sluneční brýle, pokud pro to nebyly doložené zdravotní důvody. Cca 15 let dozadu a zcela bez souvislosti s náboženstvím.

​To bylo ale asi mireny spis smerem ke klukum, kteri furt nosi cepici s ksiltem. A mit na hlave klobou nebo cepici bylo proste podle drivejsich norem neslusny (podle me je to teda divny i ted, sle holt ruzny influenceri nam asi trochu meni vnimani tehle veci.)

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:02
Reakce na Jos:

Ounz Na salech u nas by to jiste neslo. Nesmeli jsme mit ani hodinky a sperky (nausnice nepresahujici lalucek). Samozrejme se to nekde hlida vic a nekde min. Mela jsem muslimske pouze kolegy muze a u tech logicky problem neni. Medicky v satku jsem na skole potkavala, ale jak to bylo mimo prednasky vlastne nevim. Ale docela by me to zajimalo. Treba se delaji jednorazove hidzaby na sal

​Co jsem za poslední dva roky učila zahraniční studentky (převážně íránky), tak ty nemají zahalené vlasy ani na přednáškách, ani na praktikách (faf). Ale třeba medičky tu v šátku taky potkávám. Když se nad tím zamyslím, tak u nás by asi nebyl problém se šátkem ani na praktikách Co už by mohlo být trochu problematické, tak je zkoušení. Neb se nám mezi studenty (ne teda jenom mezi zahraničními) rozmáhá takový nešvar a to je podvádění pomocí airpodů . Vlastní zkušenost. Zajímalo by mě, jak by takové studentky vnímaly požadavek na ukázání uší (jo, pokud má někdo dlouhé a rozpuštěné vlasy třeba, chceme vidět uši) - zda by to pro ně byl velký zásah do soukromí. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:16

Lama_z_Lana Airpody! Díky. Objasnilas mi, co mi před časem vrtalo hlavou. Dostala jsem nabídku udělat za jednoho studenta zkouškou z mého oboru. Hned jsem to odmitla a podrobnosti nechtěla vědět a ani se o tom dál bavit. Ale pak mi vrtalo hlavou, jak to chtěl udělat.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:27

notna jojo. Já nejdřív nechápala, jak airpody pomůžou při písemné zkoušce a prý je to tak, že si student zavolá vyučujícího, pokud v zadaní něčemu "nerozumí". A to mu přečte. A kamarád na telefonu hledá

Zažila jsem teda zatim akorát vypadlej airpod u zápočtu. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:39

Lama_z_Lana Já jsem na tyhle praktiky uplnej mimon. Mě by to nikdy nenapadlo. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. října 2021 17:53

nolita no..docela by mě to zajímalo, i teď v souvislosti s covidem se jede jednorazovy o to vic..ale asi zalezi kde přesně člověk dělá (odd)