Mobilní operátoři, mor, tyfus a cholera

03. listopadu 2018 09:33
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:07

999 Tie výhodnejšie ponuky, ktoré ponúkajú sú o ničom, až keď sa začneš vyhrážať odchodom a zažiadaš o zrušenie vtedy ti volajú z retenčného oddelenia zrazu je z 10% zľavy na tarif 50% zľava. 

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:09

paktofonika Tak to dokázala snaška. Já na to nemám moc žaludek

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:13

Korsičanka Tak na tom nie je nič zložité, aspoň v mojom prípade to bolo tak, že som si našla výhodnejší tarif, zažiadala o zrušenie a za týždeň mi volali z retenčného, že pre mňa majú ponuku, ja som súhlasila a od ďalšieho mesiaca som platila už len polovicu. Ja som sa o nič neprosila :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:26

paktofonika Absolvovala jsem totéž. Složité to není, jen strašně trapná hra. 

Nicméně takovému tomu “ chci být svobodná, ne svazovaná smlouvou” taky nerozumím. Vždyť je to stejné, jako smlouva na plyn třeba?

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:27

Korsičanka 

Nemusíš mít žaludek, to jde fakt samo  A dělají to úplně všichni - když jsem odcházela od UPC, dávali mi málem všechno zadarmo. Najednou! Zajímavý, že normálně, po dobrým, to nejde 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:30

takhle to funguje i v Nemecku,kazdy rok,pisem vypoved k telefonu,mobil i pevnou linku.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:36

Sweet Potato Ja som sa teda u virtuálneho operátora s dobíjacou kartou voľnejšie a slobodnejšie než s paušálom necítila, išlo len o cenu, ak by mi to isté ponúkli u operátora na paušál tak sa nebránim. 

Teraz sme prevádzali internet u O2, operátorka ponúkla vyššiu rýchlosť za rovnakú cenu ale na predajni to nevedeli urobiť 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:37

Sweet Potato 

Ale tam není možnost volby, ne?

Já zase nerozumím tomu, proč se někdo pozastavuje nad možností využívat mobilní služby bez smlouvy nebo to shazovat.

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:51

cinkja Opět 

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:52

barbucha paktofonika V únoru tedy poreferuju

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 20:16

cinkja hlavně teda nevím, proč bych měla zdůvodňovat, že si kupuju určitou službu a o jinou prostě nemám zájem.. 

Sweet Potato zrovna u toho plynu taková možnost reálně není, ale já ji kdysi svým způsobem měla - a dost mi to vyhovovalo. bydlela jsem v nájmu, kde jsem platila energie měsíčně pozpátku přímo pronajímateli a to na základě odečtu elektroměru/plynoměru/vodoměru... takže jsem hradila přímo to co jsem za předchozí měsíc spotřebovala. žádné zálohy nedoplatky či přeplatky.. jelikož jsem na tom nebyla finančně nejlíp vyhovovalo mi to velmi. a taky jsem se tehdy hodně otužila 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 20:28

cinkja Neshazuju, ale překvapilo mne to. Mít jen dobíjecí kartu mi přijde zbytečně nejisté. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 20:44

Sweet Potato V jakém ohledu nejisté? Že když předplacenou simku ztratíš, tak máš po čísle? Nevím, jak u ostatních operátorů, ale v době, kdy jsem ještě neměla žádnou smlouvu a ukradli mi mobil, jsem zavolala na zákaznickou linku Vodafone a normálně mi poslali novou simku s tím samým telefonním číslem a i s kreditem, který na ní zůstal od okamžiku, kdy jsem na linku zavolala a nahlásila krádež. Číslo jsem pak věnovala svojí sestře a po 14 letech stále slouží. Je tedy ale už od počátku registrovaná na moje jméno na jejich stránkách.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 20:56
Reakce na Mutziputzi:

Korsičanka Jsem dost presvedcena, ze predplacena karta neni nikdy levnejsi nez pausal, jako jo, provolam, nedobiju, nevolam...ale pripadala bych si jak chudej studentik Ti stoji za zmenu cisla?

