Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 21:29

MPLee auauau, obavám se, ze něco podobného o "zebrech" v těhotenství už jsem kdysi slyšela od kamarádky a povolilo to po porodu, no. Kolik te/vas ještě čeká? Jinak moc lituji, posilam energii, hlavně, ať to bolí co nejmíň, zkus chodit na tu fyzio, snad ti tam vždycky pomůžou aspoň z toho nejhoršího.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. srpna 2022 21:37

MPLee a ježiš, fuj! Snad to ještě povolí, fyzio trošku pomůže, možná bazén by mohl být fajn. Mně bolely žebra nejvíc okolo šestého měsíce, sice to bylo něco úplně jiného;) ale fakt to hodně přešlo. Tak snad to tak bude i u tebe.

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 21:46

Malenge Evaeva No minulé těhotenství mě hrozně bolrla žebra taky, ale jinak. Tohle je prostě nějaký skřípnutý mezižeberní sval, že je to jako by mi b jednom místě někdo rýpal dlouhým ostrým nožem. Při výdechu, pohybu... no chuťovka. Tamto bolelo taky protivně, ale dalo se s tím fungovat. Tohle se odblokovat dá, ale ta manipulace s bránicí prý může vyvolat stahy a porod, takže to teď dělat nechtějí a chápu to. Jsem teď ve 31 týdnu. Aspoň mi to uvolnil jak nejvíc mohl, zatejpoval a poradil aspoň nějaká dechová cvičení. No, kdyžtak se tam vrátím ve 35.Ono by stačilo, kdyby ten malý ďábel dneska spolupracoval  Ale to bych chtěla moc. 
edit: 

Krásu dnešního dne dokresluje, že auto máme v servisu, ráno mi všechno trvalo tak dlouho, že jsem se nestihla nasnídat a pak jsem zoufale volala našim, jestli se nás dneska neujmou a nepůjčí mi auto, abych mohla zajet na očkování a na tu fyzio. Než jsem to šnečím tempem všechno zařídila, tak je 10 večer a já jím první jídlo - jestli se pytlík biosaurů a mango dá považovat za jídlo  Nakoupit už jsem nějak nezvládla. Přes den jsem sežrala aspoň tátovi z auta tabulku čokolády  

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. srpna 2022 22:03

MPLee už v 31.?! To to letí. No fakt přeju, aby to aspoň trochu povolilo, v těhotenství se všechno pořád mění.

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 22:59

MPLee Jako bys popisovala mě, když jsem byla těhotná s mladším dítětem. Taky mě nějak v práci začalo bolet mezi žebrama, jako ze strany, pak už jsem skoro brecela při vylézání z auta. Pak byl jeden den syn nemocnej, já s ním doma, blbě jsem se hnnula a bylo to hodně strašný, nemohla jsem se ani pohnout, ani nadechnout, ani nahlas brečet. Na ortopedii mě vzali hned druhý den, protože jsem v telefonu ubrekávala, ale víceméně mi řekli, že s těhotnou nic dělat nebudou. Prý ať si nahrivam polštář se zrním a intenzivně to zahřívám. A světě div se, fakt to zabralo. Tak to zkus. Ať se to brzy uleví!

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 23:27

MPLee Ty jo! Fuj! A třikrát fuj! Já z tohoto vlákna si jednou uženu psychosomatický potíže! Já jsem si v těhotenství nějak skripla lopatky, brečela jsem do telefonu, takže me pak vzali hned na ortopedii a dal mi doktor nějaké jehličky a bylo to. Ale to asi tvůj problém neřeší. To suché teplo jak píše Tabea by mohlo pomoci. Držím pěsti! 

My jsme měly úplně boží marieuodpoledne, vzala jsem holky na takové malé hřiště v přírodě, byly jsme tam přes tři hodiny, děti 0 problémů za tento dlouhý časový úsek, příroda, klid, relax, fajn popovídaní s náhodnou kolemjdoucí rodinou. Nakažte se všichni!!!

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 23:44

MPLee Lituju tě moc, já jsem v těhotenství měla něco podobnýho, bolelo to jak čert a nemohla jsem dýchat. Taky jsem dostala expres termín na fyzio, ale mně to naštěstí hodně pomohlo. Držím palce, ať tě to netrápí moc.S dneska se toho sešlo. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 04:06

JankaM Pantofle jako myslíš nazouváky? U nás byly na prvním stupni zakázané. Zeptej se ve škole, nebo ostatních matek. 

