Jazykové přestupky

17. srpna 2014 18:15
Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:25
Reakce na Mutziputzi:

Peggy kolik to hodi takovahle ucelovka?

​Popravdě nevím přesně, patrně nějaký příspěvek na bydlení + dorovnání do živoního minima. Ta matka s tím dítětem žije "sama". V mém okolí to bylo jednu dobu docela populární. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:28

Garfie Ja jsem uplne blba, tohle me vubec nenapadlo! Dej mi kontakt na ty svoje kamosky!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:29

Jinak obecne mi to prijmeni po otci u nesezdanejch prijde fakt jenom jako nezavadnej win-win postup, matka je jista a otec to ma aspon takhle, za me zcela pochopitelny

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:31

Karja No mě právě taky ne!! Docela jsem hleděla, že jim to přijde normální a fakt to zrovna byly úplně normální, vzdělané holky! 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:32

Garfie Vid partner ma I stary trvaly bydliste, no jsem trubka, vzdyt spolu ani nebydlime...no a to prijmeni jsem taky zkazila no! Kde jsem mohla bejt dneska s pridavkama!

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:34

Kamarádka má partnera a s ním tři děti, děti se jmenují po otci. Všechny tři děti s tím měly v určitém věku problém, maminko, proč se jmenuješ jinak než my všichni?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:35

Peggy Jo, taky jsem znala pár párů, co mi tohle vysvětlovali.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:36

Sweet Potato

A byl to fakt problém nebo jen dotaz?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:37

Sweet Potato a kdyby se jmenoval jinak tatinek, problem by nemely? pokud teda akceptujeme, ze dotaz = problem

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:37

nolita vid

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:43

nolita Nebydlím s nimi. Ale podle slov maminky (která nic měnit nechce) to opravdu bylo nějakou dobu dost zásadní téma. Na dopisy jí psaly jinak, lidem říkaly, že se jmenuje tím jejich jménem, pídily se, jak se mění jméno.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:44

Mutziputzi To je samozřejmě dost možné, že by v takovém případě chtěly přejmenovávat tatínka.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:51
Reakce na Mutziputzi:

Peggy kolik to hodi takovahle ucelovka?

​Nikdy jsem se o konkrétní dávky nezajímala, tak nevím, ale na  eMiminu je hromada diskuzí na tohle téma, plus diskuze typu "bojím se, že nás sousedka napráší úřadům, že partner žije s námi v bytě". Takže kalkulovat s tímto není až taková vzácnost.

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:04
Reakce na Mutziputzi:

Peggy kolik to hodi takovahle ucelovka?

​znám ženskou, který proplácí sociálka celej nájem včetně energií (cca 10k) jednou za rok má nárok na nový elektrospotřebič + když se stěhovala, tak jí snad proplatili vybavení dětského pokoje

k tomu asi nějaký přídavky na dítě a dorovnání do minima

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:34

Jak to tu čtu, tak jsem si vzpomněla na kamarádku, kde důvod, že se nevzali, byly právě vyšší přídavky. Pravda je, že finanční situace tam byla dost napjatá tenkrát a později se vzali, když byly malý asi dva roky.
Jinak mám v okolí dost nesezdaných párů s dětma a dost pochybuju, že tam byly tyhle důvody, spíš jim to nějak nepřijde důležitý, nebo j to trochu reakce na jemnej tlak z okolí (rodiče atp.).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:35
Reakce na nolita:

 předpoklad, že je někdo svobodná matka a tudíž s mužem spolu nepočítají, je dost lichý... 

​to jsem ale nenapsala. psala jsem, že je to pro mě znamení, vyjádření.. pro okolí, že spolu počítáme. sami pro sebe si to můžeme říct v obyváku, jak psala Karja, to je jasný, a uvnitř si to musí říct hlavně každý sám.. ale jelikož žijeme mezi lidmi a ne sami, tak je (pro mě) důležité říct to i nahlas veřejně. 

Mutziputzi plus ta 50% rozvodovost uplne nesvedci o tom, ze by to snatkuchtivi mysleli uplne vazne

nevylučuju že jsou i tací, kteří to vážně nemyslí od samýho začátku (paradoxně kamarádka, která už na mateřské tvrdila, že se určitě rozvede, že s ním celý život trávit nechce, je s dotyčným pořád a už i další děti chodí do škol:-)) , ale předpokládám že většina to vážně myslí. že to nevyjde je věc jiná.. každopádně pokud s někým chodím a vyskytne se problém, jdu od toho - pokud jsem vdaná tak v prvé řadě se snažím s tím něco dělat.. i to je jeden z důvodů pro mě.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:38

Taky jsem si vzpomněla na uživatelku tady nebo vedle, co brala vdovskej důchod a už měla novýho partnera a nechtěla si ho vzít, aby o ten důchod nepřišla...
Já si umím docela představit, že je někdo v situaci, kdy je každá koruna dobrá, ale i tak mi to přijde blbý prostě.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:42

viktorka_od splavu Imo to, jestli člověk ty problémy řeší, fakt nezávisí na tom, jestli je sezdanej, nebo ne, ale jaká je povaha. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:48

Kde já to zas žiju? Přemýšlím, kolik znám nesezdaných párů s dítětem mezi kamarády a příbuznými mě napadá jen jeden Asi málo adeptů na přídavky. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:55
Reakce na Zina:

Taky jsem si vzpomněla na uživatelku tady nebo vedle, co brala vdovskej důchod a už měla novýho partnera a nechtěla si ho vzít, aby o ten důchod nepřišla...


Moje babička!!!  Omlouvá ji teda, že byla z chudejch poměrů, od pětadvaceti vdova s dvěma dětma na krku.....vdala se těsně před porodem třetího, čekala právě na ten poslední vdovský....:-)

dynda Já teda k těm adeptům na přídavky jen připomínám, že mě fakt překvapilo, že i ti běžně nesezdaní s dítětem o přídavky často žádají, mě by to fakt ani nenapadlo.