Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 16:19

Pinot Noir jojoale syn to právě všechno snášel nadstandardně, až po pátých narozeninách začaly některé ty úkony být problém. Jako poprvé jsem byla trochu v šoku. Už jsem si zvykla no

Offline Kan
Avatar
7065 příspěvků moje polička 01. května 2024 16:30
Reakce na Evaeva:

Kan jasně, že jsou. Zrovna prevence u doktora je o ničem, akorát to dítě svlečeš a dáš na váhu

​Hele a kolik jich znáš? Já spíš pozoruju, že se bojí i ta matka a tatínci si berou volno v práci.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 01. května 2024 16:40

Kan můj muž tohle zvládá v pohode, na preventivkach byl několikrát, pac já se tam bojim parkovat, i s nemocným ditetem už byl sam 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 16:51

Kan s nemocnými dětmi muž chodí, pokud já z nějakého důvodu nemůžu. Já jsem doma, tak logicky chodím já (právě s tím miminem). Jinak muže, co chodí s dětmi k lékaři, když oba rodiče pracují, znám.

Online letfenixa
Avatar
8046 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:03

dynda poviem za našu školu- ak berieme niekoho mimo spád alebo prestup vo vyššom ročníku, prípadne ešte v priebehu roka, tiež sme radšej, keď je to bežné dieťa a nie so špec.potrebami. takých máme na škole dosť, 0 asistentov a jediné, čo nás v poslednej dobe zachraňuje, je to, že od januára máme špec.pedagogicku.

Online letfenixa
Avatar
8046 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:04

Evaeva v poslednej dobe, keď idem s malým k doktorovi, väčšinou sú v cakarnach otcovia.

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:44

Muž byl jednou na neurologii se synem na kontrole, když jsem byla nemocná. Ve zprávě u x položek stálo: otec neví, otec si není jistý, otec neví... to je pak pro všechny asi lepší, když je tam máma, co tráví s dítětem celý dny :-))

Offline Karja
Avatar
35970 příspěvků moje polička 01. května 2024 18:11

Pinot Noir Jojo, sambo na jedné preventivce byl kdysi s batoletem:-D Jako myslím, že zubař ve čtyřech letech pro něj byl těžší případ. 

Já teda z nám z okolí jen ty nepujčující rodiče, ale nepujčující maminku ani jednu:-D

Offline Mrakoplas
Avatar
8846 příspěvků moje polička 01. května 2024 18:23

žluťásek presne . Sambo bol so starsim u spec.ped. Ja som vtedy nemohla. A aj ked som ho instruovala ako som najlepsie vedela, aj tak som dostala cez wa asi milion otazok pri vyplnani dotaznika. Otazky typu kedy zacal liezt, rozpravat atd. Take veci si absolutne nepamata. 

Offline Karja
Avatar
35970 příspěvků moje polička 01. května 2024 18:27

Kan Já myslim, že tatínci si berou volno kvuli odvozu a někteří taky třeba proto, že můžou, zaměstnavatel jim to zaplatí, tak si to prostě vezmou. U nás se třeba u dětského lékaře hrozně blbě parkuje, plus tam není bezbariérový přístup...no takže třeba v zimě je to tuplem na prd, tak si myslím, že zrovna tady je to ten duvod, proč jsou tam dva, ne že se matka bojí

Online letfenixa
Avatar
8046 příspěvků moje polička 01. května 2024 18:37

Taká som rada, že máme tú záhradku. L. začal tento rok konečne poriadne liezť po stromoch, doteraz len tak zľahka, nízko nad zemou. A teraz lezie až hore do jabloni.

Online Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:02
Reakce na žluťásek:

Muž byl jednou na neurologii se synem na kontrole, když jsem byla nemocná. Ve zprávě u x položek stálo: otec neví, otec si není jistý, otec neví... to je pak pro všechny asi lepší, když je tam máma, co tráví s dítětem celý dny :-))

​No ale zase jsme u toho,  proč otec neví, není si jistý a podle mého názoru by vědět měl.

