Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 13:16

Karja já to taky úplně nechápu:) u nás právě jednomu spolužákovi doporučovala třídní, aby si zařídil uvolnění z toho plavání, že mu to kazí vyznamená. Ale k čemu je vyznamenání v sekundě na osmiletém gymplu?

Mimochodem ségra letos obrečela trojku z fyziky. Je v Primě a je to její první trojka na vysvědčení, do teď měla samé jedničky.

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 09. července 2021 13:35

Už aby známky skončily a hodnocení bylo slovní. 

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 09. července 2021 13:36

Evaeva Hehehe, tak si měl vylepšit nějaké jiné známky. No kořen přechod na gympl je asi tvrdý. Neteř právě donesla párkrát už na prvním stupni dvojku z přírodovědy, že tam mají nějaké testy na které se nejde moc připravit, prostě všeobecný přehled, ne co se probíra a tak. Ale myslíme si doma, že je to jedině dobře. Ségra takovejhle naraz s nespravedlivou realitou dostala až na státnicích a docela to odnesla! 

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 09. července 2021 13:38

dzizisketa No ale víš jak to bychom zase my lini jedničkari zadarmo narazili na tu realitu:-D ,,neaktivní, nejde přes sve limity.....blablabla,,...no to by nebylo pěkne:-D. U holek to samozřejmě uvítám!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 13:42

Karja jenže on měl trojku a to na vyznamenání mít nemůžeš. 

Pro ségru je jedině dobře, že tu trojku dostala, je to jedno z vysvědčení, kdy o nic nejde. Akorát s tím nepočítala, taky byli víc doma než ve škole. My dvě starší jsme takové nebyly, nikdy jsme se nepředřely;) Já například měla dvojku už ve druhé třídě. Alee na ten gympl jsme se taky dostaly i vejšku obě máme:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 13:45

Karja přesně, to by bylo samé "má navíc" "zanedbává domácí přípravu" a tak:) Jinak souhlasím, zvlášť u malých dětí bych slovní hodnocení uvítala.

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 09. července 2021 13:47

Evaeva Jj no, určitě je spousta jiných cest a možnosti, jak trojku z TV nedostat než uvolnění z něj. Ségra dává ve škole známky, plus slovně hodnotí navíc do e-mailu, koho to zajímá, dostane se k tomu;-)

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 09. července 2021 14:07

Evaeva

No ale to slovní hodnocení právě musí znít jinak, vycházet z jiného principu, než je hledání a trestání chyb, co odráží známky. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 14:28

dzizisketa já vím, to byla nadsázka. Taky málokdo to slovní hodnocení umí. Ono by školství potřebovalo celkovou reformu.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 09. července 2021 16:30

Evaeva za mě když byly same jedničky na vysvědčení v 7. A 8. , tak na gymplu brali bez zkoušek. Takže některým rodičům na tom velmi záleželo. Kolikrát ha slyšela, že kvůli jedné dvojce v pololetí v 7. Třídě musím dělat zkoušky a jak to nemůžu udělat

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 09. července 2021 16:31

Chápu, že dostat na vysvědčení jedinou dvojku či trojku (natož z tělocviku!) je k naštvání, ale v určitém věku je to nutno chápat jako střet s realitou života - prostě nejsem v tomto směru tak dobrý jako jiní, zase je předčím třeba v matice či v češtině. 

Slovní hodnocení je velmi problematické - jak např. slovně ohodnotit několik desítek žáků, aby to nevyznělo jako fráze, aby to bylo srozumitelné i dětem (první druhá třída zvlášť), aby to bylo motivační, aby to odlišilo žáky vynikající, dobré, průměrné, i ty, co jsou prostě horší - a ano, i takoví jsou. Do kolika let ho uplaňovat? První stupeň? Celou základku, nebo až k maturitě? Jak potom chudák "dítě" vydejchá, když dostane na vysoké u zkoušky za tři nebo ho dokonce vyhodí? Bude na zkoušejícím požadovat slovní hodnocení a opis neúspěchu? A jak postupovat při podávání přihlášek na střední školy nebo víceletá gymnázia - to se stejně slovní hodnocení musí nějakým způsobem přetransformovat do známek. 

Jasně, jsou typy škol, kde slovní hodnocení jistým způsobem funguje, ale jeho plošné zavedení si představit neumím - a neznám jedinou zemi, kde by to pouze takto fungovalo.

Offline olte
Avatar
414 příspěvků moje polička 09. července 2021 16:54
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. července 2021 17:58

Hanka H tak 1.-2. třída. Možná, možná ještě první stupeň. Možná. Dokud mají jednu učitelku. Která je stihne důkladně poznat. Ne jen 1-2 hodiny týdně. 

Na střední je to nesmysl. 

Znamkujeme třeba 100 i více žáků. Třeba 16, 18 předmětů a na každý jiný učitel. To by byly sebrané spisy.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 18:35

MaeGandal jenomže my už na tom gymplu byli, bylo to na osmiletém, tam to bylo fakt jedno.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 09. července 2021 18:44

Evaeva tak to naprosto chápu, mně to bylo jedno i na té základce, ale očividně to byly matčiny řeči co ve mně zanechaly stopu

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 20:35

Hanka H

Plus to, že jsou děti a rodiče, kteří slovnimu hodnocení prostě neporozumi a ta známka je pro ně jednodušší.

Slovní hodnocení ano, jen pro malé děti. 

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 09. července 2021 20:39

Hanka H

Jasně chápu, hlavně žádné novoty, pak by se třeba muselo ve školství změnit víc navazujících věcí, třeba právě ten přístup k chybě... A taky by se musel přehodnotit účel základní školní docházky, role vzdělání atd. A vysvědčení na základce je samozřejmě úplně to samé co zkouška na výšce. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 20:51

Karja Taky jsem mela dvojku z telaku na gymplu. Ted nevim jestli dva roky po sobe nebo jeden. Bylo mi to spis k smichu. Dvojku nas melo treba deset holek. Meli jsme takovou zakomplexovanou zenstinu, jeste ucila biologii. Ale tam me nachytat nedokazala . Ale ja to beru, na sporty jsem byla leva. Hrala jsem tenis, jezdila na lyzich a na koni..ale splhat neumim a z gymnastiky mi sly jen kotouly a preskoky. Ale co te osobe nikd nezapomenu, bylo verejne ponizovani pred ostatnimi. S hodnocenim, jak nekdo muze byt tak neschopny. Vzdycky si vybrala jednu z horsich holek a na te demonstrovala se smichem, co neumi. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. července 2021 21:01

dzizisketa

Já myslím, že dokud je školství v tomhle nastavení, tak by to stejně moc nepomohlo, spíš udělalo škodu. Až bude větší reforma, dožijí-li se jí naší pravnuci, pak klidně zrušit hodnocení úplně.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 09. července 2021 21:01

Osobně nechápu, proč vůbec známkovat takový blbosti jako je tělák. To by mělo patřit, myslím cvičení, k normální náplni dne... že si jako haranti zacvičej, naučej se plavat, přeskočit louži, prostě rozvoj tělesný schránky a případnejch vloh. 

Stejně tak jako pětka z hudebky někomu, kdo nemá hudební sluch, nepomůže aby přestal zpívat falešně... tak ani pětka z těláku ho patrně nedonutí se doučit kotoul vzad.