Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline continuity
Avatar
33372 příspěvků moje polička 10. července 2021 10:54

Hanka H v pohode by tam měly chodit snad všechny děti!?

Už radši nic nepíš, fakt to tomu nepomohlo.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 10. července 2021 11:17

Evaeva Tak ale to snad to dítě pozná, že mu něco jde hůř než ostatním nebo naopak líp? 

Jinak podle mě hodně záleží na učiteli, pokud to dělá člověk, co by se v ideálním případě neměl k dětem vůbec přibližovat, tak to bude špatný vždycky. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 10. července 2021 11:18
Reakce na SunEclipse:

Sweet Potato barbucha o tu rovnost se pokoušeli komunisti taky, proto mi je to podezřelý taky.  Pokud je to rovnost ve smyslu, že se nevedou žádné "kasty", že se univerzitní profesor baví s instalatérem jako sobě rovným, pak ok. Ale stydět se za něco, na co jsem se vlastní prací zmohla, mi teda už dobře nepřipadá.

​To byla nadsázka ale asi by nebylo úplně v pořádku zahltit svůj instáč fotkama tý jachty, prostě ji máš ale nevytahuješ se a kolikrát o tom okolí ani neví. Kasty se teoreticky nevedou a univerzitní profesor se musí bavit s instalatérem nebo pokladní v sámošce stejně uctivě, jako by mluvil s rektorem (nebo o nich za jejich zády)... ale je to teorie, ty různý bubliny tam samozřejmě jsou. Jen teda ve škole, kde se na to dbá velice a dá se to ovlivnit, určitě neexistujou. Pak to jde samo i dál, je to jednodušší nastavit u malejch dětí, i když je pak život zavane do různejch prostředí. V zásadě je ale každej rovnej každýmu, to se pěstuje pečlivě. 

Online baltik
Avatar
4418 příspěvků moje polička 10. července 2021 11:41

Sweet Potato presne ten pocit jsem z te debaty ziskala - od dobreho ucitele nevadi ani znamka a od spatneho ani slovni hodnoceni nicemu nepomuze.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 10. července 2021 11:55

barbucha Tohle neber jako vypad proti svedsky vychove, rada toho, co pises, se mi libi, kdyz neuvedes do krajnosti. Na druhou stranu o cesky doktory v mym oboru je zrovna ve Svedsku i Nemecku dost zajem, nekolik mych kolegu tam pracovalo nebo i pracuje. Ze by si tam oblibili absolventy zvrhleho systemu na urovni roku 1780, to je dost divne.

K te rovnosti, nedavno se tady ve skole resilo, ze neni fajn rikat spoluzacce, ktera nema batuzek Kanken ani Rekanken, ze je nula a podobne. Myslim, ze vitr vanul spis z rodiny nez ze skoly. 

Offline Jitka77
Avatar
1123 příspěvků moje polička 10. července 2021 12:26

Osobně je mi teda bližší přístup "každý je dobrý v něčem jiném a je to tak fajn" než "nikdo není lepší než ostatní". Ten průser nečíhá v tom, jaký kdo je a co umí nebo neumí, ale v tom, co z toho vyvodíme, co to pro nás bude znamenat. Stejně jako třeba každý není krásný... no a co?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 10. července 2021 12:46
Reakce na Pinot Noir:

​Myslím, že pro rozvoj konkrétních speciálních talentů jsou určeny jiné instituce.   No to, aby tam děti chodily rády, by měl snad být základ. Ne že je to fajn, když se to náhodou u někoho povede

​Tak ale právě v té škole se ten spešl talent musí poznat - a jak jinak, než tím, že  bude v určitém oboru dosahovat lepších výsledků než druzí? A jak stále opakuji - umožnit najít si svoji parketu, nikoliv trvat na tom, že si dítěti nikdo nedovolí naznačit (vhodným způsobem), že mu prostě něco nejde tak dobře jako spolužákovi.  

A aby vždy, všichni a za všech okolností chodili do školy rádi? To je už z říše snů - škola prostě dítěti vnese do života určité povinnosti, jistá omezení, a ta si dobrovolně nezvolí ani dospělí. V pohodě, to ano, to je stav, o který je možno usilovat.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:11

Hanka H hele a proc nestaci rict ze by honzik mel byt peclivejsi v rysovani, zatimco scitani a odecitani mu jde dobre. Nic vic. Musi mu jeste k tomu ucitel dat najevo, ze pepicek dobre pocita i rysuje? Koho to zajima? Me jako rodice ne a i dite ucim, ze neni dulezity jak co umi spoluzak, ale jak co umi on sam.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:26
Reakce na Hanka H:

​ V pohodě, to ano, to je stav, o který je možno usilovat.

