Jazykové přestupky

17. srpna 2014 18:15
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 27. června 2019 22:41

Karja mne je proste divny nutit dítě do blizkyho fyzickýho kontaktu s cizima lidma, dokonce vyloženě nebezpečný!!!!

naopak bych se dítě snazila co nejdriv naučit, ze má svůj vlastní fyzickej prostor, do kteryho nikdo bez jeho vůle nesmí 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 27. června 2019 22:43

Potrefenáhusa No presne, souhlasim!

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 27. června 2019 22:48

Potrefenáhusa Karja Ježiš, a to fakt někoho napadne ponoukat svý dítě, aby se pusinkovalo s kýmkoliv jiným než s mámou a tátou? To je děsný. Naštěstí jsem nikdy nezažila. A teto od cizích děcek taky nemám ráda, synka normálně učím, jak se který kamarád/kamarádka jmenuje.

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 27. června 2019 23:06

Karja nie som prilis kontaktna apriznam ac nerada ze nerada pusinkujem. Nie ze by som vlastne deti alebo uz teraz vnucata nebozkala, ale vzdy je to na ich popud. Maly sa rad  doteraz tuli je to mile. Ale neviem preco to robit s uplne cudzimi detmi. A uz vobec nechapem co k tomu matku vedie. 

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 27. června 2019 23:09

Pinot Noir no tato kolegyna malu posielala za kazdym dat pusinku. Bolo to neprijemne nielen mne a este sa vyjadrila ze teta je fajnova to ako ja

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 27. června 2019 23:10

Janulik03 to je fakt

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 28. června 2019 00:12

Jedna moje kamarádka vždy pobízela děti, aby šly dát tetě pusinku. Brrr, už v tramvaji jsem se toho děsila. Byly vždycky hrozně ulepený, umatlaný nebo s nudli u nosu

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 28. června 2019 07:11

žluťásek no a toto bol este bonus navyse, uslintane, usoplene, brrr

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 28. června 2019 12:48

Janulik03 No oni asi vidi to sve dite proste roztomile a nejkrasnejsi a, vsichni se z te pusy rozplynou asi jako rodice. Jak rikam, ja to nejak preziju I se soplem u nosu, kdovi kdo me jednou bude libat zivot je dlouhej:-D, ale vuci tem detem mi to prijde fakt ujety. Nam to tuhle prave rikala mama, ze jeji byvala kolegyne jI videla v praci (jen potkala, zadne kaficko, nenavstevuji se, proste kontakt jen pri letmem potkani) a hned chlapecek na pozadani daval pusinku, my jsme se segrou malem ,,poblily,, ne z chlapecka ci nasi mamy, oboum fakt pusu jde dat, ale z te situace! 

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 28. června 2019 14:47

Karja jasne ze ho tak vnimaju aj mne sa deti pacia ale proste ten kontakt mi pride divny. A dieta nema fakt preco bozkavat nikoho na pokyn. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. června 2019 12:18
Reakce na Gatita:

A libi se mi, ze maji univerzalni osloveni Ms., kdyz se nevi;)

​To není když se neví, ale je to vysoce žádoucí politická korektnost aspoň teda v písemným styku... zjevně právě na základě podobný debaty, která právě probíhá na těchto stránkách

Co se tetování týče, u nás se to taky nikdy nedělo. Oběma tetám (i strýcům) se říkalo křestním jménem a trvalo celkem dlouho, než jsme zvěděli (pravděpodobně až ve škole), že tyto příbuzné osoby mají i své specifické označení Takže u cizích to nehrozilo už vůbec.

Nakonec i rodiče podnikli několik chabých pokusů, abychom je oslovovali jménem (páč byli, řekněme, poněkud free), ale to se u nás harantů nějak neujalo a nenapadlo mě to ani vyžadovat u vlastních dětí. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. června 2019 15:50

barbucha rodice jsem jmenem oslovovala ja, ani nemuseli delat zadny pokus.... rozhodla jsem si to tak sama.... po par mesicich me to pak prestalo bavit a vratila jsem se ke klasice:)

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 29. června 2019 16:16

barbucha nolita 

U nás taky bez pokusu a jakékoli snahy - prostě to vzniklo přirozeně... rodiče se oslovují jménem (ne "maminko", "tatínku"), přijmeš to jako přirozenost a když tě nikdo nekoriguje, může u toho i zůstat. Syn mě dodnes oslovuje jménem, v několika variantách :-)  . Výjimečně "mami" nebo něco podobného, ale tam už je nějaký žertovný nebo ironický nebo jiný podtext. Beru všechno.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. června 2019 16:29

nolita domenica 

Problém byl asi v tom, že nás haranty samotný to nějak nenapadlo (ačkoliv se rodiče taky samozřejmě oslovovali jménem), a tak ta nucená změna byla pro nás spíš nepřirozená.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. června 2019 16:32

domenica barbucha jasne neco takoveho to asi bude, ja uz si samozrejme nepamatuju, co vedlo tehdy me prejit z mami a tati na jmena a pak zase zpet...

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 29. června 2019 16:35

barbucha 

Tak to je jasný... Teda vlastně... není to úplně samozřejmý, leckdy se manželé oslovují před dětmi (a nejen) maminko/tatínku. To mi vždycky přišlo jako podobný úlet jako ty "tety".

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. června 2019 19:41

domenica 

To je úchylný. Copak je manžel můj otec, abych ho oslovovala tatínku? Hotový krvesmilstvo toto! 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 29. června 2019 20:43

domenica 

Oslovujeme se sice jménem, ale když mluvím se synem o manželovi, tak říkáme táta, tatínek, což je asi běžné, takže děti mají dost kontaktu jak s křestním jménem, tak s mámou a tátou. Syn teda zatím existenci jmen ignoruje, žádné jméno se mu prý nelíbí, jenom jméno sestřičky.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 29. června 2019 21:08

barbucha Já mám jedny známé, kteří se zásadně oslovují taťko a mamko mezi sebou. Děti mají dospělé a už s nima ani nežijí. Strašné. V životě bych manžela neoslovila taťko.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 01. července 2019 23:29

Dcera umí říct jak se jmenuje ona, jak se jmenuje tatínek, oboje křestním i příjmením, akorát maminka se jmenuje "Maminka Nováková". 

To pusinkování mi ale přijde ekl, jak to někoho může napadnout??