Jinak já ještě přidám vtipnou historku na téma dotazníků. Syn včera přinesl další povedený domácí úkol a vyplňoval svoje záliby, co ho dělá šťastným, jeho cíle ve škole, oblíbené předměty a tak....no takže:

"hodiny psaní mě velmi velmi stresují", "nejšťastnější jsem, když jsou všichni kolem mě šťastní a já nemusím nic psát", největší cíl: "zrychlit se ve psaní", nejméně oblíbený předmět "psaní". Nejlépe se mi učí když: "nejsem unavený, hladový a když nemusím nic psát".  Myslím, že mi dost ušetřil práci a svůj vztah k psaní vysvětlil učitelce dost jasně! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33726 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 05:05
Reakce na Garfie:

JankaM Pantofle jako myslíš nazouváky? ​

promin, ale

Offline Kan
Avatar
7005 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 06:05

Garfie Chudák, takového stresu. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 07:14

Potrefenáhusa  jen tak pro jistotu, víš jak, já jsem tým baňka!

Kan Já jsem ji na to chtěla upozornit v dotazníku pro rodiče, ale myslím, že už není třeba. :-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24493 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 07:21

Potrefenáhusa no, co co, kdo se má v těch vašich pantoflách a bačkorách vyznat

Offline Vari
Avatar
1628 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 07:25

Cukle na vas!

Offline Pinot Noir
Avatar
24493 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 07:30
Reakce na Vari:

Moje deti na dvoulety prohlidce prekonaly bajnou hranici deseti kil! Sice furt v percentilovym pomeru vyska/vaha skoro vypadavaji z tabulek, ale Tlaskal z Motola zatim nehrozi. :-)

​Gratuluju! 

Offline Vari
Avatar
1628 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 07:38

Pinot Noir Dekuju! :-) sli jsme tam az na jedenactou, tak jsem jim od rana furt neco cpala plus si velkou potrebu nechali az po navsteve pediatricky, takze tam ta desitka vaze skocila. :-) a poprve jsem pani doktorku i sestricku videla bez respiratoru, takze je konecne poznam, kdyz je nekde potkam. :-D

Offline rysamona
Avatar
835 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 08:23

JankaM Dítě už loni, ve druhé třídě, bačkory nemělo protože na 37 se prostě ty klasické  nedělají. Vyřešila jsem to tvarovanými sandály s páskem přes patu. I letošní léto v nich odchodila. A zřejmě jí ještě chvíli jako přezůvky vydrží. Takže za mě nějaké šikovné sandály

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. srpna 2022 09:34

Pinot Noir pantoflích:) U nás se bačkory nepoužívají, jen u malých dětí bačkůrky. Ale hlavně ne každý pantofel je přezůvka, některé máš na ven

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 10:14

žluťásek Ahoj, no z vícero důvodu. Třeba na zimu jsme je nekupovali nikdy, do té zimy na Vysočině pro můj pocit neměly žádné dostatečnou podrážku. Hlavně velkamala chodili na poměrně dlouhé vycházky se školkou a po asfaltu a ona si tak nějak začínala stěžovat že ji bolí kolena, což nemusí mít souvislost a mohla si to vymyslet. Ale hlavně z nich přešel i sambo, že ho prostě začaly bolet nohy. Takže nepřešli jsme zcela ale tak jako víc vybirame, prostě aby to byly takové kompromisní boty, na léto třeba ještě ty bf sandále měly, ty se mi zdály dobre, takové akorat a na podzim budou mít zas klasiku, ale ty boty jsou lehké a vepředu široké. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. srpna 2022 10:18

Karja jaké lehké a široké vepředu kupuješ? Protože mně by nějaké kompromisní boty asi vyhovovaly nejvíc, ale na žádné dostatečně široké a měkké jsem nenarazila.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 11:01

Karja kompromisní s dobrým tvarem a silnější, přesto měkkou podrážkou jsou díra na trhu, to by ocenila i spousta dospělých.

Ségra kupuje dětem taky už klasiku a začínali na bf, z těch důvodů co píšeš ty.

Mně tvrdý povrch nějak vůbec neva, ale nenosím úplně ty tenký šlupky, spíš silnější bf jako má třeba fare nebo ty froddo. Na dovolený jsem zkoušela skinnersky a to je teda hodne skvělý, to si musím příští rok koupit taky. Mužovy o pět čísel větší si půjčit moc nemůžu