Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:47

Hanka H myslím, že tu obřízku provádějí ženy ženám, ale teda pod nátlakem mužů, ve společnosti, kde se samotná žena těžko uplatní, je neobřezaná 'nevdatelná', což by se emancipací mělo dost vyřešit, je to ovšem asi běh na dlouhou trať a ony samy musí chtít..no ač mám vůči čr někdy výhrady, tak zaplaťkdokoli za ni aspoň v tomhle! 

měla jsem potřebu tohle téma doplnit..kam až může vést tohle 'sluší se to' 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:48

Ounz 

Ježišmarja holky neberte se tak vážně. Kolik smajlíků tam mam už dávat...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:51

Karja no ona ta jazyková bariera může bejt problém, já spolupracuju s několika lidma, co se narodili jinde a jejich rodnej jazyk je jinej než čeština a teda je to myslím náročný na obě strany, i včetně toho, že člověk na vlastní kůži může zažít to, že něco nami považované za vtipný je nepochopený (jako nic kontroverzního, nebojte) a pro pacienta, kterej se třeba navíc bojí, to může být ještě težší. No doufejme, že to společně zvládnem :)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:52

barbucha no, ono ne všechno se dá ošéfovat počtem smajlíků

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:53

barbucha ono se to u tebe, v kontextu toho, co pises, tezko pozna  a tento muj post nema byt konfrontacni, takze taky pridavam smajl...:)

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:56

Ounz Obávám se, že to dříve dojde k invazi Marťanů, než v těchto komunitách postoupí emancipace natolik, aby byly podobné hrůzy zcela tabu.

A pro jistotu přidávám

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:57

Hanka H no..máš pravdu, bohužel

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. října 2021 21:18

Jen pro příklad stačí naše kulturní zvykosti, úplná prkotina. Ani jedné dceři jsem nedala propíchnout uši. To bylo "keců" od babiček. Což zejména manžel hodně trefně a jízlivě komentoval.

Online Jitka77
Avatar
1152 příspěvků moje polička 25. října 2021 22:27
Reakce na razorblade:

​To bylo ale asi mireny spis smerem ke klukum, kteri furt nosi cepici s ksiltem. A mit na hlave klobou nebo cepici bylo proste podle drivejsich norem neslusny (podle me je to teda divny i ted, sle holt ruzny influenceri nam asi trochu meni vnimani tehle veci.)

​No a vyvracej klukovi, že jeho kšilt není výrazem osobního přesvědčení, jakmile tohle vyhlášíš jako akceptovatelné zdůvodnění

Osobně mi to ve škole vždycky bylo šumák, resp. pro mě je argument, že něco člověku pomáhá cítit se komfortněji... Zažila jsem kluka, který si na základce prošel šikanou. Půl roku nesundal z hlavy kapuci, nemluvil, neudržel oční kontakt. Pak pochopil, že tady je v bezpečí, a bylo po zahalování a odvracení se. Tohle je recept, když už.

(Píšu úplně bez návaznosti na to, co mezitím v diskusi přibylo.)

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 15:13

Tak tady teda v karmu fakt doufám...

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 15:23

andulka01 Jo, mohlo to na něj spadnout, když už ztratil stabilitu, viď. Oplakala jsem to už včera, bydlím jen kousek a je to můj oblíbený cíl na procházky. Se ségrou tam chodíváme vždycky na Silvestra odpoledne s punčem a chlebíčkama v batohu....loni touhle dobou

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 15:30

Garfie Když oni ti svatí nastavujou i druhou tvář... Strašně smutný to je! Už jsem tam hodně dlouho nejela, ale vždycky jsem vyhlížela.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 15:42

andulka01 A to se mi ještě podařilo k smrti vyděsit dceru, když jsem jí řekla, že "někdo rozřezal Kryštofa", mám oblíbeného bratrance stejného jména...

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 15:47

Garfie Chudinka

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 15:53

Ne, moje oblíbená socha. 

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 16:36

andulka01 achjo, taky jsem tu sochu měla ráda... Garfie mě by zajímala fotka s člověkem pro velikostní měřítko, z tý dálnice vypadá docela malá, jakože v lidské velikosti.. Teď jsem se dočetla, že má 4 metry...!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 16:50

Pavlena Tak jsem projela telefon vrchem dolů a žádnou nemám! To je skoro neuvěřitelný, protože jsem u něj fakt co dva týdny, ale přijde mi tak normální, že ho asi nefotím! :-D Nesahám mu ani do pasu, je fakt velkej. Vždycky když jdu kolem, tak mu potřesu rukou, ale musím ji zdvihnout. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 16:56

Pavlena Hele, tak jednu přece, je to jen taková rychlá momentka z nečekaného setkání se známými, ani na ní není vidět, ale ten poměr pro představu...nechám to tu jen chvilku, účastníci by asi neměli radost, že je tady vystavuju. :-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 17:52

andulka01 ach ne, vždycky mi udělal radost, když jsme projížděli...

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 18:26

Garfie hups, tak to je fakt obr..! Teda byl no..