Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 25. října 2021 07:40

continuity v Rakousku v bazenu mely letos v lete burkiny 2 pani a byly ze stejneho materialu jako plavky. Jejich dcery mely takove kratsi modely. Mam obezni kamaradku a nosi uplne bezne plavky ke kolenum s delsimi rukavy, ze specializovaneho obchodu, taky z plavkoviny a nikdo to nikde neresi. To se hleda problem, kde neni. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 25. října 2021 07:49

Lamicka já nevím, já koukala na tři e-shopy s burkinami a všude to bylo bavlna polyester. 

Každý bazén to řeší po svým. Zatímco v Liberci mají nucené sprchování, tak v těch velkých akvaparcích tam lejou maximálnu dávku chlóru. Sedět pět minut v takové prechlorovane vířivce je o průdušky. 

Máš pravdu, že u nas to problém není (taky jsou podobné plavky často úplně zakázané aniž by to někdo nějak řešil - pro muže i pro ženy teda), ale reagovala jsem na tu debatu výše. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:06

Lamicka ja znam taky jenom z plavkoviny, nosi je kamaradka.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:13

continuity Problém je ta bavlna, protože dlouho schne, předpokládám? 

Lamicka Lilly_Ku Já myslím, že to je podobné jako různé ty UV plavky, ty se taky prodávají delší....

Jinak teda ten zákaz bermud v bazénech jsem myslela, že platí právě pro ty široké nohavice, pokud jsou na tělo, tak to neva. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. října 2021 08:44

711990 no uf, v Čechách je přístup Policie asi podobný, že.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 10:00
Reakce na continuity:

Konkrétně s burkinami mám problém hygienický, bývá to bavlna s polyesterem a v tom do bazénu nemůže nikdo. Běžně jsou v bazénech zakázané i pánské plavky typu Bermudy - prostě příliš látky nedělá dobrotu. 

Ale nechci zas flame na téma, proč je bezprostředně před návštěvou veřejného bazénu nutné se sprchovat. V moři nebo rybníce ať se koupe kdo chce v čem chce, pokud ho premíra látky nestáhne ke dnu. 

​V tomhle konkrétním případě Francie šlo o absolutní zákaz i na plážích..... U bazénů chápu, že můžou podmiňovat třeba materiál......

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 10:15
Reakce na A666:

​Ale tohle je přesně to, co jsem psala. Že když je budeš nutit chodit bez Hidžábu, tak na to doplatí ty ženy, protože pokud je někdo nutí, nebude jim dovoleno dělat už vůbec nic.... Pro mě je absurdní absencí hidžábu podmiňovat vzdělávání, protože vzdělaná muslimka pokud jí někdo nut ten šátek nosit bude mít rozhodně větší šanci sedo toho stavu dostat než taková, která nebude moci studovat, protože nemůže bez šátku vyjít ven.  Jo, mohli bychom si vynutit, aby posílali dcery do školy v rámci povinné školní docházky. Ale to by bylo tak vše a to rozhodně k emancipaci nestačí....

Navíc naprosto věřím, že jsou i takové, které ho nosí dobrovolně, prostě je to pro ně důležité....

S tím makeupem souhlasím, to vždycky zírám (i na dospělé muslimky), ale já fakt nikdy holku oblečenou jak píšeš nepotkala, možná je to Švédská specialita

​Ale houby nebude dovoleno. Když jim to nechtěj (chlapi v rodině) dovolit dobrovolně, tak se jim to musí nařídit - platí to pro holky, ale v podstatě se to nařídí (strpět) těm chlapům. Spolu s povinnou školní docházkou tak máš nakročeno do budoucnosti... která bude, řekla bych, mnohem lepší než by je čekala v zemi původu! A o to jim snad jde, když se do Evropy stěhujou, ne?

Co se poměrně odhalujícího oblečení plus hidžábu týče, kolikrát jsem už měla cukání to vyfotit, ale netroufla jsem si

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 10:23
Reakce na continuity:

Konkrétně s burkinami mám problém hygienický, bývá to bavlna s polyesterem a v tom do bazénu nemůže nikdo. Běžně jsou v bazénech zakázané i pánské plavky typu Bermudy - prostě příliš látky nedělá dobrotu. 

Ale nechci zas flame na téma, proč je bezprostředně před návštěvou veřejného bazénu nutné se sprchovat. V moři nebo rybníce ať se koupe kdo chce v čem chce, pokud ho premíra látky nestáhne ke dnu. 

​V bazénu jsem viděla spíš burkiny z plavkoviny, neměla bych s tím problém kdybych si je a) nepletla s trenérkou a b) kdyby chodily do sprchy.

U moře jsem zahlídla pár tetin v tričkovině - tam mě spíš pobavilo, že to (nějaký jako kamaše a rukávy až k zápěstí) vypadá po namočení jak onuce a že by to něco zakrývalo, se taky říct nedá. Přece Miss mokré tričko nevznikla pro podporu cudnosti, že jo To ta pevná plavková látka, natož pak neoprén, aspoň ty tvary drží a nepustí... A ještě v tom sedět na pláži v tom pařáku

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. října 2021 11:04

barbucha troufnu si tvrdit,ze tu ziju uz dost dlouho a nikdy jsem stejne jako A666 muslimku odhalenou se zahalenou hlavou nevidela.Ani v 36stupnich,vzdycky kabat az na paty.