Offline Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:20

Allysano já nevím, já taky nevím všechno, co ví muž. Kde jsou jaké pojistky, kterej poklop je šachta k vodě a ke kanalizaci, od koho máme internet, kolik máme ještě splatit hypotéku (včera jsem zjistila, že 0 ), ... Přijde mi neefektivní, aby každý věděl vše a o všem, i od toho je partnerství, ne? Aby se zátěž všech typů rozložila...

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:24

Allysazáleží na věku dítěte. Teď jsem byla s oběma dětma u nějakých (různých) lékařů, kde to přišlo na přetřas a kromě toho, že přibližně vím, když začly sedět a chodit, moc dalších časových údajů si nepamatuji. 

Nejlepší byla neuroložka, která vyzvídala z dítěte podrobnosti o tom, jak přišla k tomu otřesu mozku. Když jsem do toho chtěla vstoupit, tak me v podstatě okřikla. Obě, dcera i já, to máme jen z doslechu, takže to fakt bylo zbytečné. 

Když si pak snažila představit mechanizmus toho úrazu, vstoupila jsem do toho dost razantně, protože dcera ji neřekla dost podstatnou věc, že to sice bylo na ledu, ale šlo o zamrzlou louži v lese a ne rybník. No celé se to natáhlo o pět minut minimálně a nebylo to tím, že by daná informace v místnosti s námi nebyla.

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:27

Pinot Noir jj, tchýně taky nepotřebovala vědět nic, takže když tchán náhle umřel, musel tam chlap na kotel 3x, abychom to topení alespoň nějak zprovoznili. 

Nemusí to být hned tak tragické, že jsem vyrazila vidličkou v toastovači pojistky v celém bytě až na chodbě, se mi už taky stalo. Nemusím kvůli tomu čekat než se vrátí muž dvou dnech (nebo po měsíci) ze služebky abych si rozsvitila. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 19:35

Pinot Noir v tom s tebou souhlasím, já to taky nevím. Hypo zrovna jo, ta se mi ukazuje v účtu, ale jinak... Myslím, že ty milníky si nepamatuje ani leckterá matka. Zase chápu, že pro každého to není důležité a překryje to x jiných informací. Zvlášť když těch dětí je víc a už jsou třeba 6+

Offline Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:37

continuity to já taky nemusím s pojistkami čekat na muže, ale prostě moje reakce bude pomalejší, poklopy holt budu muset otevřít oba, abych trefila ten správný a na dodavatele služeb se jít podívat do šanonu. On to ví z hlavy. Já zase, kdy bylo očkování a v kolika měsících kluci chodili. Mně tohleto "muž by měl" dost leze na nervy. Nemyslím si, že je nutné, aby si tohle pamatovali oba.

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:38

Evaevajá si nepamatují ani v kterém kalendářním roce jsem maturovala. Nepamatuji si letopocett historických události, ktere jsem zažila. Ještě že vím,kolik je dětem let. Od toho odpočítám docela dost.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 19:40

continuity pojistky taky najdu, ty jsem nahazovala tak od 12, ale kdybysme měli třeba komín, pochybuju, že bych věděla, kdy se naposledy čistil například.

Jinak pro ty tragické situace má muž nějakou obálku, kde jsou sepsané základní věci. Akorát já pořád zapomínám, kde jeAle upřímně, člověk tak nějak počítá s pomocí rodiny. Když byla máma tenkrát dlouho v nemocnici, taky jsem tátovi třeba nakupovala a přála, protože toho měl nad hlavu. Sdíleli jsme teda jednu domácnost.

Offline Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:40

Evaeva taky se mi ukazuje v bankovnictví. Říkám hele, tady je u hypo nula - to jako fakt, nebo tam mají bordel? Prý jo, fakt, zapomněl jsem ti to říct.