Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 23:53
Reakce na Sweet Potato:

Já snad pokroucené vnímání nemám. Ale narážek na banány jsou plné internety, ty marketéry fakt mělo napadnout, že to někoho napadne. 

​Asi tak.....

Bledule 

To je přesně to, co mě osobně napadlo - kor když je tam vypíchlé in every aspekt...... Proto jsem psala, že to je prostě divné všechno dohromady - včetně toho, že se pak snaží tvářit, že to bylo poukázání na bezpečnost a rychlé brždění, ale s tím sloganem to zrovna dohromady moc nejde. Prostě někdo nepřemýšlel

whiskas 

tak hlavně nikdo nic nezakazuje, většinou to stahují ty firmy na základě reakcí publika. Na což mají plné právo, oni dělají to, co si myslí, že jim vydělá nejvíce peněz. To je naprosto normální. Cenzura se fakt nezavádí.

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 00:34

A666 Cenzura se nezavádí? Tak jo, ale proč se tedy na blacklistu objevuje i tolik "nevhodných" filmů? 

A k té reklamě na Audi - zřejmě pod "tlakem" zběsilých výlevů mravokárců se společnost raději omluvila (samozřejmě, že nechtějí přijít o potencionální zákazníky) a reklamu upravila (stáhla?). Člověk aby vážil každé slovo, aby se náhodou někoho nedotkl. Audi chápu, že se raději omluví, nechápu osoby, které s jejich reklamou mají tak hluboký problém.

Mě osobně tato konkrétní reklama neoslovuje, nezdá se mi zvláště zdařilá, ale zároveň mě ani nepobuřuje. 

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 00:50

Mě u obrázku holčičky s banánem před velkým autem nenapadlo nic. Reklama, proč by se to auto mělo rozjíždět? Banán... no banán, ty děti jedí. Prostě nenapadlo. Zato kdysi u reklamy na fidorky, kde ta roztomilá holčička s tvrdým odhodláním mlátí panenkou do auta, tam mě napadlo, že naváděj děti k agresivitě, když něco chtějí a nemají. 

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 01:24

Kokoska No, banán . Míváme v zasedačce mísu s ovocem a ano, je tam často i banán ... Tak mě napadá, jestli si tento kus ovoce pro příště raději na veřejnosti neodpustit. Jeden nikdy neví.

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 07:25

Zrovna banan je takovy ovoce... na gypmlu jsem ruzne prejizdela mhd ze skoly na krouzky a tak, jako svacinu jsem mela vetsinou ovoce a pri cekani na spoj jsem se nasvacila, kdyz jsem mela jablko, nikdo necumel, nekomentoval. Ale kdyz jsem jedla banan, tak chlapi cumeli a par melo i nejakou narazku ocividne na felaci.
Ta reklama mi prijde divna v kombinaci s tim sloganem, navic mi prijde, ze to nejak narazi na to, ze driv byly bezne v reklamach na auta mlady vyzyvave obleceny zeny, ten vzor satu holcicky treba. 

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 07:27

Friga dneska kdyz vlezes do obchodu prondeti tak na satech muzes mit bud leoparda a nebo jednorozce...

V tom bych asi nehledala zamer. 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 07:30

rasaNori to je mozny, jen jsem premyslela, co by v tom kdo mohl hledat vic. Ja se v detskym obleceni nevyznam :) A ten leopard je takovej trochu sexy vzor, aspon pro me

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 07:34

Ta reklama je jednoznacne divna, male dite na miste, kde by pred par lety byla playboy kraska, k tomu ten slogan.... a pak jakoze je to vlastne na rodinne auto... podle me to ani neni nahoda, ale celkem promysleny zamer...

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 07:41

nolita Jaký záměr? Mně zcela chybí uvažování tímto směrem. Jakože cilena reklama na milovníky lolitek?