​Promiň, ale to mi teda připadá hodně málo, možno usilovat o stav "v pohodě" ve vztahu k povinné školní docházce. Vždyť to je absolutní základ, minimum pro to, aby mohlo proběhnout vzdělávání a výchova. Přeci děti do 1. třídy už nastupují po předškolním vzdělávání, návyky na určitý denní rytmus a povinnosti mají a troufám si říct, že většina jich do školy jde s velkým očekáváním a radostí. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:36
Reakce na Pinot Noir:

​Přesně. A dost tady z těch komentářů učitelek kouká provozní slepota. No, doufala jsem, že moje děti už zažijí jinou školu, ale vidím, že to bude ještě dlouho trvat.

​s tim se rozluc kamo, stredovek trva. Moje dite proslo prvni tridou. Totozne s moji prvni tridou pred 30 lety.. Jedine anglictinarka je asi z tech trochu osvicenych a ma pomerne moderni pristup. Snad jen soukromy specialky jsou na tom jinak. Statni skolstvi je a dlouho bude porad stejny.

Offline Sweet Potato
Avatar
34769 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:46

ice A tobě někdo říká, co umí Pepíček?

Mně se zdá, že tu školství příliš démonizujete.

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:47

Osobně si myslím, že nejvíc záleží na učiteli a ne na typu hodnocení. A stejně se nezavděčí každému. Starší měl super třídní, děti ji měly moc rády a stejně někteří rodiče brblali. Mladší má typickou úču, kterou nikdo z rodičů nechce a nakonec, když u dětí končila, tak některé plakaly.

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:48
Reakce na Sweet Potato:

Mně se zdá, že tu školství příliš démonizujete.

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:49

Hanka H pokud dítě nechodí do školy rádo, tak se toho moc nenaučí. Zkuste se něco nového naučit, když jste ve stresu. Jsem ráda, že naše škola má jako prioritu, aby děti do školy chodily rády, protože potom už se naučí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. července 2021 13:52

Ignis no ví, neví. Myslím, že dobrý učitel mu může dát pocit, že je stejně dobré jako jiný, právě proto že třeba muselo vyvinout mnohem více úsilí.

Offline Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:56
Reakce na Sweet Potato:

ice A tobě někdo říká, co umí Pepíček?

Mně se zdá, že tu školství příliš démonizujete.

​Souhlasím s tím, co jsi psala, že nezáleží na typu hodnocení, ale učiteli. Ostatně nejsem asi úplně zastáncem slovního hodnocení. Ale ta zdůvodnění, která tu padla, proč to slovní hodnocení není možné zavést, ta mi znějí jako z dob..., no z dob, o kterých jsem myslela, že už dávno pominuly. Ta nutnost izolovaných předmětů na prvním stupni, konkurenční prostředí, srážka s realitou, že je vlastně normální, že děti nechodí do školy rády... Vždyť to je hrozné.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 10. července 2021 13:57

Sweet Potato mne osobne ne, ale treba mi to povi dite, jako neco co by ho mohlo trapit?

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 10. července 2021 14:18

U nás třeba ani děti neví, jaké znaky mají ostatní. Ale na vysvědčení je vedle jejich bodů (celkem je 100%) ještě sloupec s průměrem a mediánem třídy, takže si rodič může udělat obrázek. To mi řekne víc než "2" nebo "3" na vysvědčení. 

Offline tv
Avatar
3527 příspěvků moje polička 10. července 2021 14:39

Jsem ve správném vlákně a zrovna příhodné téma...zrovna včera jsem mluvila s jednou kolegyni, jejíž dítě jde do první třídy. Malá škola, učitelka opakovaně v první třídě, pro mě šikana deti- nesmyslné lpění na krasopisně psaných pismenkach, trojkach!!! v první třídě...jako co to je? Aneb jak znechutit už v první třídě školu. Učitelka dávána za vzor jako "zkušená paní učitelka".

Kolegyně říkala, že pokud by měla mít jejího syna, prehlasi ho na jinou školu. Už s ní měla zkušenost, měla dceru v první třídě, takže to není jedna paní povídala. Je hrůza hrůz, že takoví lidí pracují ve školství, je mi těch děti hrozně moc líto.

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 10. července 2021 14:41

MaeGandal Průmer třídy se u našich objevuje v elektronické žakovské. Ale nezkoumala jsem, jestli se tam objeví i výsledné známky na konci roku.