Jazykové přestupky

17. srpna 2014 18:15
Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 15:43

Gatita To ti jen prijde, kdyz o tom premyslis, ale v realu to neni tak hrozne. Ani zadna moje nevdana kamaradka sI na to nikdy nestezovala, tchyne me tim taky strasila, ze mi to bude vadit, jenze dnes je to natolik obvykle, ze s tim opravdu nevyvstavaji zadna nedorozumeni.

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 15:45

Jo, ale ctyrlety syn moji kamaradky ma ted obdobi kdy se predstavuje I prijmenim sve maminky, ma po otci, ale proste si to mamy taky nejak privlastnil, je to legracni;-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. července 2019 15:46

Mutziputzi no když píšu o sobě tak se projektuju, tjo

však jasně, ale pokud někdo žije v harmonickým vztahu a nic neřeší, tak se vůbec nic neděje a není o čem diskutovat, sme s tim začly páč tu byla zmíněná osoba co se tím děsně trápí

Online Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 07. července 2019 15:55

Karja vis co, kdyz je nekdo nad veci a neresi, ze neni pod cepcem, tak neresi ani nejaky prijmeni. Ja osobne bych to (ani nevim proc) nesla trochu ukorne a nejspis by me to s tim rozdilnym jmenem popichovalo. Ale mozna taky ne, kdo vi. 

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:02

Gatita Jo samozrejme, ja znam spoustu lidi (ehm teda spis holek, chlapi to asi neresi nebo se za to stydej:-D), co to pro ne je hodne dulezite a je to asi dobre, to uz by nebyl sezdan snad nikdo:-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:09

Karja chlapi to řeší (akorát málokdy nahlas:-)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:15

Karja nebo možná syn kamarádky tím představováním ukazuje, že maminka taky patří k němu a tátovi, ikdyž má jiné příjmení. Možná potřebuje dokázat, že jsou všichni jedna rodina. To tak napadlo mě. Protože to mi nepřijde legrační, ale spíš že se to dítě snaží řešit nějakou situaci.

říká ta, co taky o svatbu vlastně nestála, protože o papíru to není, vdávala se,  protože muž svatbu chtěl, a teď je z nějakého nevysvětlitelného důvodu ráda. Asi jsem ráda, že ač jsme měli malou svatbu jen s nejbližší rodinou, tak že jsme nejen sami sobě předtím v obýváku, ale i veřejně řekli, že spolu počítáme, že k sobě patříme, že na tom chceme pracovat.

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:19

MaeGandal To je blbost, je malej, dobre vi, ze patri dohromady, jsou porad spolu a maji fakt harmonickej rodinnej zivot, to podle me vnima dite vic nez odlisne prijmeni;-). Myslim, ze mu to jen takhle prijde zajimavejsi.

Online Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:21

No a pak jsou i takove ženy, co po tom společném příjmeni tak touži, že se přejmenují i bez svatby. Možná na to cizí příjmení dítěte u doktora neslyší:-). To bych teda musela mít sakra důvod, abych to podstoupila.

Před svou svatbou jsem se cukala a chtěla si nechat svoje dívčí. Byla jsem na něj už docela zvyklá, neb mi nebylo dvacet:-).  Nastávající z toho nebyl úplně nadšen, ale asi by se s tím smířil. Pak jsem se nechala převálcovat tradicemi.....

Edit: překlep

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:45

Mutziputzi 

Tak já nevylučuju že to někdo fakt tak lstivě udělá Ale pak doufám, že ke svatbě stejně nedojde, když se nedokážou domluvit lidsky předem. Tyhlety finty jsou tak na úrovni pátý vobecný přece.

Karja 

Tak každej dle svýho uvážení samozřejmě, jen některý důvody (viz mucina výše) se mi těžko chápou.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:48

Karja hele malý dítě a harmonickej život neznamená, že nechce ukázat, že patří taky k mamince, protože u táty je to jasný, jmenujou se stejně, ale máma se jmenuje jinak, tak se představuje i jejím příjmením, protože pak taky patří k ní. O vztahu rodičů mezi sebou nebo rodičů k dítěti to nic nevykazuje, to může být úplně v pohodě. A neříkám, že to tak je v týhle rodině. Jsem daleka dělat psychorozbory na dálku lidí, co neznám, ale osobně by mi to legrační nepřišlo.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. července 2019 16:55

Karja přesně, mít dítě bez svatby přece nemusí znamenat, že spolu nepočítáte... naopak spolu můžete počítat i bez toho...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:10

barbucha tak kdyz se predem lidsky domluvi, ze se vezmou az po porodu, dite se logicky pojmenuje po otci, no ni?

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:11

MaeGandal

Ja bych to.nebrala tak vazne. Ono kdyz ditko neco rekne a lidi se tomu zasmejou, opakuje to donekonecna;-)

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:11
Reakce na Pinot Noir:

Pro mě byla svatba důležitá a s chlapem, který by si mě nechtěl vzít, bych děti neměla. A kdyby se náhodou/nehodou stalo, rozhodně by se jmenovaly stejně jako já. 

Mám na to stejný názor jako Pinot Noir . Ještě zmíním moji situaci. Já se vdávat moc nechtěla, svatba mi nepřišla vůbec důležitá. Až jsem byla těhotná, přišlo mi to praktické a takzvaně "mít všechny náležitosti v pořádku". Takže máme všichni stejné příjmení a bydlíme spolu. Ještě mě napadá kategorie těch párů, co mají spolu dítě, ale neberu se schválně. Naoko spolu nebydlí, atd... Neboť různé sociální dávky. Ale to jen tak pro úplnost.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:20

nolita plus ta 50% rozvodovost uplne nesvedci o tom, ze by to snatkuchtivi mysleli uplne vazne

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:20

Peggy kolik to hodi takovahle ucelovka?

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:21

Mutziputzi Ale pocitaj s tim, to jim nesmis upirat!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:23

Peggy Tahle kategorie je ale překvapivě veliká, dost mě zaskočilo, když jsem se kdysi ocitla v debatě o různých přídavcích pro svobodné matky a (jako jedna z nich) říkám: "no počkejte, ale přece pokud žijete v trvalém svazku s partnerem, byť nesezdané, tak se vás to netýká...." a dostalo se mi poučení, že takhle uvažuju jen proto, že "si to můžu dovolit".

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. července 2019 17:25

Mutziputzi hele na začátku asi jo, ale pak se to nějak změní :-) ale souhlas, jestli si to řeknou mezi sebou nebo vyhlásí navenek je v závěru fakt jedno... jen ten předpoklad, že je někdo svobodná matka a tudíž s mužem spolu nepočítají, je dost lichý...