Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:58

A666 vidim, ze nez jsem to nasmolila, napsalas v podstate to samy co ja, zdravim :)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:00
Reakce na barbucha:

Dadoo 

Tak jestli budu mezi Afričankama v tričku vypadat divně a pohoršovat starousedlíky anžto je tam zvykem chodit nahoře bez, tak si ho sundám taky. A dobře jim tak

Hele, stejně jako nebudu chodit v tílku do kostela... stejně jako si nevezmu kraťasy v muslimský zemi... a tak podobně. Jak že se to... jo už vim: V Římě se chovej jako Říman, to jsi už určitě slyšela

Ohledně tý "potřeby" nebo vůle jsem už odpovídala výše: je otázka, jestli je to skutečně svobodná vůle a ne nařízení konzervativní hlavy rodiny. V tom by právě pokyn státu mohl pomoct. Nevim jak jinak to ještě říct.

barbucha

A ještě k tomu chování se jako Říman - my ale nemáme pravidla, jak minimálně odhalený člověk má být. V realitě do škol můžeš mít pokrývku hlavy jakou chceš. Jeptišky taky nosí vlasy schované a nemáme s tím problém.

Jinak jsou i muslimky, co nosí šátky dobrovolně, je absurdní si myslet, že všechny k tomu někdo nutí jen proto, že my si nedovedeme představit, že bychom to dobrovolně udělaly. BTW kdyby ty holky co je popisuješ někdo nutil a jak říkáš vysvlékly by se za rohem do outfitu s odhaleným břichem, proč by si nesundaly i ten šátek?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:05
Reakce na Lilly_Ku:

barbucha s tim chomejnim a talibanem je to zavadejici, prestoze se to na internetu fur omila - zapadne chodilo oblikanych tak max 5% populace ve mestech. Ty fotky "pred" naprosto nejsou reprezentativni pro vetsinu lidi tam.

zrovna jsem to chtěla napsat. Samozřejmě, že je špatné, že po nástupu Chomejniho/Talibanus e tak nemohly oblékat už ani ty, co chtěly, ale představa, že to byl většinový styl je absolutně vedle.....

Podle mého je to přesně to, že my si představujeme, že náš feminismus je ten správný a my víme co kdekoliv potřebují. Jenže feministka může být i žena co má hidžáb, jen se prostě pro ten hidžáb dobrovolně rozhodla. Může být silná, vzdělaná, emancipovaná a samostatná a přesto bude v šátku

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:05
Reakce na A666:

barbucha

A ještě k tomu chování se jako Říman - my ale nemáme pravidla, jak minimálně odhalený člověk má být. V realitě do škol můžeš mít pokrývku hlavy jakou chceš. Jeptišky taky nosí vlasy schované a nemáme s tím problém.

Jinak jsou i muslimky, co nosí šátky dobrovolně, je absurdní si myslet, že všechny k tomu někdo nutí jen proto, že my si nedovedeme představit, že bychom to dobrovolně udělaly. BTW kdyby ty holky co je popisuješ někdo nutil a jak říkáš vysvlékly by se za rohem do outfitu s odhaleným břichem, proč by si nesundaly i ten šátek?

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:06
Reakce na Lilly_Ku:

barbucha s tim chomejnim a talibanem je to zavadejici, prestoze se to na internetu fur omila - zapadne chodilo oblikanych tak max 5% populace ve mestech. Ty fotky "pred" naprosto nejsou reprezentativni pro vetsinu lidi tam.

​Procenta nejsou důležitý. A nebo jo - tak kolik procent tam asi teď chodí oblíkanejch po evropsku? Omílá se to pořád, ale možná proto, že je to pravda? 

Jako mně je fakt jedno (ať už si nolita myslí co chce ) jak se oblíkaj doma. Pokud některá chce, ať chodí třeba ve skafandru. Ale ráda bych tu rovnoprávnost, a to pro všechny tetiny světa (už je na to snad v našem století čas, prokrista)... takže bych s dovolením zdůraznila to "pokud chce". Problém je v tom, že některá třeba ani nechce, ale musí.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:09

barbucha a kde bereše přesvědčení, že tvoje pojetí rovnoprávnosti pro všechny tetiny světa je to jediné správné? vsadím se, že pokud by s něčím takovým přišli na druhém konci světa, budeš prskat...

ty se na to prostě neumíš podívat jinak, než se svého úhlu pohledu a domyslet to v širších souvislostech.... což já vím, že tak máš a stejně ti na to skočím... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:13
Reakce na A666:

barbucha

A ještě k tomu chování se jako Říman - my ale nemáme pravidla, jak minimálně odhalený člověk má být. V realitě do škol můžeš mít pokrývku hlavy jakou chceš.

