Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 22. října 2018 03:12

DrowRanger Bud za opicia matku (ja nevim, co to presne je, ale vyznam asi chapu). Nam teda nikdo nevozi, jednou za mesic teda tchyne, parkrat se mi nabizela sestra, ale to byla nabidka typu, ze spis ona se chce projit nez ze mi chce pomoct, s kocarem by sla x km od domu,  ja peso fakt chodim v nejake rozumne vzdalenosti, prave kdyby plakala, at nerve tak dlouhou nez se vratime domu, proroze davat si do kupy hodinu rvouci dite se mi nechce. Kdyz jsem ji rekla, at s ni nechodi tak daleko, tak se ji nechtelo, pritom ty blizko dostupne trasy jsou fakt pekne, v prirode, s vyhledy, neni to, ze bych objizdela ulici:-D. Takze jsem taky za opicia matku. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. října 2018 08:36

Nasi haranti nastesti v kocarku nervou, pocumujou po okoli nebo usnou... vono taky se jich nikdo nepta jestli by radsi nechteli nosit, pac se dvema by to byl kapku problem  To mi taky mlady kladli hned zkraje na srdce, abych je moc netahala, nedej boze s nima natrasala a houpala (jak ma clovek tendenci, drzi-li mimino v ruce) - ze si na to zvyknou a pak nedaj pokoj - a co si pak pocne chudak matka, kdyz je s nima sama doma. Tomu rozumim.

Zezacatku byli spokojeny se vsim, ale sranda nastala, kdyz zacli rozeznavat ksichty. Driv usmevavy mimina, cenici na me bezzuby dasne, najednou hodily zdesenej vyraz, Oliver voci navrch hlavy a pusu do podkovy... Adela zacla rovnout rvat. No nevidej me kazdej den, ze jo. Tak jsem je musela odlozit... Ovsem rodicovstvo, tesici se na aspon jednu volnou hodinu, s tim nedelalo zadny obstrukce, nalozilo mi je do kocaru a bylo po ptakach 

Rekla bych, ze v tom bude obcas ten problem - kdyz s babou nebo dedkem rvou - ze pokud s nima nesdilej spolecnou domacnost, jsou to pro ne cizi lidi, na ktery za tejden proste zapomneli 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. října 2018 08:59

barbucha s mojimi rodicmi udrzujeme videorozhovory a syn na nich nezabudol ani po 2 mesiacoch. naopak svokrovci na technologie moc nie su a chvilu trva nez si na nich zvykne ci uz je to tyzden alebo 2.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. října 2018 09:18

eless 

No prave, vzdyt presne o tom mluvim.

Ja jen, ze si tady nektery stezovaly, ze jim dite s babkou rve, tak by to mohlo bejt i tim. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:07

letfenixa 

Já nemám sourozence, takže vím, jaký to je, a pro syna si to nepřeju. On by vůbec jednou byl vlastně úplně sám, tak doufám, že budou dva.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:11

barbucha neviem ako casto si s vnucatami, svokrovci su u nas cca raz do tyzdna a maly ak tak jaci, mojo rodicia teda menej casto, ledze su z dalej a jaci aj pri nich. Nejal som zatial neskumala aku ma dieta takto v zaciatkoch kratkodobu/dlhodobu pamat, tak meviem, ci by csstejsie navstevy pomohli a najma v pripadoch, kedy si babka neda poradit ako dieta utisitci prrco place a riesi si to po svojom, narovinu ale proznavam, ze mi nasledne staci aj ten jeden prerevany vecer a noc po tom, co odidu. Ale tak predpokladam, ze z toho maly vyrastie a nebude na mne zaveseny ako opoca do 18ky a zaroven ako starsi nebude jacat ked uvido starych rodicov alesa na nich bude tesit. Aspon ja som sa na svojich vzdy tesila, aj na tych, ku ktorym sme chodili len 1x rocne kvoli vzdialenosti.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:17

Ale ono inak...ja sama neviem dost dobre pochopit to vrhanie sa po malych babtkach, mna deti nikdy nejal nebrali a uz toboz nie takto malicke, to som sa vzdy bala, ze im dako ublizim a vacsinou mi na rukach pristali nasilu z iniciativy mamicky, nepistilo ma to ani v starsom veku, ani po porode nemam potrebu sa rozneznovat nad cudzimi kocikmi. Detom som sa prkne vyhybala cely svoj zivot, asi jedine dieta, kde som sa fakt aktivne podielala na traveni volneho casu s nim bol synovec byvaleho frajera, to dieta som zboznovala, ale spoznala az ked mal maly dva roky, babtku by s sa vyhla oblukom . Ak mi tento pristup ostane aj ako babicke, bojim sa co bude o mne raz pisat a hovorit potencionalna nevesta, asi ze som ladova kralovna, co vnuca nechce ani chytit, nieto.postrazit

