Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 18. října 2018 19:10

DrowRanger Chápu tě, ono se řekne, že jde o jeden dort, takže vlastně o nic, ale vzpomínám si na aktivity tvé mámy ještě před porodem, a je mi jasné, že to člověka prostě umořit musí.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 18. října 2018 19:10

DrowRanger V pohode, tchyne se prave rozbrecela do telefonu, ze jsem neuskladnila mrkev na prikrmy pro malou, co mi poslala, ze tohle by jeji dcera neudelala.(jednalo se o jeden svazek mrkvicek, z nichz jsem pulku miminku uvarila). Nevim koho odvezou driv, po techto situacich se bojim uz jakekoliv komunikace, za vseho se totiz dokaze vyvrbit neco podobneho.

Edit: Pro klid jdu prave krajet kupovanou mrkev do mrazaku a budu ji vydavat za jeji. Ja to zvladnu, nezblaznim se, nezblaznim se!

Offline Mrakoplas
Avatar
8856 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:21

DrowRanger uf to drzim palce,  poznam presne jednych takychto rodicov z okolia a viem,  ze to nie je len o torte ale tyka sa to vsetkeho. A ta poznamka o nervoskovi by ma rozpalila do biela. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:26

Karja 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:28

Karja Ty jseš super .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:47

MaeGandal ja s ňou každý deň volám, ak potrebujem radu ohľadom niečoho, pekne sa opýtam a vypočujem si, volám ich s otcom aby nás prišli pozrieť, lebo s malým sa nevieme dostať ďalej od domu kvôli tomu, že nerád chodí v aute a k našim sú to 2 hodiny cesty v dobrej premávke. Čo zamrzí je, že každý víkend s otcom chodia na výlety, minule boli cca 35 km od nás a neprišli, teraz zas v Tatrách, ku nám je to bližšie než do Tatier, ale proste neprídu, boli tu za 2 mesiace 3x + mama sama 2x (v tomto je problematický skôr otec, neviem prečo k nám nechce chodiť), ale hlavne, že mi ide pomaly rátať na prstoch koľko ráz tu boli svokrovci alebo mi u nich...Toto už nie je o materinskej láske, ale že jej s prepáčením ozaj z vnúčaťa zašibáva... continuity nedá sa, viď vyššie, bývajú odtiaľto 130km, keď tu bola naposledy, tak skôr porobila veci doma (niektoré aj dvojmo ako napr. prevešiavanie plienok po mne a pod.) ako s malým, lebo predsa len nie je na ňu zvyknutý, tak jej plakal aj na rukách a na lopte ho hojdať nechcela kvôli chrbtu, v kočíku sa voziť nechce, ani v šatke a na gauči toľko ležať ešte nevydrží...Mňa len neskutočne toto správanie sa vytáča, je to dosť dehonestujúce ako sa snažia všetko ovládať a riadiť podľa seba...

999 ja sa snažím, fakt sa snažím, ale už je toho toľko, že fakt stačí jedna blbosť a ja vyletím ako sud prachu a navyše už ma fakt se*ie, že som to ja, kto musí neustále ustupovať a to dokonca aj vo veciach týkajúcich sa môjho vlastného decka. Teraz mi otec držal kázanie na tému škodlivosti očkovania proti rotavírusom, nebola som dovtedy rozhodnutá a teraz natruc jeho názoru by som najradšej šla malého zaočkovať hneď zajtra...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:50

Pinot Noir áno, aj som na toto precitlivená už od svadby, to som bola rada, že som si vôbec mohla vybrať ženícha a šaty, všetko ostatné chcela organizovať mama a nakoniec som ešte dostala zdrba, že som jej nepomohla dostatočne, pritom vedela, že kvôli práci a škole nebudem mať ako. Predpokladám, že s krstinami to dopadne obdobne...

Karja ok, to tvoje je asi ešte horšie než moje  . Mrakoplas tá dostala aj mňa, najmä v spojení s tou laktáciou...

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:03

Karja jsem si právě připoměla včerejší scénu, jaks psala že muž dostal pěstí...bára byla včera na zakousnutí, celé dopoledne ji měl muž sebou, různě zařizoval a nakupoval, odpoledne byla prudivá jak příslovečná kachní (_._). Tak jsem ho poprosila ať ji jde večer vykoupat, že si ji potom přeberu na uspání, protože už mi z ní solidně šibalo. Joooo, ozvalo se od počítače. 3x jsem nadhodila že je čas na koupání, tak že by jako šel, no ticho po pěšině. Jsem už solidně vytočená sbalila dítě, a v ložnici jsem si vzpoměla že nutně potřebuju namontovat do postýlky mantinel, bo jak cestuje tak se tím že se tříská o šprušle budí. Jsem s děckem v náručí zase zdusala do obýváku, ani to ho neprobralo. Až vrzla klika od koupelny, tam se zatím co jsem se snažila s děckem visícím za nohu namontovat tu proklatou věc na postel napouštěla voda, se milostpán zjevil, bohorovně se svlíkl a odkráčel do koupelny. Děcko stále v ložnici... Jsem sbírala čelist na zemi. Vletěla jsem do koupelny, a říkám sis nějak zapoměl to dítě v ložnici. Odpověď slovy že jsem myslel že mi ji připravíš do vany mě pravda moc neuspokojila, sopka hadr. Dnes má muž narozeniny. Dárek jsem mu předávala se slovy ať je rád, že jsem večer neměla energii ho rozšlapat...někdy si představuju pustý ostrov

