Mobilní operátoři, mor, tyfus a cholera

03. listopadu 2018 09:33
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 10:49

A666 Klíčový je možná to že se někdo rád porýpe, já se o to právě nechci vůbec zajímat, platím pořád stejně, nemusím nic přenastavovat ať jsem kde jsem, data mám nastavený tak, že je nepřečerpám a jsem dost přesvědčená, že jednotkový ceny za služby mám nižší než u předplacených karet. Probůh hlavně nikoho nepřesvědčuju, že si má pořídit paušál, protože ho mám já a kdo ne je ťula, ani nechci do úmoru opakovat nic, prostě jen jsem se zeptala, resumé z toho mám takový, že v ČR je to leda tak diskomfort a nic víc, v Německu věřím, že jsou dál, to že u nás je telco trh tristní je mi taky jasný

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 10:53

Mutziputzi 

No tady třeba ty předplacenky taky využívá dost lidí, mám ten pocit, že paušály nejsou taky zase takový terno, jak by se zdálo, ale já to nezkoumala. Jen vím, že známá Polka docela řešila, že to není nejlevnější, ale Poláci mají volání hodně výhodné

Jinak my to samé co mám já pořídili i mamce (se kterou telefonuju nejvíc času) a po našem přednstavení už to není žádný problém, má automaticky aktivovaný balíček do naší sítě a hotovo

Online Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:07

Ehm neviem ako inde, ale na slovensku pouzivam jedneho operatora roky s rovnakym cislom a nie som absolutne viazana. Mam zmluvu, ale ziadne casove obmedzenie, pausal mam kolko prevolam tolko zaplatim a za slusnu sumu. Viazana by som bola, iba keby som si u nich k pausalu vybrala telefon, alebo tablet. To si kupujem, pripadne dostanem, ked vyjde novsi typ iphonu. Takze ziadne obmedzenie nemam, aj pausal si vlastne mozem menit kludne kazdy mesiac.

Mozno to ale v CR nejde?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:09

Janulik03 Jasně že jde, přesně jak píšeš, pokud nevyužiješ nějakou nabídku ala akční tarif nebo telefon, máš smlouvu bez problémů vypověditelnou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:15
Reakce na Janulik03:

 pausal mam kolko prevolam tolko zaplatim

​Tak ale paušál se platí pořád stejná suma, ať provoláš půlku nebo dvakrát nebo desetkrát tolik, ne? 

Já mám v rámci benefitů paušál - neomezený volání a sms kamkoliv - asi za stovku, a i kdybych volala 24/7 nebo naopak vůbec ne, strhnou mi každej měsíc totéž.

Online Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:16

Mutziputzi dakujem, ja som tuto debatu asi zle pochopila potom. Myslela som, ze je v CR pausal iba s viazanostou a preto tie predplatene karty. Som blba, no

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:18

barbucha podle toho jakej máš tarif přeci ne? pokud nemáš ty neomezený balíky tak taky platíš to co provoláš.

Online Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:18

barbucha nie, presne ako pisem. Kolko prevolam, tolko zaplatim. Raz platim 3,50 € inokedy 20€. Podla toho co robim. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:23

Janulik03 Predpokladám, že ide o službu O2 fér na faktúru, v Čr túto službu O2 neponúka. Pre aktívneho užívateľa nevýhodný produkt, pre tých čo volajú málo a nepoužívajú dáta je to super, tiež som ho kedysi mala. 

Online Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:33

paktofonika nie, je to Orange. Vyhovuje mu to. 

Ale zas mi nevyhovuje internetove pripojenie doma, je tu jediny provider, ktory nam to vie zabezpecit, tedaked pominiem data v telefone. Sme tu dost pozadu oproti mestu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:43

Janulik03 Aha, tak to som ani nevedela, že to Orange ponúka. A presne o tom to je, každý si môže vybrať aká služba mu vyhovuje, preto nevidím dôvod sa podivovať, že má niekto predplatenú kartu aj keby mohol mať napríklad výhodnejší paušál alebo inú službu :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 13:43
Reakce na Janulik03:

barbucha nie, presne ako pisem. Kolko prevolam, tolko zaplatim. Raz platim 3,50 € inokedy 20€. Podla toho co robim. 

​Tak to potom ale není "paušál" 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 14:38

Ounz t-mobile je ten nejhorsi operator, ale ja u nej jsem uz od zakladky (fakt tech 20 let, jeste od twist karty) a jsem proste lina to menit, protoze vim, jakej pro me byl ocistec, kdyz jsem si prevadela sluzebni cislo od jedny firmy k druhy a od vodafonu k o2. Takze ja u t-mobilu nejspis umru :D

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 15:36

razorblade no, mně přijdou všichni operatoři podobný..

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 16:11

razorblade Já myslím, že každému přijde nejhorší ten, kterého služby používá, páč s ním je nejvíc ve styku.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 17:59
Reakce na Sweet Potato:

razorblade Já myslím, že každému přijde nejhorší ten, kterého služby používá, páč s ním je nejvíc ve styku.

​Tak to já si na svého momentálně nemůžu stěžovat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 22:00

tak já to asi vzdám dneska na prodejně vysmátá slečna, všechno to pro ni byl dobrej fór: 

obrovskej zájem o e-simky hahaha už první den tu stepoval dav zákazníků hahaha my jsme ještě nevěděli oč jde a vůbec jsme je neměli

te'd už to funguje, ale předplacené karty zatím nejdou, je to úplně něco jiného a zatím je nemáme, zeptejte se za měsíc

tak možná za čtrnáct dnů-

no a nemohl by mi dát někdo vědět? psala jsem mail přímo k vám na prodejnu, jak mi poradil váš zástupce na FB, ale doposud nemám odpověď -

no to nejde, my máme stovky dotazů na mailu na ty e-sim, to vůbec nestíháme odpovídat i když to jeden člověk dělá několik hodin

jo partnerské prodejny? ty nemají vůbec nic, to  je úplně bokem, ti nic neví, no jasněže ne, hahaha

mno.

kyslik ani vodafon se letos nechystají, asi čekají až jim t-mobile prošlape cestičku. 

a mně se furt do toho tarifu tak nechce, protože dokupování vyjde dráž a kolikrát samozřejmě budu platit za něco co vůbec nespotřebuju. 

mimochodem byla jsem tam jen proto, že ta twistkarta byla samozřejmě tím nepodařeným převodem zablokovaná, tak jsem aspoň dostala novou a div ne vynadáno - prej: ale to někdo už zkoušel převést?! řikám no ano, váš kolega, tvrdil že za čtvrt hodiny to bude fungovat. no tak to se výjimečně nesmála.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 08:36

viktorka_od splavu a ty máš iPhone X a vejš? BTW žádnej tarif tě nevyjde dráž a dokupovat nic nemusíš, pokud si to adekvátně nastavíš, mluvím teda o "kyslíku", jiný neznám.

Obecně teda nechápu proč chtít e-sim, když jsem 90% roku v ČR, ale tak to je fakt muj problém, jak bys mi to asi vysvětlila

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 08:43

Mutziputzi jo. no protoze nechci jiny telefon a potrebuju dve cisla. akorat to druhy vicemene nebudu pouzivat, mačx na data, nekdy. samozrejme jde o par stovek, ale do chvile nez me to prestane bavit resit jsem umanuta z principu

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 08:48

viktorka_od splavu umanuntá no, já teda než se s tim crcat, tak radši ani nepřemejšlim co bych mohla dělat, roaming už je cajk a to mi stačí...teda až na letošní opomenutí, že Švýcarsko není v EU, tam to teda bylo drahý, že jsem si měla radši ukousnout ruku.