​Číslo už dávno měnit nemusíš (přjdeš prostě s číslem, jen je to malinko vopruz).... Já na podobné bázi jak předplacenka funguju s českým telefonem už 4 roky (potom, co mě O2 definitivně nakrkli) - dobíjet se dá přes bankovní převod, na netu vidím, kolik mi zbývá, platím co provolám/prodatuju a utratím míň než se slavným paušálem od O2. Plus se dá ušetřit ještě víc, když člověk využívá telefonování přes wi-fi anebo zpětná volání........ Virtuální operátor operující v síti T-mobile

Jinak klasickou předplacenku mám na německém čísle )akorát teda člověk musel při kupování simky dát své osobní údaje) a naprosto pohoda, jede tu na to hodně lidí.......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:03
Reakce na paktofonika:

999 Tie výhodnejšie ponuky, ktoré ponúkajú sú o ničom, až keď sa začneš vyhrážať odchodom a zažiadaš o zrušenie vtedy ti volajú z retenčného oddelenia zrazu je z 10% zľavy na tarif 50% zľava. 

​Ty jo vždycky přemýšlím, co dělám špatně, protože i přes výpověď mi obvykle nikdo nic nenabídnul. Jednou (to nešlo o operátora, ale o UPC) jsem se dozvěděla přeneseně, že budu ještě špendlíčkem hrabat za jejich služby. No, náhrada byla levnější a dokonce řešili problémy efektivněji

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:07
Reakce na wendulka:

Sweet Potato V jakém ohledu nejisté? Že když předplacenou simku ztratíš, tak máš po čísle? Nevím, jak u ostatních operátorů, ale v době, kdy jsem ještě neměla žádnou smlouvu a ukradli mi mobil, jsem zavolala na zákaznickou linku Vodafone a normálně mi poslali novou simku s tím samým telefonním číslem a i s kreditem, který na ní zůstal od okamžiku, kdy jsem na linku zavolala a nahlásila krádež. Číslo jsem pak věnovala svojí sestře a po 14 letech stále slouží. Je tedy ale už od počátku registrovaná na moje jméno na jejich stránkách.

Jinak já mám pocit, že předplacenek jakože předplacenek (tj. koupím přednabitou SIMku s číslem bez toho, aniž by to číslo bylo nějakým způsobem se mnou propojené, už víceméně tolik neexistuje. I spousta virtuálních operátorů prostě már egistraci SIMky (čísla) ke jménu, pak ztráta telefonu není o nic větší problém než s paušálem......​

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:07

999 , ja mam u vodafone ne podnikatelsky, ale "soukromy" tarif a touhle naprosto nezajimavou nabidkou s recmi jak jsem VIP jsem si prosla taky. Rekla jsem jim otevrene, ze je to pro me proste nezajimave a nesplnuje to me predstavy a ze mam konkurencni a lepsi nabidku od jineho operatora (to byla mmch pravda), takze jestli je to z jejich strany vse, ze jsem rozhodnuta odejit. Obratem me prepojili na nejakou jejich specialni linku (sami to tak nazvali) se specialnimi nabidkami, ktere nejsou bezne v nabidce... a mam vic, nez jsem puvodne chtela, nevim co s daty, ty muzu prehazovat vidlema... a za velmi dobrou cenu. To vse dokonce jeste pred uplynutim puvodniho sjednaneho obdobi, pry to nevadi a radi to pro me udelali.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:16

A666 Tak ja som pochodila aj u UPC(v Čr), znížili cenu a po ukončení riadnej zmluvy som mala zľavu aj naďalej ale bez viazanosti. :) Pochodila som aj u Vodafone, O2 je v tomto na palicu, ale zase na SLovensku som s nimi nemala problém. 

Na Slovensku normálne predplatenú kartu bez občianskeho nekúpiš, u virtuála podpisuješ zmluvu, ale nieje to ako u paušálu, že si viazaná. Teraz som si chcela dať virtuála u O2(nespomeniem si na názov) a požadujú trvalý pobyt takže nič a pritom na paušál trvalý nepotrebuješ  :D 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:20

paktofonika 

Jo, já to mám stejně - podepíšeš smlouvu o využívání služeb (skrz kartu) ale nejsi vázaná k žádnému produktu....... Jinak v Německu se taky nedá SIM bez zaregistrování koupit (plus potřebuješ adresu v Německu a u té hotelové se docela cukali...)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:26

A666 

Mám také virtuálního operátora, jen funguje v síti O2. Přesně stejným způsobem, jak popisuješ. Dobíjím bankovním převodem jednou za měsíc. Cenově naprosto v pohodě.

A k té nejistotě. V loňském roce mi ukradli telefon a musela jsem koupit novou SIM kartu. Blokace původní SIM, převod čísla, včetně převodu finanční částky, která zůstala v tom kradeném telefonu, byla záležitost cca 30 minut.