Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:12
Reakce na continuity:

Friga já založim hnutí za odsexualizovani ovoce, banánů zejmena. Držet banán ani ho normálně jist nic neznamená! Těch falickych symbolů je hromada a Freud měl pravdu. 

​No ale cilovka tohoto hnuti by meli byt hlavne muzi, ne? Protoze zkusenost Friga neni ojedinela a jsou to oni, kdo to ovoce sexualizuji

nolita 

Jo, to je pravda. Na druhou stranu dost pochybuji, ze by si na zaklade te kontroverze nekdo dalsi koupil auto, ale kdo vi

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:14

Jakožto paranoidní matka jsem v té reklamě viděla asi toto: ta hočička je tak malá, není před tím autem skoro vidět, kdyby se to auto rozjelo... Nechci domyslet. Jen další úhel pohledu. Obecně, reklamy na auta by měly obsahovat nějaké relevantní parametry, spotřebu, zrychlení z 0 na 100 atd. Toť můj názor.

Offline continuity
Avatar
33692 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:20

Peggy reklamy na auta už léta obsahují příběh. Podle spotřeby si auto nikdo nevybírá. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:21

continuity ja tu reklamu vidim podobne jako ty - nechteli jste krasku na kapotu, ale rodinne auto, no tak jsme tam tu krasku dali minus 15 let

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:25

Peggy podle mě naopak, speciálně reklama na auta má být spojená s emocemi :)  plus parametry tam vidět jsou, tedy opět pod tlakem EU - dnes jsou to hlavně údaje o spotřebě a emisích

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:25
Reakce na continuity:

Peggy reklamy na auta už léta obsahují příběh. Podle spotřeby si auto nikdo nevybírá. 

continuity Já vím, jsem spíše technicky založený člověk. A divačka Top Gearu. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:26
Reakce na whiskas:

A666 Cenzura se nezavádí? Tak jo, ale proč se tedy na blacklistu objevuje i tolik "nevhodných" filmů? 

A k té reklamě na Audi - zřejmě pod "tlakem" zběsilých výlevů mravokárců se společnost raději omluvila (samozřejmě, že nechtějí přijít o potencionální zákazníky) a reklamu upravila (stáhla?). Člověk aby vážil každé slovo, aby se náhodou někoho nedotkl. Audi chápu, že se raději omluví, nechápu osoby, které s jejich reklamou mají tak hluboký problém.

Mě osobně tato konkrétní reklama neoslovuje, nezdá se mi zvláště zdařilá, ale zároveň mě ani nepobuřuje. 

​Cenzura je obecne narizeni. tohle je porad rozhodnuti tech subjektu. Nikdo nikomu jeste stale nebrani udelat si kanal kde bude davat jen toto.

Na druhou stranu fakt si myslis, ze by nejake veci nemely byt na blacklistu? Co treba nejake nacisticke propagandy? Nebo jine dila podporujici hnuti ktera se provinila proti lidskosti? Sever proti Jihu my tak nevnimame, protoze nas se to, co tem lidem vadi, netyka. Ale dovedes si predtsavit, ze by nekdo dneska vysilal hypoteticky film z doby treti rise, kde by cesi byly vuci Nemcum ve stejne pozici jako cernosi v Sever proti Jihu a ten film by to ukazoval jako normu a jak je to vlastne pro ne lepsi (a jedina moznost) a jak byl ten system super? Jen takovy myslenkovy pokus....

Offline continuity
Avatar
33692 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:30

A666 ne. S tím, co si myslí o banánu oslizly dědek na zastávce autobusu, ja nic neudělám. Co můžu změnit ( a vlastně je to jediné, co můžu změnit) je muj postoj k tomu celému.

