Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 20. února 2019 11:35

DrowRanger a zkoušela jsi banán samotný? Já ho taky zkoušela dávat s kaší, ale dcera jak jí bojkotovala, tak jí nejedla ani s banánem. Samotný banán ale jedla celkem ráda. Jinak ty přesnídávky, jak píše Karja...exotice bych se taky raději vyhla.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. února 2019 12:26

brrr ty uz mame doma vsechny, ale prijde mi na ne malajsem koupila po 25,- v Kik takove super knizky Hadej jak se to jmenuje, jsou tam barvy, zvirata, farma, cisla a priroda, tak tim si dovede ,,listovat,, ale vydrzi tak 3 stranky a slus.

Offline Tabea
Avatar
4724 příspěvků moje polička 20. února 2019 12:31

rasaNori Co duplo? Puzzle, navlíkací kroužky, zastrkávací tvary...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. února 2019 12:44

rasaNori tak s tema knizkama je dobry prave interagovat, samotnou ji to asi moc bavit nebude. do ohradky bych lezla bez tabletu a povidala a ukazovala co v knizkach je

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. února 2019 12:52

viktorka_od splavu no prave ze kdyz ji to ukazuju ja, tak vydrzi tak zy tri stranky a pak se dere pryc. A taky musim nekdy pracovat, prave kdyz jsem s ni v ohradce tak si sama vystaci dlouho a ja uz aspon neco udelam do prace a skoly:)

Tabea krouzky byl evergreen tak pred dvema mesici:) asi zkusim to duplo vytahnout, dostala 3 krabice od nasich k vanocum. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 20. února 2019 12:59

rasaNori 

Duplo už určitě. V tom věku jsme s knížkami už vydrželi docela dlouho, ale asi to má každé dítě jinak. Jestli se zabaví, tak je to jenom dobře, asi bych to nelámala přes koleno - když tě potřebuje, jsi po ruce.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:21

slniecko s pediatričkou som to nekonzultovala, u nás momentálne zúri chrípka, tak osobn tam nejdem a z fotografie neviem či niečo zistí. On to už mal predtým, ale bolo toho menej ako teraz. Ale od rána ako som mu dala navrch mikinu nemá žiadne nové a tie staré sa mu pekne hoja a fakt to je normálne spálenina, už je to len začervenané.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:22

Mohučanka skúšala, nechutí mu, dávala so aj s kašou, tú ma rád, tak na zjemnenie a teda veľmi mu nešiel.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:35

Garfie ja moc nevidím rodziel medzi mangom a banánom, oboje je exotické ovocie, oboje som už jedla popri kojení a reakciu syn nemal,ale čo čítam, tak ozaj odporúčajú mango do prvého roku nepodávať.

Karja ďakuje, tie DM predsnidávky vyskúšam, mne mama síce pozavárala predsnidávok na kilá, ale dala do nich v dobrej viere korenie ako škorica, vyvariť badyán a pod., takže si na nich môžem pochutiť maximálne tak ja, malému to nechcem zatiaľ dávať, svokra má namrazené jahody, maliny aj černice, ale to je ešte na neho kyslé, slivky ma zamraziť nenapadlo .

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:35

DrowRanger no kombinvať to s chrípkou asi fakt nie je dobrý nápad. A zavolať jej? Veď musí mať hodiny na detskú poradňu, resp. preventívky. Prípadne by vás rovno odoslala na kožné, len by sa niekto zastavil po papierik.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:35

A k tým príkrmom - hrušku už niekto spomínal?

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:39

DrowRanger Já už banán beru jako takové takřka domestikované ovoce :-) a myslím, že alergické reakce jsou na něj jen výjimečně, ale máš pochopitelně pravdu. Jenomže mango u nás málokdy koupíš zralé. :-( Asi bych se tak nějak intuitivně držela spíš toho, co roste u nás, pro začátek (banán je teda čestná výjimka). 

slniecko Ano prosím, já jako první návrh :) Taky mi přijde hruška ideální. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:59

slniecko Garfie  na hrušky som čerstvé nenatrafila, ani mrazené, budem pozerať, zatiaľ si teda vystačíme s jablkami a budem ďalej skúšať banán, to by som aspoň mohla pridať tie maliny osladené banánom.

slniecko ak sa to objaví znovu, odfotím to a pošlem jej to aspoň mailom, ale momentálne lekárov nechcem s malým navštevovať, máme dokonca zakázané návštevy v nemocnici na oddeleniach kvôli chrípke. Ale tak, zatiaľ sa to hojí. Kožného aj tak budem musieť s malým navštíviť, nech mi povie, či je to moje podozrenie na ekzém správne alebo nie.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:02

DrowRanger jasné, držím palce.

Garfie to mám za to, že nepozorne čítam :)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:02

DrowRanger banán už se bere jako místní ovoce, ne exotické. Ten je bez problému. V zimě bych se vůbec nebránila kupovaným příkrmům. S ovocem je to bída. A u hrušek pozor, na ty prý bývají alergické reakce.

Ohledně té kůže bych to taky konzultovala. Náš se plazil stejně, kůži citlivou, ale spáleniny nebo oděrky na rukou nikdy neměl.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:13

rasaNori jo a veliká zábava byla stavět věže a dělat BUM! Měli jsme takové kelímky, stavěly se na sebe od největšího po nejmenší a na transport se daly všechny schovat do toho největšího.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:14

Mohučanka ty mela. Stalo se jim nestesti a zbyl nejmensi a modry prostredni:D

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:17

rasaNori syn měl v tomhle věku moc rád dřevěná vkládací puzzle a obecně vkládačky, ty různé kostky a kyblíky s výřezy. Od roka si hrajeme s duplem, to už určitě vytahni. Obecně stavebnice mi přijdou super, že se zabaví i rodiče při společné hře a není to jen ťapání s figurkama :-) 

Já jsem se mu teda musela věnovat vždy hodně, sám si nevystačil dlouho. Ale nikdy jsem s tím neměla problém, sleduju různé inspirace na bloziích a Montessori skupinách a spíš mám problém, že nemám dost času všechny ty aktivity zkusit :-))) 

Knížky s obrázky k vyprávění a stavebnice mi přijdou pro to cílené rozvijení úplně nejlepší. A taky říkanky a písničky, do zblbnutí pořád dokola. Když musím nebo udělat a malej vyžaduje pozornost, pořád u toho aspoň zpívám nebo vymýšlím srandovní rÿmy.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:20

rasaNori takhle starý dítě, co jsem hlídala, si dost vyhrálo tady s těma dřevěnýma magnetama od djeco, jako žádný skládání nevytvářela, ale bavilo ji to lepit na lednici a zase sundavat, vydržela u toho spokojeně dost dlouho

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:28

Joo věž z kelímků, jak zmiňuje Mohučanka , to jsem jako malá taky milovala. Úplně se mi teď vybavují zasuté vzpomínky.