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 07:53

Na parfemovym fóru se diskutuje o autu. Jestli tohle nebyl záměr, tak co tedy

Z mého pohledu dost lacina strategie a z pozice spotřebitele by to ve mně vyvovalo spíš otázky typu - to jsou na tom ekonomicky nějak hůř, že mají zapotřebí tohle...?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 08:03

notna ve smyslu pojdme to postavit na tom, ze pred par lety bychom tam dali sexy modelku... takze ji vymenime za dite, protoze rodinne auto, dame tam nejednozbacny slogan atd atd... proste umisteni holcicky prave tam, kde stoji, a vubec celkove, jak je to pojate, nahoda nebude... cimz nerikam ale, ze chteli zamirit na milovniky lolitek...spis neco uz od pocatku zamerne kontroverzniho... nakonec to funguje, jede to i tady na parfu...

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 08:45
Reakce na ankou:

Na parfemovym fóru se diskutuje o autu. Jestli tohle nebyl záměr, tak co tedy

Z mého pohledu dost lacina strategie a z pozice spotřebitele by to ve mně vyvovalo spíš otázky typu - to jsou na tom ekonomicky nějak hůř, že mají zapotřebí tohle...?

Online Pinot Noir
Avatar
24483 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 08:59

nolita souhlasím, myslím, že to tak je.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:23

nolita Asi budeš mít pravdu, když tady čtu, že tam tu kontroverzi vás vidí hodně. Já bych z té reklamy zaznamenala akorát to auto. Že takto stávají většinou ženy opřené o auto mě nenapadlo, dokud jste to tu nenapsali. By tam musela být jiná poza a jiné oblečení toho dítěte, aby mi to evokovalo něco jiného než dítě.

Kvůli tomu vzoru na šatech, který zmiňovala Friga , jsem si musela článek otevřít znovu. Stále mi to přijde naprosto neškodný vzor. Dcera měla takové legíny.

Je to zajímavé poznávat, jak uvažují jiní. Ale třeba v tomto směru mě to teda dost děsí.

FrigaBanán byl takový spouštěč zájmu mužů? A s konzumací zmrzliny máš taky takovou zkušenost? To mi přijde stejné. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:24

Fakt mi to přijde zajimavé, ale už končím, vystávají mi samé otázky a stejně to nepochopím.

Online Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:36

Tak já nepochybuji, že Audi chtělo vzbudit rozruch, kombinace silného auta a vystajlované holčičky není úplně obyklá. Ale dál už to asi záleží na osobním nastavení, v dnešním hyperkorektním nastavení se daly podobné přepjaté reakce čekat.

Mimochodem ta omluva Audi nebyla za údajný sexuální podtón, ale za to vyznění z hlediska bezpečnosti.  Link

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:49

notna Na ten banan vazne chlapi (samozrejme ne vsichni) koukali, nekteri cumeli fakt otevrene, vetsina jen pokukovala. Ale rozdilu mezi jablkem a bananem jsem si jasne vsimla. Jsem docela uzavrena a nemam rada, kdyz na me nekdo cumi, takze si techhle veci vsimam. Se zmrzlinou mam podobnou zkusenost, ale zmrzlinu jim venku mnohem min a nemam srovnani s jablkem. Tenkrat jsem takhle venku svacila aspon jednou tydne, takze za tech par let na gymplu mam docela vzorek :) Kdyby banan nebyl tak prakticka svacina, tak ho snad venku ani jist nebudu :D

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:54

Tulipe ale tak já chápu, že ta reklama chtěla být jiná. Já tu message chápu jako: už nechcete kundolapku, teď máte rodinu a budete v něm vozit místo modelky svoji malou princeznu. 

A jako takové mi to sdeleni přijde dokonce mile. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:59

Friga já založim hnutí za odsexualizovani ovoce, banánů zejmena. Držet banán ani ho normálně jist nic neznamená! Těch falickych symbolů je hromada a Freud měl pravdu. 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 10:05

continuity Zaloz! Me to tenkrat docela stvalo, ze se nemuzu v klidu nasvacit :) Ty chlapi to v tom proste videli. Nejvic cumeli takovy slizky starci, to fakt na chuti neprida. Nastesti vetsinou jen cumeli, poznamek jsem si vyslechla jen par, ale ja se umim tvarit jak vrah, tak na me cizi lidi moc nemluvi :)