A pak znam i par co se oblekaji jako "my"ale ty si nezahaluji ani hlavu.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. října 2021 11:33

U nás ve škole byly na stáži mladé kadeřnice z Turecka, tak 16 - 17 let. Některé si vlasy zahalovaly, některé ne. Šortky, tílka i mini nosily, ale už nevzpomínám, jestli ty šatkovane, ne šatkovane, nebo které. . Každopádně se oblekaly jak samý chtěly.

Taky mi ty zákazy šátku nejsou úplně pochuti. Ať si to rozhodují samý, pokud to tak cítí, ať jim nikdo nebrání.

barbucha hele, když pojedeš do Afriky, budou mít domorodky odhalena prsa. Přijde ti normální, aby ti někdo zakázal nosit tričko, protože je zvykem chodit  bez?

Prostě budeš cítit potřebu mít prsa zahalená. A ony to tak mají s vlasama. No a co? 

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 25. října 2021 11:42
Reakce na barbucha:

Přece Miss mokré tričko nevznikla pro podporu cudnosti, že jo T

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:29

Mirka obavam se ze ano:(

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:32

barbucha narizovat nekomu, co ma nosit oblecene, a  nakolik se tam muze promitnout jeho kultura a koreny, je cesta do pekel...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:33

Dadoo 

Tak jestli budu mezi Afričankama v tričku vypadat divně a pohoršovat starousedlíky anžto je tam zvykem chodit nahoře bez, tak si ho sundám taky. A dobře jim tak

Hele, stejně jako nebudu chodit v tílku do kostela... stejně jako si nevezmu kraťasy v muslimský zemi... a tak podobně. Jak že se to... jo už vim: V Římě se chovej jako Říman, to jsi už určitě slyšela

Ohledně tý "potřeby" nebo vůle jsem už odpovídala výše: je otázka, jestli je to skutečně svobodná vůle a ne nařízení konzervativní hlavy rodiny. V tom by právě pokyn státu mohl pomoct. Nevim jak jinak to ještě říct.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:37
Reakce na nolita:

barbucha narizovat nekomu, co ma nosit oblecene, a  nakolik se tam muze promitnout jeho kultura a koreny, je cesta do pekel...

​Souhlasím. Proto je mi proti srsti když muslimové nařizují svým ženám, v čem mají chodit.

(jo, dělám si srandu - ale jen částečně! jen si vzpomeň jak chodily tetiny oblíkaný před Chomejním. jak chodily ještě nedávno před Talibánem, aspoň ve městech. a všechny jako najednou prozřely a vrátily se ke svým kořenům? dobrovolně? nebo se spíš bály a bojej, že dostanou bičem - doslova!)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:43
Reakce na Dadoo:

barbucha hele, když pojedeš do Afriky, budou mít domorodky odhalena prsa. Přijde ti normální, aby ti někdo zakázal nosit tričko, protože je zvykem chodit  bez?

Prostě budeš cítit potřebu mít prsa zahalená. A ony to tak mají s vlasama. No a co? 

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:47

barbucha

nečekám, že se shodneme...

řešením rozhodně není nařízení zvenku, jak si dost černobíle (soudím, podle toho, co píšeš) představuješ.... stejně tak nedává smysl srovnání s tílkem do kostela, when in rome ...  a pod.  

A tvůj poslední příspěvek vyznívá, jako bys jim to chtěla zakazovat i mimo evropu, ale to předpokládám, že jsi asi na mysli neměla... tím bys to posunula teda do ještě jiné roviny

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:48

barbucha s tim chomejnim a talibanem je to zavadejici, prestoze se to na internetu fur omila - zapadne chodilo oblikanych tak max 5% populace ve mestech. Ty fotky "pred" naprosto nejsou reprezentativni pro vetsinu lidi tam.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:53
Reakce na barbucha:

​Ale houby nebude dovoleno. Když jim to nechtěj (chlapi v rodině) dovolit dobrovolně, tak se jim to musí nařídit - platí to pro holky, ale v podstatě se to nařídí (strpět) těm chlapům. Spolu s povinnou školní docházkou tak máš nakročeno do budoucnosti... která bude, řekla bych, mnohem lepší než by je čekala v zemi původu! A o to jim snad jde, když se do Evropy stěhujou, ne?

Co se poměrně odhalujícího oblečení plus hidžábu týče, kolikrát jsem už měla cukání to vyfotit, ale netroufla jsem si

​Protože je nedonutíš. Budou se tomu vyhýbat a pokud to fakt holce přikazují sami, tak při první příležitosti jí nechají doma aby ji bez šátku nikam pouštět nemuseli. Povinná školní docházka je do 15, myslíš, že pak někdo někoho přinutí, aby tu holku posílal do školy? Navíc tím prostě komplikuješ situaci těm, co se rozhodly šátek nosit dobrovolně (ano, i takové jsou), pro které je vyjít ven bez šátku to samé, jako kdybychom si my vyšli nahé......

Je to zbytečná represe co přináší víc škody než užitku. Jinak Dadoo to dobře popsala s přirovnáním k případné naší situaci.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:57
Reakce na barbucha:

hledně tý "potřeby" nebo vůle jsem už odpovídala výše: je otázka, jestli je to skutečně svobodná vůle a ne nařízení konzervativní hlavy rodiny. V tom by právě pokyn státu mohl pomoct. Nevim jak jinak to ještě říct.

​ty zeny, ktere si zahaleni vybraly dobrovolne se ti na nejaky vychovavani vykaslou.

pokud se nektera z muslimskych zen nezahaluje dobrovolne, tak ti garantuju, ze ji pak v drtive vetsine otec/manzel nikam nepusti, ne ze ji dovoli chodit v satku protoze stat rekl. Takze tim nepomuzes uz vubec nicemu.