Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 23:12

Tabea to se náhodou hodí, přihodila bych to do dřevníku a v zimě jako když najdu!

Zlatý klády, hroznej ekl jsou ulity, pokud není šnek řádně vyhnilej, pekelně to smrdí

Offline Len
Avatar
2213 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 23:13

DruI Dá se to najít pod názvem geoda

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. srpna 2022 23:17

Pinot Noir ulity u nás naštěstí nefrčí. Kluci si pro to zabrali jeden šuplíček v předsíni, ještě než jsem stihla vymyslet, co tam dám Klacky teda necháváme pod schody před vchodem naštěstí.

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 23:47

Ja uz mam plne kvetinace kamenov, no aspon nemusim dokupovat keramzit co mi z nich kedysi povyhadzovali :)

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 00:28

Gatita Tyhle malý papírnictví je podceňovaný poklad! Taky takové znám a je mi fakt obecně hrozně líto, že ty nákupy do školy sklouzly k objednávání přes internet nebo nákupu v Tescu. :-) Ty jsi totiž často zmatená, nevyznáš se, zatímco tady fakt ví přesně, co je třeba, chci pero, paní se ptá pro jak staré dítě, která třída, levák, pravák...no prostě super. 

A ty složky jsou fakt zbytečný, taky jsme je měli, ale naše děti to jenom zdržovalo, buď věci do složky nedávali vůbec, nebo jen do jedné. A nejlepší jsou fakt je jen takové ty lehké z odkazu, nebo i ty"obálky", určitě ne pevné desky, i když je ve škole doporučují. Neboj, vejde se tam všechno, zase tak moc toho mít nebude. Se synem jsem víc používala takové ty barevné obálky, víc se mi osvědčilo mít ru sebe předměty (třeba všechny učebnice a sešity do matiky), než velikosti na A4 a A5, ale to jsou drobnosti, které vychytáte, jak vám bude vyhovovat. 

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 01:50

Veru, tie male papierka boli fajn, u nas ich trochu supluje Daffer, tam sa fakt venujú,  ale zas su najdrahší a potom sa kupujú zbytočnosti v Lidli.  Za seba hovorím, že také tie súpravy pravitok,  čo mavaju v reťazcoch,  sú na matiku na nič. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 03:56

letfenixa Mně by asi nejvíc vyhovovalo, kdyby tady ty pomůcky nakoupila škola a rodiče je pak zaplatili. Úplně živě vidím argumenty proti, ale kdyby to bylo zažité, bylo by to fajn. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 04:11

Evaeva No jo, já si představovala domácí krájení kamene s překvapením :) Geoda by u nás teda taky měla úspěch, obzvlášť kdyby byla dost velká, aby ji poníci mohli používat jako jeskyni ;)

Online 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 06:08

Garfie moje mamka to tak dela. Od rodicu prvnaku ted vybere 400Kc a nakoupi za to sesity na celej rok, potreby na vytvarku a nevim co jeste. Deti maj mit jen penal. A jeste ma trik na tu vytvarku, ze vsechny ty vodovky atd skladuje ve skrini a deti si je berou jen kdyz to potrebujou a vystacej jim pak vetsinou na nekolik let:)

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 06:12

711990  Geniální! Kolik starostí by to ušetřilo rodičům i učitelům! 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 06:20

711990 to je super. Nase skola to ma teda taky tak, ze vetsinu veci nakoupi hromadne. Ja mela jako rodic za ukol sehnat krom tasky a penalu jen asi 4 veci do toho penalu, prkotiny typu guma a orezavatko, coz ma asi vetsina lidi doma tak jako tak. Nebo skola tyto veci nenakoupila jen proto, aby nadsenym rodicum ty nakupy neuprela uplne:)))

Online 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 06:24

Garfie prave, ono je to hlavne lepsi pro ni, protoze maj sesity a pomucky jaky ona potrebuje:) jako rodic bych to taky ocenila

Gatita to je super prave:) neco nakoupit jdes, ale nemusis resit jak linkovany sesity sou potreba

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 07:02

Garfie prvákom sa to tak robí,  a to , čo píše 711990 s vytvarnou,  majú všetci tak u nás.  Plus mesto poskytuje základnú výbavu prvakom.  

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 07:13

Garfie 711990 U nás to jedná třídní taky dělala, bylo to super.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 07:50

Ty jo, a když už mluvíme o škole, zrovna tady dělám domácí úkol pro rodiče.  Vyplňuju dotazník a zdá se mi to dost super (kdyby to teda někdo udělal za mě). Normálně vám to tady dám, protože mě to donutilo se zamyslet nad některými věcmi....

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 08:55
Reakce na letfenixa:

.Za seba hovorím, že také tie súpravy pravitok,  čo mavaju v reťazcoch,  sú na matiku na nič. 

Nejlepší pravítka u nás mají v knihkupectvích, která vedou i učebnice. 

Ale když se starší loni na jaře rozpadlo kružítko, nebyla jsem schopná sehnat kovové vůbec nikde v okolí. 

Toto vyčítala učitelka a řidičáku, jestli si rodiče zkoušeli tím kružítkem něco narysovat. Nějaká maminka jí řekla, že kružítko má už asi pátý, některá byla dost drahá a všechny jsou nafigu. 

Není to vždy o tom, že rodiče chtějí za každou cenu ušetřit. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 08:56

Garfie to je fakt super. I kdyz nevím, jestli bych u těch úplně malých dětí poznala, jaký učící typ jsou. Já jsem to sama na sobě zjistila až kolem puberty. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 09:01

continuity naštěstí jich můžeš zaškrtnout víc. Škoda, že jsem vám nevyfotila jeho včerejší domácí úkol, dopňoval takový ten graf, jestli platí A, tak.... jestli B....na téma čtení. Výchozí otázka-přečetl jsi něco o prázdninách? A dneska má taky super úkol, o matice. Podobný jako tento dotazník pro rodiče, ale na téma, co ho baví na matice, jak se mu nejlíp pracuje, jestli počítá raději na tabuli, v sešitě nebo PC a tak...fakt dobý. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 09:08

Garfie no to je fakt super, pokud s tím škola takto pracuje. Tady se pod individuálním přístupem často myslí, že dítě dostane úkol navíc, když má už hotovo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. srpna 2022 09:09

Garfie podobný dotazník jsem vyplňovala loni ve školce. Byly to teda asi jen čtyři otázky a docela jsem se zapotila Je to super.