Jazykové přestupky

17. srpna 2014 18:15
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. července 2019 20:42

Sweet Potato tak to vypada vic nez dotaz... ale porad nic, co by se nedalo normalne vysvetlit, pokud se tim opravdu nejak trapily (coz asi nevime)

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 20:43

viktorka_od splavu No a podle me to ,,potvrdit okoli,, je pekna kravina. Treba ta ,,Petrova akce,, ti nemuseli nic potvrzovat vidim to pokazde, kdyz je vidim, dva lidi, co se maji radi, stavi spolu dum a proste jsou dvojice. Pak mam treba kamaradku, co se s pritelem za 10 let rozesla asi 30krat, no tak ti az budou potvrzovat, tak si reknu ,,no ty kraso, to zavani prusvihem,,. Proste duvody k snatku muzou byt jakekoliv, nejlepsi bude asi ta laska no a ukazovat okoli to nemusim!

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. července 2019 20:44

viktorka_od splavu mne to vyznelo obecne, pokud jsi to myslela ciste na sebe, tak k tomu, jak to mas nastavene ty, nemuzu samozrejme nic rict... max. ze ja to tak nemam

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 20:49

viktorka_od splavu A to kdyz s nekym chodim - problem, kdyz jsem vdana - jdu od toho. Je v pripade deti snad naprosto irelevantni, pokud nejsem tele, tak to asi resim. Na to lze nahlizet I jinou optikou, kdyz jsem vdana, tak to uz MUSIM resit spoustu veci, majetek, rozvod, tak to uz teda leccos prejdu, ale kdyz s nekym chodim, tak spakovat kufry je teda jednodussi, ale ja je nespakuju, protoze CHCI. Ja jsem proti tem povinnostem hrozne negativni, ja nesnasim veci, co musim, nebo se ocekavaj, proto se do toho asi sama nehrnu;-).

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 20:54

dynda Ja znam nesezdanych hrozne moc, ale tak my jsme mozna mlady, nebo deti meli jako mlady, tak se to moc nepostihalo. Ale z blizkeho okoli teda 7 kamaradek/kolegyn I se mnou, u tri predpokladam, ze se budou do dvou let brat, dve tak nejak ,,vyhledove nekdy,, ta jedna nechce, ale ze vsech 7 do polstare brecela tak jedna, ze ona by chtela, partner ne, te se teda neptam jak to vypada:-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. července 2019 20:58
Reakce na Karja:

. Ja jsem proti tem povinnostem hrozne negativni, ja nesnasim veci, co musim, nebo se ocekavaj, proto se do toho asi sama nehrnu;-).

​jojo tomu úplně rozumím

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 07. července 2019 21:21

dynda Mám mezi přáteli taky jen jeden nesezdaný dětný pár. Žiju ve staromódní bublině :D

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 21:25

Pinot Noir To bude fakt tim vekem,za deset let mi zbyde taky tak ten jeden;-) a pribude pet rozvedejch....:-D

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 08. července 2019 00:41
Reakce na Mutziputzi:

Karja Mne trha usi to tvoje "pritel", neporadim ti co s tim, ale bacha at tohle dcera nechyti!

​Já to taky moc nemusím, zjistila jsem, že jednodušší je říkat "muž" . Minimálně to lidi moc nemate a nemají tendence dumat nad tím, proč nejsme svoji.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 08. července 2019 00:46
Reakce na Dadoo:

Tady nějak nechápu, proč nesezdane matky pojmenovavaji dítě příjmením po otci. Jako aby věřil, že je fakt jeho?

Pak někde pořád vysvětlovat, že fakt jsem matka, i když se já a mimino jmenujeme každý jinak? 

​Dočítám zpětně. Děti se jmenujou po muži, protože já mám staršího v OP (mladšího ne, přestalo se to dělat) a pak bydlíme v mojí rodné vsi, takže třeba vyzvedávání ze školky je pro oba jednodušší, mě znají, muž má stejné jméno. A kdybychom se někdy rozhodli do toho praštit, tak si budu jméno měnit jen já a ne většina rodiny.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 08. července 2019 08:32

brrr Hele mate prave k tomu, ze si mysli, ze jste manzele, o tobe a tusim I o continuity je jsem si myslela ze jste vdane. Jako ono je to jedno, ale muz a zena = pro me automaticky sezdani, to jen k tomu mateni;-))

Offline continuity
Avatar
33826 příspěvků moje polička 08. července 2019 09:28

Karja to je mozne, ale ja svuj rodinny stav resim obecne velmi malo. Kdyz na to prijde rec, tak se priznam k tomu, ze nejsem vdana, ale treba pri pohovoru do zamestnani reknu spis o detech nez, ze je mam s chlapem, ktereho jsem si nevzala

U nas to neni nijaky truc, ja se akorat nechtela vdavat dokud nebudu mit dite, ktere si dojde jako druzicka po svych ( poprve jsem se rozvadela kvuli neplodnosti). Vdavat se jako tehotna mne osobne prijde uplne nejblbejsi ze vsech moznosti. Pak jsme vzdy meli jine starosti, nebo lepsi vyuziti penez nez na veselku. Nevylucuji, ze do toho jednou jeste prastime, ale momentalne to neresime.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 08. července 2019 09:36

Karja Já to možná říkám i kvůli tomu, že nás lidi automaticky pokládají za manželé a pak to neřeší. Když řeknu přítel, tak mají občas chuť se vyptávat, atd. Prostě mi to příjde pohodlnější.

Ani sestra není vdaná, takže když se ženil bratranec, dostaly jsme od babičky peníze i my dvě. Ale že nejsme vdané, s tím se pořád nesmířila :-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2019 10:47

viktorka_od splavu  každopádně pokud s někým chodím a vyskytne se problém, jdu od toho - pokud jsem vdaná tak v prvé řadě se snažím s tím něco dělat.. i to je jeden z důvodů pro mě.

​Hele to je hrozná blbost, když se vyskytne problém, řešim ho pokud mi to za to stojí, vdaná nevdaná, nevidim rozdíl. To zní jak když spíš doufáž že to tak má pan manžel taky..při vzpomínce jak jsi psala, že svobodný matky dávaj příjmení po otci ze strachu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. července 2019 10:52

Mutziputzi tak to fakt nedoufam

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2019 10:54

viktorka_od splavu no máš ty názory zajímavý no

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 08. července 2019 11:25

Za posledni mesic jsem asi 1000x slysela slovo navnimat, a to jak v praci (jakoze co kdo navnimal na nejake schuzce za informace), tak i na hodine jogy (tam to docela pasuje,ale stejne jsem tenhle tvar predtim nikdy neslysela....)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. července 2019 11:56

Gatita tyjo to je pro mě úplná novinka, fakt to někdo řekne? Asi jinej gang?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. července 2019 12:01

Gatita hrozný slovo, spolu s "namyslet", ve smyslu Jak to máte namyšlený? slýchávám od lidí z marketingu a reklamy, děs!

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 08. července 2019 12:25

Ounz

Rika se to, v nasi instituci uplne bezne. Ale treba je to jen mistni specifikum, me to taha za usi.