Mobilní operátoři, mor, tyfus a cholera

03. listopadu 2018 09:33
Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 08:39

viktorka_od splavu Já to myslela tak, že ta prémiová čísla jsou i zablokovaná. Utratit tolik na běžných zprávách už dnes asi tolik nehrozí, mládež si moc neesemeskuje. I když dítě mi obvykle pošle pět zpráv tam, kde by stačila jedna. V těch doplňkových bývá ahoj, dík, ?, smajlík a podobně.(ale má je neomezeně)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 08:44

Sweet Potato jasne, jsou to veci ktery dnes uz nehrozi, zato existuji jiny o kterych ani nevim/e.. tak jsem rada ze se tim nemusim zabyvat. navic mi to prijde i fajn “vychovny”, dite dostava kapesny a dobiji si samo, tudiz samo si ridi kolik utrati, provola..hned to vidi, vi ze to neco stoji. asi jako ten plyn placenej mesicne:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 08:58

viktorka_od splavu Jo, výchovný to je. Dítěti to zahlásí, že brzy vyčerpá/vyčerpalo data a má peška. Starší si to sleduje, nevyčerpala nikdy, mladší hned. Asi by bylo výchovnější, kdyby si chodila s bankovkou sama dobít, ale kdo ví, jak by to dopadlo. Já jsem líný rodič.

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:08

jinx Mě by to normálně ani nenapadlo se tím zabývat, kdyby nevolali. Teď mě tak naštvali s tím podnikatelským tarifem, že počkám pár dní, jestli se znovu ozve ten manažer, a když ne, půjdu to řešit.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:09
Reakce na Miru:

Mutziputzi 

...budu reagovat jen na tu "svobodu".

Já to jako logický důvod chápu.

 Měla jsem to x let také tak. Prostě ten pocit, že když budu chtít, můžu si kdykoliv operátora změnit. Také mi vadil ten pocit svázanosti(ke všemu představa, kdybych smlouvu chtěla vypovědět dříve, tak x krát volat, vyřizovat, doplácet a bla bla...). Tehdy mi to tak vyhovovalo, resp. nepotřebovala jsem být 24h k zastižení. Takže případné "off line", kdybych nestihla znovu rychle nabít, mi bylo buřt.

Momentálně mám už několik let smlouvu.

Protože jsem stejně pořád u jednoho operátora(jo, u toho, co jsem měla původně kartu)...

Také mi x krát nabízeli více či méně výhodné balíčky.

Ale já jsem divná, nevyužívám data, nefotím mobilem(jen volám a píšu sms), nemám fb ani instáč.

Takže u mě moc neuspěli

Akorát jeden operátor, dodnes na něj myslím, když volal a nabízel mi zase něco bezva pro mě(s mými nároky...), tak jsem mu řekla(jako už mockrát operátorům před ním), že jestli mi můj tarif, s výhodami, co mám, neslevní, že mě to nezajímá,  o nic jiného  zájem nemám. 

A slevnil. Takže jsou i dobří

​Ta svoboda je zprofanovaná teorie, volat stejně člověk potřebuje a konkurence mezi operátory je tak silná, že jsou i ceny produktů +- stejný. Jako úplně bych chápala argument Nemám prachy, můžu si dovolit provolat 3 kilča, Jsem věčně v zahraničí, Padla na mě rána exekuce...všechno tohle by byly argumenty pochopitený. Pochopitelnej argument by by i Protože chci, protože mi to "řekl muž"..ovšem bez dodatku, že jestli mi neni jasný, že předplacenka je lepší, tak jsem debil a je to muj problém, skoro až tvrdím ,že stín to vrhá opačnej

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:11

Mutziputzi vubec nejlepsi je ovsem zacit diskusi tim, ze kdo to takhle dela je bud kriminalnik nebo bezdomovec. to mas pak svych sest stran jistych

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:13

viktorka_od splavu neumíš číst, psala jsem to tak, že jsem žila v domnění, že to maj leda zmíněný, proto jsem chtěla vědět proč to máte i vy, spořádané ženštiny

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:18

Mutziputzi Tak argument prečo by som mala platiť 30€ a k tomu biedny servis ak môžem platiť 12. Dovoliť by som si to mohla, ale nechcem. Sloboda tu padla 3x na prvej strane a odvtedy tu padli aj iné argumenty a ty stále to svoje... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:20

paktofonika jaký já stále to svoje, z 30 na 12 ti zlevní tarif i klasickej operátor, a to i během smluvního období, to neni žádnej benefit, stále svoje si jedete mám pocit vy a ještě se hecujte, která mi to víc nandá

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:23

Mutziputzi Zlavní to je pravda, ale prečo by sa mala čakať kým mi niekto niečo zľavní ak to môžem mať hneď. 