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:11

rasaNori u nás malý je dnes po dlhej dobe echt mrzutý - poplakáva keď ho kojím, keď ho máme na rukách hojdáme na lopte, jačí v kočíku a ako bonus robí drahoty pri kojení od rána. Včera bol mrzutý, ale pospával a pri kojení zaspával, tak som ho mala skoro celý deň ja, ako bol prechoretý, od cca nedele som videla, že sa ťahal viac za mnou. Dnes mi ho muž vzal ráno o pol osmej, nech si ešte pospím, o deviatej mi ho doniesol jačiaceho, nakojila som, uspala na chvíľu, on šiel medzi tým na hodinu a pol behať, potom do roboty, no prišiel okolo štvrtej. Vravím mu, že mám robotu, že si malého vezme poobede on, jasné od tej štvrtej do 19 00 kedy som šla behať ho nemal ani hodinu, domov som prišla po 40 minútach, hodila som sprchu a pristálo mi v rukách urevané decko, ktoré 20 minút pri kojení revalo ako keby ho na nože brali. Nakoniec som ho zviazala do zavinovačky a snažila sa hojdať a keď som po 20 minútach poprosila muža, či ho môže vziať, že by som sa potrebovala ísť najesť a už ma bolí chrbát, pohádali sme sa, pričom na moju adresu padali slová ako - nezvládaš ani základnú starostlivosť o dieťa, ktorú zvládajú všetky ženy okrem teba...Ako dnešný deň je úplne skvelý a to ma ešte čaká 20 stranová zmluva...

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:12

DrowRanger Hele je to horsi, ja to tady nechci moc rozepisovat, protoze co budu delat az me tu najdou ze jo! Ja se spis obavam, ze staci malo a prestaneme se vidat, staci, ze se strefi do nejake moji spatne nalady, ja ji poslu do haje a bude vymalovano. Ted tady delam nejake skopiciny kolem mrazeni mrkve, protoze je to babicka moji dcery, ale taky me to jednou prestane bavit.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:15

DrowRanger Jojojo, to je taky veticka zrala na pestovku!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:26

Karja ja mam nastastie svokru normalnu, sice si lezieme obcas na nervy, ale je fakt mila, zlata, snazi sa (najma ked vidi co doraba moja mama). S poblaznenou mamou je to lahsie, lebo aj ked rodinu niekam posles, tak stale je to pokrva rodina a nejak sa to utrasie, pri vyzenenej rodine je to narocnejsie...moja mama ma jedno stastie, ze ma dcery, neviem si predstavit ako by reagovala potencionalna nevesta na tieto veci, aj ked mozno chlap by to nebral tak citlivo. Drzim inak palce .Mama mala velmi zle vztahy so svokrou, este aj mam a teda bol to masaker, ked sa do seba pustili pred nami, tak dufam, ze tanic take necaka a znormalni sa to.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:27

Karja ak na dve...ja som dostprchka a fakt si uz davam pozor ak cirim hadku, aby som nebola pobliz tazkych a ostrych predmetoch...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:30

Karja s tchyní je to horší, ale s maminkou jsem to jednoho takového obtížnějšího dne vyřešila jednoznačně: jestli mi chceš něco dát/přivézt/podarovat tak ne práci-přivez mi to hotový. jinak si to zas odvezeš ani se toho netknu. šmytec nejede vlak - ne nevezmu si tři koše hub, pytel ořechů, bednu meruněk na marmeládu, 20 kg okurek na zavaření... až dovezeš sušený houby, vyloupaný ořechy, marmeládu a zavařený okurky budu moc ráda. jinak nemusíš nosit vůbec nic, samozřejmě. já děcka, práci, plný zuby všeho a důchodci cestou z chalupy dom pohodička klídek si přebytky odloží u nás a ještě že mám bejt ráda - tudle nudle. jo vrchol byl kdysi dávno mrtvá kachna divoká.. když jsem si (jemně!) postěžovala že to šlo blbě škubat řekla mi že z těch holoubat stejnak neni žádný maso, že by to bývala mrskla do popelnice

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:32

DrowRanger Taky doufam, moje mama to taky nemela nejruzovejsi a ta me chape I vyslechne. Sestry maji uplne super tchyne, fakt to jsou tak fajn zenske, ja se s jejich tchynemi vidam moc rada, I muj pritel rika, jak jsou bezvadne, no a sestry mi prave furt rikaji, ze urcite prehanim. No kdo nezazil, nepochopi.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:36

viktorka_od splavu Jenze ono nejde jenom o tohle, jde naprosto o vsechno, v podstate kazda bezna situace ci vec se muze takhle zvrtnout. O tech peti mrkvickach neuskladnenych jsem taky netusila, ze muze byt problem:-D.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:43

Karja hele, to se casem vycvicis a o mrkvickach budes lhat preventivne. strasne dobre byly, vsechno zblajzla. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:44

prosim vas, kdyby si u vas chtela babicka, tchyne, mama, teticka nebo ledova kralovna uskladnit dva kose hub a bedynku orechu, poslete je ke mne. houby jsem dostala letos jednou a byly to 4 hribky. dala bych si hned a klidne to ted budu do pulnoci cistit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:45

continuity já třeba tohle neumim, na starý kolena se učim ale i tak.. kdyby nebyla tchyně už hodně věkovitá vys.. se na to. chceš nechceš nech být

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:47

viktorka_od splavu hele tak tchyni bude pristi rok 80 a ja k ni porad jeste obcas odlozim deti. je to dost komplikovana povaha, hlavne kdyz s myma detma resi nabozenskou nebo zidovskou otazku (ona sama neverici), ale ja jsem stastna, ze to je, jak to je.