​No ale právě že máme. Aspoň teda ve slušný společnosti. Do toho kostela nepůjdeš v tílku. Ve škole si sundáš čepici i šátek. A nebudeš tam sedět ani v podprsence. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:17

nolita 

Hele z mýho úhlu pohledu vidím přesně to, co ostatní - v novinách i v televizi: drakonický tresty pro ženy, který se proviněj proti šaríe nebo místním zvyklostem byť jen v oblíkání. Jaký tam chceš širší souvislosti, když bábu bičujou nebo kamenujou? Jakože je třeba to vidět dialekticky?

Nebo snad mám vidiny už jak ten Zeman a nikde se to ve skutečnosti neděje? No toto...

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:17

barbucha Máš pravdu, že některá třeba ani nechce, ale musí, jenomže ty je nutíš úplně stejně, jen v opačném gardu-chce ale nesmí.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:21

Garfie 

Tenhle na podnose nabízející se argument jsem si uvědomila hned po odkliknutí mý filipiky Ale dobře, jistě by se to dalo ošetřit nějak vychytrale (a od toho já nejsem). Navíc v těch školách by měla platit jejich pravidla a řád a žáci by se měli přizpůsobit (a nakonec to jedna ta škola prosadila i u nás), ve volným čase ať každej chodí třeba v šaškovským kostýmu... 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:24

Garfie asi tak, a pořád je to jen zlomek celkového problému, ale ono je s to barbucha fakt marný ...

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:41

barbucha Já s tebou souhlasím s postojem vůči šarije, jen bych celkově ocenila víc tolerance (z obou stran pochopitelně!), rozumíš "zákaz" není řešení (ani jedním směrem). Zrovna hijab (a jiné pokrývky hlavy, třeba u Židovek) je náboženský symbol a ty ani nijak zakázané ve školách nejsou. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 13:51

Lilly_Ku  

Presne. Pred islamskou revoluci v Iranu to vubec nebylo lepsi. Jasne par holek z prominentnich rodin mohlo chodit v mini (to jsou ty fotky jak koluji porad dokola), ale mimo hlavni mesto tohle vubec neexistovalo. Nebylo lip ani hur, proste porad stejne spatne pro drtivou vetsinu lidi. Zadny zlaty osviceny sah. 
Ale koukam, ze uz vas tu napsalo podobny prispevek

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:09
Reakce na Garfie:

barbucha Já s tebou souhlasím s postojem vůči šarije, jen bych celkově ocenila víc tolerance (z obou stran pochopitelně!), rozumíš "zákaz" není řešení (ani jedním směrem). Zrovna hijab (a jiné pokrývky hlavy, třeba u Židovek) je náboženský symbol a ty ani nijak zakázané ve školách nejsou. 

​Ve Francii jsou. A kupodivu v Itálii ve státních školách nesmí viset kříž (pokud to za těch cca 10 let se Štrasburkem neuhádali). 

https://www.lidovky.cz/domov/stalete-soupereni-statu-a-cirkve.A091106_000024_ln_noviny_sko 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:28
Reakce na barbucha:

​No ale právě že máme. Aspoň teda ve slušný společnosti. Do toho kostela nepůjdeš v tílku. Ve škole si sundáš čepici i šátek. A nebudeš tam sedět ani v podprsence. 

​Já psala pravidla o minimálním odhalení, ne zahalení........ jinak ano, ve školách je to zakázané jako náboženský symbol, což mi prostě nepřijde ok, pokud si ty dívky bez toho přijdou jako nahé Přijde mi to rozhodně jako větší dopad než zákaz křížků. Je to fakt na úrovni toho, jako kdyby si někdo rozmyslel, že všichni musí do školy chodit nahoře bez - taky by to dopadlo ve výsledku mnohem více na dívky......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:30

barbucha 

Jinak ta škola u nás si to prosadila na základě problémů v případě praxe (byla to zdravotnická škola), což bylo naprosto absurdní, protože jeptišky odvěků pomáhaly v nemocnicích a existence šátků ze stejného materiálu jako například chirurgické čepičky, který prádelny ošetřují úplně stejně není žádná novinka a na západě není pro muslimky ve zdravotnictví problém být zahaléna

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:30

Hm, a když tedy ty domorodkyně v Africe chodí s odhalenými prsy, tak nám fakt nebude vadit, když tak budou chodit i v Evropě?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:36
Reakce na olte:

Hm, a když tedy ty domorodkyně v Africe chodí s odhalenými prsy, tak nám fakt nebude vadit, když tak budou chodit i v Evropě?

​Znovu, máme pravidla minimálního zahalení, ne odhalení. Zahalit se je většinou snesitelnější než se odhalit. Já fakt nemám problém s tím zahalit se při návštěvě muslimské země, ale odhalovat v africe bych fakt nechtěla..... Ty jo?

Online Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:37

A666 myslím, že s olte  nejste ve sporu 

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:42

Jenom k těm pravidlům - pamatuju si na školní řád, kde bylo zakázané mít ve třídě pokrývku hlavy nebo sluneční brýle, pokud pro to nebyly doložené zdravotní důvody. Cca 15 let dozadu a zcela bez souvislosti s náboženstvím.