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:23

Já bych řekla, že tohle vlákno bylo založený proto, abychom hejtovali operátory a ne sami sebe...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:23

Mutziputzi 

...asi Tě dost dobře nechápu.

Resp. když má někdo kartu, tak když ji vyčerpá(vyvolá, vyesemeskuje), tak si nemusí hned dobíjet. Když nechce.

Ale když má někdo paušál, tak každý měsíc zaplatit něco musí, ať už volá nebo ne. A nemůže si ze dne na den vzpomenout přejít jinam, aniž by ho to cokoliv stálo. 

To, že člověk volat potřebuje, nezpochybňuji, ale podle mě to nesouvisí s tím, jakou si pořídí variantu placení volání.

U té karty(když pominu děti, důchodce) jde prostě o ten pocit, že nemusím a můžu...

(nemusím každý měsíc platit a můžu si přejít jinam nebo zrovna tu smlouvu podepsat hned)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:27
Reakce na paktofonika:

Mutziputzi Zlavní to je pravda, ale prečo by sa mala čakať kým mi niekto niečo zľavní ak to môžem mať hneď. 

​Proč bys měla čekat? 

Ale jo, o benefitu prepaid karet, který navíc zaměňujete se službama virtuálních operátorů jste mě nepřesvědčily a tím bych to uzavřela, já si nemelu to svoje, skutečně mě ty případný výhody zajímaly, žádný nejsou a jedu dál, hotovo.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:30

Mutziputzi Mi chceš povedať, že teraz prídem do Tmobilu, poviem im, že by som rada neobmedzený tarif ale za polovicu a oni no jasné na Vás sme čakali. To asi nie. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:31

paktofonika Neznám T-Mobile, ale v podstatě tvrdím, že jo, bavíme-li se o sms a volání, data zatím úplně zadáčo nejsou, tam jde o to kolik jich potřebuješ.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:37

Mutziputzi T-Mobile som uviedla ako príklad. Mne ide hlavne o dáta a to tak úplne zadarmo nieje, myslím že neobmedzené dáta a volania za 12€ je veľmi slušná cena. Ja netvrdím, že predplatené karty a karty od virtuálov je najlepšie možné riešenie, ale pre určitých ľudí to svoje výhody má, rovnako pre mňa to bolo v tom čase nejlepšie riešenie. Že to pre teba nieje zaujímavé je v pohode, ponuka je veľká a každý si vyberie čo mu vyhovuje. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:41

paktofonika To by mě teda, pokud to není tajné, nemusíš mi odpovídat, ale kdo z providerů na CZ trhu ti za 12 EUR dá neomezený data? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:42

Mutziputzi To neviem poraď, doteraz som písala (v prvom príspevku som uviedla, že doteraz som mala) o slovenskom virtuálnom operátorovi. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:42

paktofonika tady nikdo 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 10:17

Mutziputzi 

Mě osobně po přechodu k operátorovi fungujícím aka předplacenka (s tím, že si můžeš aktivovat třeba různé datové balíčky, neomezené volání do sítě apod. třeba jen na jeden měsíc) fakt významně klesly náklady na volání, je to pro mě levnější (v okamžiku přechodu to bylo myslím o třetinu, teď už možná má ). A momentálně je pro mě výhodné paltit jen co provolám/prosmskuju/prodatuju, protože mobil zas tak nepoužívám (máme od stejného operátora pevnou linku, ze které je volání ještě výhodnější).

Ten můj konkrétní operátor je fakt dobrý v tom, že si můžeš regulovat sama, kdy co potřebuješ a pořád máš možnost využít výhodnějšího balíčku, když se to zrovna vyplatí....... Já třeba v Německu platím data po kB (protože je to levnější než v ČR a i levnější než balíček), když jedu do ČR, tak si aktivuju balíček....... Tohle žádný paušál v době, kdy jsem přecházela, prostě nenabízel. Akorát teda tohle je spíše pro pokročilé uživatele, co se v tom rádi porýpou...... Ale je to hodně flexibilní, balíčky se dají automaticky nastavit na každý měsíc, zapnout jen na jeden, na další měsíc deaktivovat..... Takže pro mě je to svoboda už v tomhle.

K přílišnému vyčerpání kreditu jsem se dobrala za ty 4 roky jen jednou, nicméně bankovním převodem tam ty peníze byly do 2.dne. Na německé SIM je super, že mě to na dcházející kredit varuje při volání, zatím se mi nestalo, že bych ho nestihla koupit.....