Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:08

Evaeva mne by totiž teď ta absence denního spanku zabila, jsem ochotna dělat cokoliv, jen když u toho usne!!!

Offline Tabea
Avatar
4678 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:27

Karja Hodíš prosím pár tipů co s dětma na Vysočině v tomhle počasí (déšť)? Díky moc!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:30

Mrakoplas

U nás to dost eliminuje školka, ale minulý týden tam z nějakého důvodu spala po obědě a to jsou jí ty večery pak hodně dlouhé.

A vůbec teda nevím, jak do tohoto nastěhuju mimino, teda vlastně lezoucí batole. Obávám se, že se to bude muset řešit ještě před Vánoci

Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:32

Mohučanka bežný pohľad, akurát že u nás je to v obývačke včera dostali chlapi pokyn na upratanie, tato povedal, že nevie, kde majú byť L.veci a bojí sa, že keď ich zle uprace, tak bude zle, tak robil len morálnu podporu sediac na stoličke a bolo upratane oveľa rýchlejšie,  ako keď je to so mnou! Takže je to jasné, ako to bude prebiehať v budúcnosti,  až na to že muž už chodí preč. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:33

Mohučanka u nás taky tak! I když zrovna při odpočinku starší fakt odpočívá.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:39

Potrefenáhusa on už brzy spát přestane, nejspíš, už mu budou tři a vydrží nespat, ale několik dní v řadě je problém. Hodlám zavést siestu jako u staršího, tak uvidíme. Já s ním čekám dlouho, hladit moc nechce, když jo, tak hladím, ale spíš ho to rozdovádí. K němu do postýlky se nevejdu, tak sedím vedle. Já si myslím, že ty spánkové asociace jsou důležité hlavně u mimin, on už ví, co se po něm chce a když vydrží deset minut v klidu, tak usne. Ale ten dudlík byl pro něj asi "motivace" v té posteli vydržet. Třeba někdo vymyslí něco, co by mohlo fungovat.

Online Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:44

Tabea No a kde jste cca? Ta Vysočina je hrozně veliká! 

Online Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:47

Tabea Ale napíšu ti, kde si asi myslím, že jste:-D. Havlíčkův Brod -Vymazlena kavárna, pak v Humpolci je nějaká galerie s věcma pro děti, ale nebyli jsme, je to až pro větší, Světla nás Sázavou, jede tam nějaká IQherna přes prázdniny, mají tam hodně různých her, je to řekla bych pro tvoje deti, tam je i podzemí, prý moc pěkné. Pak bych se koukla na Pelhřimov, tam je to muzeum rekordů, určitě tam pro děti něco je, a Jihlavu třeba vůbec neznám, tam jezdíme jen do Zoo, ale počítám že v krajském městě už musí být nějaké herny a zajímavosti. 

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:47

Mohučanka tak to radsi budu uspavat nez uklizet

Offline MPLee
Avatar
2342 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:06

Tabea v Jihlavě je Robinsonův ostrov. Vnitřní herna 

Offline Makara
Avatar
2233 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:11

Tabea nevím, jak jsou odolné děti a ty

strašidelný zámek

Peklo Čertovina

Já tam tedy nebyla, tak vyggůglit recenze od rodičů stejně starých dětí.

Offline Tabea
Avatar
4678 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:17

Karja MPLee  diky moc. Jsou v PE. Tam už to mají prolezlý. V Jihlavě byli myslím v podzemí. V tý herně nevím, musím se zeptat. Byli tam v lezeckým centru, to má bohužel o prázdninách zavřeno. Nadhodím jim tu Světlou. Minulý týden byli nemocní a teď leje.
V Humpolci byli na Orlíku a v pivovaru na věži, úzkokolejkou jeli, v Táboře už taky byli. V Pe na Křemešníku na rozhledně i na lezení. 

