Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Jitka77
Avatar
1150 příspěvků moje polička 08. července 2021 01:10

Ze školního plavání si pamatuju duté (asi) plastové čtverce, které jsme si drželi před sebou. Tyčí nás nikdo neodstrkoval, ale šťouchali do nás na břehu, abychom spadli do vody. A potom nekonečně dlouhé sušení vlasů pod dvěma chabými větráky.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. července 2021 09:24

continuity Školní plavání, 70. léta, Pinot tedy asi o něco později, ale jak je vidět, osvědčených metod se je třeba držet!

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. července 2021 09:32

continuity já mám stejný zážitky z konce 80. let ze školkovýho plavání v bazénu v Hloubětíně. Včetně tý páry.

Až do 3. třídy jsem nebyla ochotná pustit se ve vodě táty, křečovitě jsem se držela a fakt měla strašnej strach.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 08. července 2021 09:36

Tyce zazil jeste syn, druha pulka 80.let. on nastesti uz plavat umel a vody se nebal, ale jeho kamarad z toho mel slusny trauma, toho museli z plavani nejak lekarsky uvolnit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 08. července 2021 09:39

jezis, jesteze jsem uz ve skole plavat umela

ze skolkovyho si pamatuju akorat, ze jsme tam mohli plavat jen za odmenu na konci hodiny, ktera cela sestavala z nacviku splyvani s tema debilnima korkovyma deskama. nenavidim vodu v obliceji

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 08. července 2021 09:40

Já sice bidlo taky zažila (bylo dobré bydlo býti bidelníkem), ale bylo spíš nápomocné, já se topila i bez odhánění od břehu. Plavat jsem se tak ale nenaučila. Na "mokrém vysvědčení" se styděla želva, hodiny plavàní ve školním bazénu mezi skoro samými delfíny jsem dost protrpěla. 
(Takže děti jak jen to bylo možné, na kojeneckém "plavání", naučily se ve vodě fungovat hladce a šťastně)

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 08. července 2021 09:44

Potvrzuji nepříjemné mužatky s bidlem. Já byla o rok mladší než zbytek třídy a i když mě táta dost naučil, prostě mi nešlo plavat na hladině. Ty s bidlama mi plavání na rok znechutily, měla jsem želvu a traumatko. Následky to ale nezanechalo, jsem zcela vodní člověk.

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 08. července 2021 09:57

žluťásek školkové a školní plavání v Hloubětíně má v Praze svou pověst taky jsem zažila, plavat jsem se naučila pak až v 10 letech. Poté, co mi ta osoba řekla, ať si stoupnu na kraj bazénu (hloubka 3,60), chytnu se bidla, a tím bidlem trhla, čímž mne shodila do hloubky a přitom mi to bidlo vytrhla z rukou, jsem doma řvala tak, že mne taky museli z plavání natrvalo omluvit. "Naštěstí" jsem trpěla dlouhodobě na rýmu, tak se to na to svedlo.

Vodu, plavání a potápění mám ale ráda, v tomto směru to stopy naštěstí nezanechalo.

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:06
Reakce na Hanka H:

U nás plavčík tou tyčí nejen odstrkoval od kraje, ale zoufalé neplavce odmitající se pustit okrajů bazénu pořádně přes prsty klepnul! Naštěstí jsem se už naučila plavat v šesti letech, a nikoliv výše uvedenými metodami. Díky, babičko!

​ano, dřevěná tyč... strašný, pamatuju to... říkala jsem té trenérce - učitelce, že neumím plavat, a pak jsem prostě šla ke dnu (a skutečně do dospělosti jsem se plavat nenaučila, až před pár lety jsem se odhodlala najít si hodnou učitelku... dodnes ale mám problém s hloubkou, když nevidím na dno)... bohužel táta mě pak učil překonat strach z vody stylem, že mě stahoval za nohy do vody... blbý no

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 08. července 2021 10:08

Bidlo me taky neminulo, na plavani v Neratovicich.  Jak ja to tam nesnasela. Rano pred skolou, pak tohle zachazeni a nakonec jsme si nikdy nestihla vysusit vlasy pred odjezdem zpet do skoly. Takze v zime fakt skvely...

