Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Lilly_Ku
Avatar
4114 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:30

A666

K te hysterii nad blacklistama hodne prispivaj novinky.cz a jejich styl zpravodajstvi...

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:33
Reakce na rasaNori:

whiskas a co svicky a mrkve, ze? Svet se v prdel obraci v primem prenosu... 

​Pozor na klobásy. Hlavne, že tretie pohlavie je už v pohode a akceptuje sa. Ach, starnem, nerozumiem, nechápem...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:34
Reakce na Lilly_Ku:

A666

K te hysterii nad blacklistama hodne prispivaj novinky.cz a jejich styl zpravodajstvi...

​presne, a pak ty reakce ad absurdum na socialnich sitich a diskuznich forech

barbucha 

O tom vim, ale zacalo se mluvit o blacklistech, mluvim tedy o blacklistu. jestli chces, muzu klidne zmenit vyraz na Denylist

Offline Lilly_Ku
Avatar
4114 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:36

@barbucha ale twitter nikdo nenuti, aby tu terminologii zmenil, firma se k tomu rozhodla dobrovolne. Takze uz nazev clanku je zavadejici...

Navic oni to nedelaji z dobroty srdce nebo kvuli nejake cenzure. Chteji byt atraktivnejsi pro zakazniky a zamestnance, a tohle tema ted tahne.

Za sebe muzu rict ze pracuju v relativne technickym oboru s prevahou muzu a takovy to hi guys zazivam dnes a denne. Nezlobila bych se, kdyby nase firma mela v oficialnim kodexu neutralni oslovovani.

Ono se zda, ze jde jenom o slova, ale ty vyrazy i urcitym zpusobem formuji pohled na svet.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4114 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:37
Reakce na A666:

​presne, a pak ty reakce ad absurdum na socialnich sitich a diskuznich forech

barbucha 

O tom vim, ale zacalo se mluvit o blacklistech, mluvim tedy o blacklistu. jestli chces, muzu klidne zmenit vyraz na Denylist

​njn plus typicky nejaka uplne marginalni udalost v nemecku a v novinkach rozmaznuty na prvni strane, postarsi rodice se me pak ptaj ustarani, jak to tu vypada... :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:39
Reakce na artemisia:

Ovšem, historicky, kam až lidská paměť sahá, se ty blacklisty osvědčily - to jo. Ale ovšem krátkodobě a za jakou cenu, že.

Záchody, a co je v nich, jsou nepříjemné. Ale zruš je, a máš smrad a špínu všude (sv. Augustýn - volně)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:41

Lilly_Ku asi ti nic nebrani se ozvat-hele zdar hosi my jsme tu i zenske tak to racte respektovat?

ja treba pisu "vazeni kolegove,...", i kdyz jsou mezi adresaty zeny, je to kratsi a tak akorat zdvorile imho, pokud by to nejake kolegyni vadilo, nemam s tim problem a zmenim to..

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:41
Reakce na Lilly_Ku:

​njn plus typicky nejaka uplne marginalni udalost v nemecku a v novinkach rozmaznuty na prvni strane, postarsi rodice se me pak ptaj ustarani, jak to tu vypada... :D

​No me strasne fascinuje, jak vzdycky vytahnou Koronu v Nemecku jako strasnou situaci a v CR je za stejne/horsi situace ticho po pesine naposledy se me nasi ptali, ze pry slyseli,z e Sasky ministr mluvil o druhe vlne. v dobe, kdy v celem Sasku bylo denne cca 4-8 pripadu

Offline Lilly_Ku
Avatar
4114 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:45

Lilly_Ku asi ti nic nebrani se ozvat-hele zdar hosi my jsme tu i zenske tak to racte respektovat?

​o to nejde, ja se i ozyvam, kdyz zrovna mam moral na to to resit, ale prala bych si centralni reseni. Kdyz se firma deklaruje jako podporujici diverzitu, tak tohle by zrovna melo velkej praktickej dopad.

Doplneni: tohle vlastne ilustruje i priklad, ze existuji zamestnanci, kteri tyhle opatreni oceni a prihlednou k nim pri rozhodovani, kde pracovat/zustat atd. Myslim, ze v me socialni bubline je takovych lidi hodne.

Online dzizisketa
Avatar
7427 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:49

viktorka_od splavu

NNo o zdvořilosti se dá polemizovat, to, že se mužský tvar bere jako ten automaticky základní a zahrnující ženy je jaksi důsledek toho, že dlouho žádné ženy veřejně činné nebývaly. Ale slušnost velí oslovit i je. Což třeba všechny oslovovat v ženském rodě, to by nešlo? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:50

dzizisketa ne, proc?

Offline continuity
Avatar
33437 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:51
Reakce na Lilly_Ku:

A666

K te hysterii nad blacklistama hodne prispivaj novinky.cz a jejich styl zpravodajstvi...

​To není pravda, tu terminologii mění i světoví výrobci. Rozhodně to není jeden případ. Navíc každý po svém, takže se brzo už vůbec nedomluvíme. 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:51
Reakce na Lilly_Ku:

@barbucha ale twitter nikdo nenuti, aby tu terminologii zmenil, firma se k tomu rozhodla dobrovolne. Takze uz nazev clanku je zavadejici...

Navic oni to nedelaji z dobroty srdce nebo kvuli nejake cenzure. Chteji byt atraktivnejsi pro zakazniky a zamestnance, a tohle tema ted tahne.

Za sebe muzu rict ze pracuju v relativne technickym oboru s prevahou muzu a takovy to hi guys zazivam dnes a denne. Nezlobila bych se, kdyby nase firma mela v oficialnim kodexu neutralni oslovovani.

Ono se zda, ze jde jenom o slova, ale ty vyrazy i urcitym zpusobem formuji pohled na svet.

​Tyjo zajímavý to číst, já pracuju v převážně mužskym kolektivu a 'čau kluci' je fakt běžný, ale nějak sem myslela, že sme v tomhle za zbytkem světa pozadu..

Offline Lilly_Ku
Avatar
4114 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 11:55
Reakce na continuity:

​To není pravda, tu terminologii mění i světoví výrobci. Rozhodně to není jeden případ. Navíc každý po svém, takže se brzo už vůbec nedomluvíme. 

A proc tu terminologio podle tebe meni?

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 12:01

Ounz Hi guys se pouziva naproste bezne, sama to rikam. Nepocituji potrebu oslovovat zeny a muze extra, proste jazykova ekonomie. Zatimco "cau kluci" bych smisene skupine nerekla :)

Offline continuity
Avatar
33437 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 12:03

Lilly_Ku předběžna opatrnost?

Offline continuity
Avatar
33437 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 12:06

Tulipe no odkdy Babiš sprofanoval to lidi, tak trochu tápu jak neformalne oslovit skupinu lidí, třeba kolegy na porade. 

když prednášim na konferenci normálně řeknu vazeně dámy a pánové, ale když jsem sama žena na poradě a někdo řekne, panstvo, jdeme na to, nijak mě to teda neurazí ani nepohorsuje. 

Offline Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 12:09

milacka Tak zrovna treti pohlavi tak nejak opravdu biologicky existuje. Jsou muzi, zeny a hermafroditi/interpohlavni (pry je takovych lidi v populaci par procent). Vice zde (mimochodem archivni clanek z roku 1993)

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 12:12

continuity samozrejmě podle prostředí, na konferenci a formálních akcích je to něco jiného. Myslela jsem běžné meetingy, cally uvnitr společnosti.