Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:02
Reakce na Mha:

dzizisketa

Já myslím, že dokud je školství v tomhle nastavení, tak by to stejně moc nepomohlo, spíš udělalo škodu. Až bude větší reforma, dožijí-li se jí naší pravnuci, pak klidně zrušit hodnocení úplně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:04
Reakce na Jos:

 Ale co te osobe nikd nezapomenu, bylo verejne ponizovani pred ostatnimi. S hodnocenim, jak nekdo muze byt tak neschopny. Vzdycky si vybrala jednu z horsich holek a na te demonstrovala se smichem, co neumi. 

​taky jsme měli na gymplu takovou sadistku, kovanou komunistku, která ještě navíc v občanské nauce dusila spolužačku, která jednou zmínila svého dědečka, pilota v bitvě o británii. když řekla nahlas, že plzeň osvobodili američané, dostala poznámku a trest. na mě měla pifku, protože jsem jezdila na koni a to nebyl žádný sport, nýbrž buržoazní zábava

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:07
Reakce na dzizisketa:

Hanka H

Jasně chápu, hlavně žádné novoty, pak by se třeba muselo ve školství změnit víc navazujících věcí, třeba právě ten přístup k chybě... A taky by se musel přehodnotit účel základní školní docházky, role vzdělání atd. A vysvědčení na základce je samozřejmě úplně to samé co zkouška na výšce. 

​Naopak - "novoty" naše školství potřebuje, ale ty koncepční, podložené racionálním zhodnocením potřeb a možností na všech stupních škol. Jak psala Dadoo , slovní hodnocení snad 1., 2. třídy, trochu se skřípěním první stupeň (ale už asi ne ve všech předmětech), dál už je to na normální základce velmi problematické - důvody jsem uvedla. Jasně, občas dítě i v pubertě a později velice ehm rozhodí zarputilá tělocvikářka nebo fanatická výtvarkářka či hudebkářka, která mu "zkazí" vysvědčení. Ale tak to prostě chodí - v jistém věku je třeba umět zkousnout nepříjemnou (a pro další život nepodstatnou) skutečnost ve formě sólodvojky z naukového předmětu. 

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:11

barbucha úplně přesně. Jsem pohybově nadaná, telocvikari mě vždy milovali, co potřebovali předvést, to jsem bez problému zvládla, běhy, skoky, hody, šplhy, dosad dle libosti. Ovšem z toho, jak mě jedna vedoucí celkem slavného sboru týrala, nutila zapisovat noty, podle toho, co drnkala na klavír a před celou třídou do zblbnuti zpívat zeleni hajove, několikrát týdne, tak z toho jsem měla celkem slušné trauma. Ona proste odmítala pochopit, ze ji do té notové osnovy nic nenakreslim, protože jednoduše nic neslysim. A když budu ten super song zpívat v hodině podesáté, ze ho proste najednou čisté nevystrihnu, fuj hnus. Děkuji za odložení si. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:11

A zrušit hodnocení úplně? Nereálné - každý potřebujeme jistou motivaci, srovnání, ohodnocení, pochvalu, impuls pro další snahu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:13
Reakce na Hanka H:

motivaci, srovnání, ohodnocení, pochvalu, impuls pro další snahu.

​prosím tě, a kde toto ve škole vidíš? já teda nikde - jen hledání chyb, na kterých lze blbečka malýho co nejlíp nachytat a tresty

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:24

​prosím tě, a kde toto ve škole vidíš? já teda nikde - jen hledání chyb, na kterých lze blbečka malýho co nejlíp nachytat a tresty

​Až takhle?! A co klečení na hrachu?

A co se týká "trestů" - vždyť to je zakázané! V jakékoliv formě - tzn. ani "za trest vypracuješ str.38, cv. 4 a),b), c), d)."