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:25

Bidlo měly i plavčice u nás na Moravě v Kotěhůlkách. Měla jsem štěstí, plavání mi šlo hned. Ale stejně jsem ty plavčice nenáviděla, když jsem viděla, co tím provádí spolužákům. A vůbec nejvíc strašný mi přišlo, když někdo plavat uměl, ale potřeboval mít jistotu břehu na dosah. Některé děti tak plavaly. Skočily do vody, co nejrychleji doplavaly ke kraji a pak plavaly dál podél kraje. Klidně přes celý bazén. A ony je tím bidlem odstrkovaly od toho kraje víc do prostřed. Samo plavec chytil paniku... Strašný to bylo!

A "nejvtipnější" na tom celém mi po letech přijde, že ty hvězdy plavčice nás i v tom nejlepším oddíle naučily prsa styl paní radová. S hlavou celou dobu nad vodou

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:27

Koukám, že jsem měla štěstí na normální plavání. U nás ty tyče podávali plácajícím se neplavcům, aby se mohli chytit. Trauma jsem měla i tak - když po mě chtěli, abych si lehla na vodu na záda. To jsem si myslela, že mě chtějí utopit i bez sadistických praktik.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:48
Reakce na Vilemina:

barbucha my s bráchou chodili asi do Axy, vím jen, že bratr poctivě chodil po dně, zakleslej na tom polystyrenu

​Jo vlastně, Axa (nyní ymca). Hrozný to tam bylo!

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:50

viktorka_od splavu 

Splývání! Úplně mi otvíráš starý rány, na který jsem už úspěšně zapomněla... splývání jsem nenáviděla jako mor, a splývalo se snad většinu doby!

Dodneška se zásadně odmítám potápět a na podmořský záběry se vůbec nekoukám, nedělá mi to dobře!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 08. července 2021 11:05

barbucha Axa a ymca jsou dva různý bazény, ne? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 08. července 2021 11:08

Tyjo, to jsou děsný storky, já chodila na předškolní plavání v 80' v Praze na Slavii a bylo to tam fajn, já teda vzdycky měla vodu moc rada, akorat mi tam jednou někdo v zimě ukradnul v šatně kozačky, takže mě babička nesla domu na zádech

a ve škole, když jsme chodili do stejnyho bazénu, uz jsem plavat uměla, takže nevim, jak se to učilo 

Offline Kan
Avatar
7076 příspěvků moje polička 08. července 2021 11:12

Vidím, čeho jsem byla ušetřena díky rodičům a prarodičům, kteří s náma chodili plavat od mala a naučili nás mít rádi vodu. Tak, ale zase nejím tlustý a porostlý maso.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 08. července 2021 11:13

barbucha Axa je naproti Bílý Labuti a Ymca u náměstí Republiky

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 08. července 2021 11:39

Mohučanka Magráta 

Já to bidlo pamatuju, ale vůbec nevím, na co ho používali. Když vás teda takhle hodili do vody a šly jste ke dnu, co bylo potom? Zase vás tím bidlem vytáhli? Mně to jako metoda výuky vůbec nedává smysl.

Mě naučil plavat táta nějakou asi nenásilnou formou, trochu si pamatuju rukávky a pak radost z prvních temp bez podpory. Žádný trauma. Zato jsem se nikdy nenaučila lyžovat - všichni musí sjet na lyžích z kopce, i ti, co to vůbec neumějí a nikdy na opravdových lyžích nestáli. Co mám dělat mi říkala spolužačka. Takže po rozdělení do družstev jsem jela na ortopedii a na lyže už nikdy nestoupla.

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 08. července 2021 11:58

Magráta - to jsi měla smůlu, my jsme se dost dlouho učili v dětském, splývání, pak plavání a do velkého se šlo až za dlouho.