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:29

DrowRanger 

On je fakt ještě malinký. Některé děti jsou prostě dráždivější a pokud se synem tchýně špatně manipuluje, tak se to ještě umocňuje, protože mu to prostě nedělá dobře. Může mít třeba pocit, že padá, což by se nelíbilo nikomu. To se všechno zlepší, jak bude dítě sílit, až bude sám dobře držet hlavičku, bude těžší, vydrží víc a taky ho bude potřeba držet a nosit jinak, pevněji, bude to všechno jiný. U nás to bylo tak, že syn nesnášel nošení v náručí (poloha zády k zemi), takže dokud byl malinký, nikdo si ho moc neponosil a holt to tak brali. My ho nosili hodně na tygříka, ale to si naši rodiče netroufli. Tak ho prostě začali chovat později. Je to miminko a to má přednost, jak píše slniecko Že si babička chce vnoučka pochovat, to je teď vedlejší. A na tu špatnou manipulaci bych si vůbec dala pozor. U nás se to bralo tak, že co dělali naši rodiče s námi už dávno neplatí a teď se to dělá jinak a hotovo. Člověk rychle zapomíná, ale řekla bych, že až tak v půl roce si naši rodiče víc troufali být se synem sami. Jinak ho měli spíš jen do toho kočáru. A zkoušeli jste mu na kočárek navěsit taky nějaké hračky, aby ho to zaujalo? třeba by to pomohlo. Za pár týdnů by už mohl z kočáru pozorovat okolí a zase to bude jiný.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:44

dynda my už v kočiari chodíme bez spustenej striešky, so strieškou tam nechce byť vôbec, bez striešky ho baví pozorovať okolie ale len ak ideme popod stromy . Hračky sme skúšali, ale problém bol s tou strieškou, tú jednoducho neakceptuje. Pevne dúfam, že sa to zlepší (predsa len, začínali sme tým, že dieŤa sme do kočiara dávali spiace a keď sa zobudil, nedal sa utíšiť, teraz tam občas vydrží tch 20 minút bez revu, občas tam po plači zaspí ale je pravda, že občas musíme ísť domov, čo reve tak, že sa bojím, že sa udusí...). Myslím, že v tomto budem asi sebecká a uprednostním momentálne kľudné a v noci spiace dieťa doma, tak či tak skrz kojenie malý nikam ísť bezo mňa nemôže :).

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:44

dynda Držím palce

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:50

DrowRanger 

No to je jasný, kouká na stromy, jinak vidí jenom nebe nebo domy? Stromy se hýbou, jsou tam ptáci, prostě zábava. Já si i myslím, že by ho to časem mělo táhnout ven, doma mu to bude malý.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:50

Sweet Potato 

Děkuju. 

Offline JankaM
Avatar
2401 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:53

Oblékly byste kluka (2 roky, takže jemu samému je to jedno) do poděděných holčičích věcí? Nemyslím zrovna růžové tričko, ale třeba dražší věci jako bundy, otelovačky a tak.      

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:58

JankaM 

Jestli je mu to jedno, tak bych to nějak nakombinovala, aby nebyl celý v růžové, tak já teda klidně. Jako nám někdy chválí krásnou holčičku, i když je kluk celý v klučičím 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. října 2018 10:59

DrowRanger slniecko ma pravdu, v prvni rade chran svoje dite. za chvili poporoste a pak si ho prarodice uziji dost.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. října 2018 11:40

viktorka_od splavu Chran svoje dite!pred babickou?Trochu silna slova,ne?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. října 2018 11:40

barbucha Gratuluju k zrejme pohodove a nehystericke snase.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 22. října 2018 11:55

JankaM uplne klidne. Pokud to nebylo ruzove a s jednorozci, tak jsem to pouzivala. Zalezi, jestli se nebrani a jestli treba nechodi nekam do jeslicek, kde by se mu mohly starsi deti smat. My ted mame problem, ze si syn (3r) desne diktuje, co bude nosit a co ne. Rano je schopny ztropit scenu kvuli tomu, ze je oblibene triko ve spine..  a je desne konzervativni, takze je martyrium vnutit mu cokoli noveho, kdyz z neceho vyroste. Vzdycky to trva tak mesic, nez si na to zvykne, a je schopnej denne brecet kvuli nove bunde.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. října 2018 11:56

DrowRanger To mi připomíná, jak jsem byla (podruhé!) těhotná na návštěve u kamarádky s malým miminem, něco dělala v kuchyni a ono začalo v postýlce plakat, tak na mě volala, jestli bych ho nemohla zvednout a pochovat. A málem odpadla, když jsem jí řekla, že se malých dětí bojím a že raději uvařím to kafe 

JankaM No u holky je to jednodušší, tam se nikdo nad klučičím oblečením nepozastaví....ale já bych ho asi oblékla do holčičího, pokud by to nebylo vysloveně do očí bijící. Však co, jsou to jenom předsudky! Pamatuju si, jak u nás manželův syn ve věku cca 5 let plakal, že mu maminka nechce koupit růžové triko a on růžovou moc rád. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 22. října 2018 12:03

JankaM Úplně v pohodě, je třeba využít, že do toho ještě nekecá