Offline Tabea
Avatar
4678 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:20

A v Kamenici na zámku a v nějakým to muzeu strašidel nebo co to, tak tam jsem s nima byla já. 
Asi je pošlu do leda na houby, jen co přestane pršet.
Makara Diky za tip.

Online Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:27

Tabea Hele už dneska má snad pršet naposledy, zítra poprchavat. Ještě bych zauvazovala nad vnitřním bazénem. Jinak mě fakt nic nenapadá, my už jsme tak jako na hranici středních Čech, plus že jo jsme se temto vnitřním atrakcím vlastne dva roky vyhýbali:-D. Možná jet někam vlakem, pobejt někde v kavarne a pak zpátky, to by mohlo být i v dešti dobrý. 

MPLee Díky. Tomu ostrovu jsem se vyhýbala, jednak jsem si myslela, že je to venku a taky pro větší děti, ale dle fotky by to asi šlo:-D

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:29

Tabea nam se moc libilo na Teto vystave. Nevim presne, jak velke mas deti, toto je podle mne idealni pro predskolaky nebo male skolaky 

edit: a na destivy den asi uplne ne, ale hezke je i https://www.centrumeden.cz/ a blizko nej alej s pohadkovymi postavami a mini lanove hriste, areal s miniaturami hradu a hriste vcetne jednoho s vodnimi prvky

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:40

Evaeva já bych ten dudlík zas tak nepřeceňovala. To jedno dítě s dudlíkem potřebovalo spát až do nástupu do školy a dudlík jsem ji taky brala někdy mezi druhým a třetím rokem a vůbec si nepamatuji žádný extra problém. Ta siesta se mi zdá dobrý nápad, takto nějak jsme to překlenuli i my. 

Během dovolené mi vždy přechodně přestaly spát obě děti, ale já mám za to, že když takto malé dítě spát potřebuje, zas spát začne. A to i když se to matce příliš nehodí. ( Mě ten denní spánek se starším dítětem, které už nespalo spíš omezoval). 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:51

continuity siesta není žádné překlenovací období ta musí vydržet minimálně do školy

On na dovolené nespí, ale odpoledne a ty další dny tak od 12 už to není nic moc, sama a každý den si to ráda odpustím. Starší syn přestal spát po létě. Mladší kolikrát neusne, hodinu a půl se valí v posteli, takže si odpočine, ale ne vždycky se zklidní natolik, aby usnul. Jenže bez dudlíku nevím, jestli to vydrží.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 11:01

Evaeva ještě může začít znovu spát obden nebo ve školce. Však uvidíš.

Mě zkušenosti s mými dětmi s naprosto odlišnými spánkovými potrebami naučili, že maximálně lze ten spánek s velkým úsilím  trochu přeskupit, ale víc nebo méně to dítě spát proste nepřinutíme. 

Online Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 11:22

Evaeva

My právě máme ozkoušeno, že velkamala po odebrání dudliku přestala odpoledne spinkat a bylo to blby, ale prostě se nedokázala jinak sklidnit a já už jsem neměla tolik času věnovat jejímu spaní třeba půlhodiny uspávání a tak. Bylo jí 2 a čtvrt a bylo to blby. V podstatě půlrok nešlo nic pevne naplánovat na odpoledne, ty nálady byly rozličný, včetně toho, že se ve třeba ve čtyři odpoledne dořvala do spánku. Ale jak píše continuity může to být úplně jinak no. Uvidíme jak to teď s maloumalou bude. Ona dost vyžaduje ten dudlík i doma, což je otrava a teď budeme doma přece jen víc! 

Offline MPLee
Avatar
2342 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 11:26

Karja jako o deštivém prázdninovem dni bylo dost plno, ale holky už se určitě zabaví. Je tam část pro úplná mrňata, tahle sopka s lanovým mostem, velká prolézačka s tobogány a klouzačkama a v patře pak ještě nějaká autíčka a další prolézačky, velký nafukovací hrad...