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:27

viktorka_od splavu souhlasím, plus zastrašování. VŠ, kde se k nám chovali s respektem, byla balzám na nervy. Od jediné zkoušky, kde mě na první pokus vyhodili, jsem odcházela s úsměvem- bylo to spravedlivé a neponižovali mě. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 21:31

Hanka H U umeleckych predmetu a telocviku bych znamkovani klidne zrusila. Tyhle predmety maji byt vedeny spise k rozsirovani obzoru nez k "trestani" nekoho, kdo neumi zpivat. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:34

viktorka_od splavu Já teda nevím, ale moje děti do takovýho nápravně výchovnýho zařízení asi nechodí Tím netvrdím, že je v českým školství všechno ok, zdaleka ne, a že by nemělo reflektovat, že svět je jinej než před 30 lety...ale že děti jen ponižuje a trestá, to si teda nemyslím. A jsou samozřejmě učitelé, který by to neměli dělat. Stejně jako doktoři a jako kterýkoli jiný profese. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:39

Jos Výchovy bych taky neznámkovala, to se nenaučíš, neusnažíš, to by mělo být odreagování, radost, i když ten výsledek není zrovna za rámeček. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 22:02

Hanka H nebylo by lepší děti hodnotit v rámci jejich schopností než je porovnávat s těmi nejlepšími? To bez slovního hodnocení neuděláš, protože nemůžeš dát jedničku Pepíčkovi, že se snaží, i když sotva slabikuje i Tomáškovi, co už plynně čte. Vůbec nechápu, proč by slovně nešel hodnotit celý první stupeň.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 09. července 2021 22:03

viktorka_od splavu

Měla jsem rozepsány příspěvek, ale nemá to smysl nemá. 

barbucha Jo, tak hlavně u těch ,,výuk,, je určitě spousta možností jak te dobre znamky dosáhnout i s tím, že je člověk neschopnej. Kdyby takhle ve čtvrtletí někdo přišel s tím ,,hele ty tvoje výsledky, to není úplně dobrý, ale patnactistovka ti jde, zkus trochu potrenovat, vylepšit čas, ať ti můžu dát lepší znamku....,, No jo možnosti a cest je spousta, ale musí se chtít;-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 22:04

mirajo četla jsem zajímavý rozhovor s ředitelkou nějaké soukromé školy. Říkala, že české děti se bojí dělat chyby, protože za chyby se trestá (snížením známky třeba). Přitom bez chyb se neposuneš dál, bojíš se riskovat,...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 22:05

Karja u těch výchov by ale fakt stačilo slovní hodnocení, měly by ti předat lásku ke sportu, hudbě, výtvarnu a ne podporovat soutěživost.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 09. července 2021 22:12

Evaeva Tak s tou soutěživosti nesouhlasím, to že máš jedničku z češtiny a jiný dvojku přece taky nevyvolává soutěživost. Ale jinak ano, možná na gymplu bych to hodnotila víc poradne, tam jsme si vybírali zda bude já či výtvarka a už se tam dalo i něco učit:-D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 22:13

Karja no podle mě vyvolává, u každého v jiné míře.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 09. července 2021 22:16

Evaeva Tak my flinkove s dobrýma výsledkama jsme to asi neměli. Ale je fakt, že mne šla dobře čeština (Hahahaha dobře vidíte jaký matlam chyby), uca četla moje slohy i když jsem chyběla a jako někteří to nesli nelibě. Nebo jeden učitel zeměpisu mě furt chválil, takovej vzor chlapa to byl, tak to nesli blbě zejména nekteri chlapci. Ono asi záleží na povaze, já to tak nemám. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 22:21

Karja já měla známky odpovídající výkonu:), ale taky tu soutěživost v tomhle nemám. Ale třeba některé spolužačky špatně nesly, že jedné šla matika (a vlastně i zbytek předmětů) naprosto bez úsilí, například.

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 09. července 2021 22:30

Ve mně teda moje dobré známky dosažené bez nějakého většího úsilí vyvolávaly akorát tak pocit, že se za to, že jsem se o ty jedničky ani moc nesnažila, musím omlouvat. Skoro bych řekla, že by mě k větším výkonům (a k lepšímu využití vlastního potenciálu) vybičovalo spíš slovní hodnocení.