Pokud nějakého muze rozvasni, ze JA jim banán, tak mi ho je docela líto, protože JA jsem v tu chvíli ten, kdo vládne ty situaci ( já jsem se rozhodla jíst ten banán). 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:30

Vidím to jako výsledek snahy o příliš širokou (ne)specifikaci cílové skupiny, prostě do toho kecalo moc lidí. Je to sportovní, je to rodinné, je to bezpečné, zvýší vám tep.... na to se pak strašně špatně dělá cokoliv (vizuál, slogan). Prostě nepovedená reklama, nic víc.

To, že v tom někdo vidí dvojsmysly spíš vypovídá o tom člověku.

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:33
Reakce na Tulipe:

Peggy podle mě naopak, speciálně reklama na auta ma byt spojená s emocemi :)  plus parametry tam vidět jsou, tedy opět pod tlakem EU - dnes jsou to hlavně údaje o spotřebě a emisích

Souhlas, je to tak. Ty emoce, správně vybraní lidé, barvy, zvuk. Jsem vůči reklamám dost imunní. Kromě reklam na šaty a boty. 

Offline RoSa
Avatar
8216 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:41
Reakce na A666:

​Na druhou stranu fakt si myslis, ze by nejake veci nemely bit na blacklistu?

vopatrně s tim blacklistem

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:42

A666 tak jde o to přitáhnout pozornost, samo o sobě to pro rozhodnutí nestačí, ale tak to je asi jasné, a je to tak u všeho... 

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:42

Já se přidám k @continuity k hnutí za odsexualizování ovoce, a začala bych výchovnou kampaní ála Špačkova etiketa, že veškeré ovoce je potřeba před snězením nakrájet!!!

Peggy jako divák TopGearu jsem si myslela, že to má zabudovaný ten detektor divé zvěře, který automaticky zabrzdí - a funguje to i na děti a paparazzi také

A blacklisty imho budou akorát generovat blackmarket

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:47
Reakce na RoSa:

vopatrně s tim blacklistem

​Sorry, prechazim z cestiny do anglictiny a nemciny, cestina holt zacina trpet... opravila jsem to

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:48

artemisia  se vsim!:-)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:59
Reakce na artemisia:

A blacklisty imho budou akorát generovat blackmarket

​Blacklisty byly, jsou a budou. Vzdycky budou veci, ktere budou proste pres caru..... 

Ono kdyz jsou na blacklistech veci, ktere nam vadi a nechceme je videt, tak jsme spokojeni a jejich existence nam nevadi. To zacne az kdyz se na ne dostanou veci, ktere my mame radi ale mohou vadit nekomu jinemu........

Soucasny stav je stale jeste demokraticky, do cenzury ma hodne daleko. Ale ani demokracie neznamena, ze se muze uplne vsechno

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:04

A co se tyce Jihu proti Severu, ten fakt na zadnem blacklistu neni. Stahla ho jedna americka stanice ale treba na dvd ho muzes koupit stale. A evropy se to endotklo uz vubec 

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:18

Ovšem, historicky, kam až lidská paměť sahá, se ty blacklisty osvědčily - to jo. Ale ovšem krátkodobě a za jakou cenu, že.

Záchody, a co je v nich, jsou nepříjemné. Ale zruš je, a máš smrad a špínu všude (sv. Augustýn - volně)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:25
Reakce na whiskas:

Kokoska No, banán . Míváme v zasedačce mísu s ovocem a ano, je tam často i banán ... Tak mě napadá, jestli si tento kus ovoce pro příště raději na veřejnosti neodpustit. Jeden nikdy neví.

​Dej si pozor. Někteří by si na tebe mohli stěžovat, že je pohoršuješ nebo dokonce citově zraňuješ!

Ale co, ty banány beztak brzo zakážou. Budou povolený jedině tak v prášku nebo na kaši...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:26
Reakce na A666:

​Sorry, prechazim z cestiny do anglictiny a nemciny, cestina holt zacina trpet... opravila jsem to

​Trpí hlavně politická korektnost. To "b" slovo je velice nevhodné!