Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:52

Evaeva Jsem na tom stejně. Malamala potřebuje odnaucit, ale obavam se, že si odbourá denní spánek a to nechci, nechci! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:54

Jos já to právě takhle násilím dělat nechtěla, se starším jsem se domluvila. Navíc on už je dost velký, aby věděl, že se dá pořídit nový. Už mi tu taky kňučel, že potřebuje nový. No rozkousal si ho sám a jiný tu nemáme. Trochu se bojím, že bude problém s denním spánkem. A hlavně jsem to fakt nechtěla dělat na dovolené

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:56

Karja třeba to teď ještě půjde, u staršího to vliv nemělo, ale ten byl o skoro rok mladší a přes den usínal asi dvě minuty po ulehnutí. Mladší už ten spánek potřebuje míň, takže usíná déle, ale pořád bych ho ráda zachovala, bez něj bývá protivný, hlavně když nespí pár dní za sebou.

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:07

Potrefenáhusa No, doufam, ze casem ty boty bude taky zvladat lepe. Ted jak jsme uprostred leta menili velikost, tak tenisky jsem koupila uplne stejne, jenom vetsi, takze ty prosly v pohode, ale sandaly byly misto modrych sede, a to si hnedka vsimnul, ze jsou jine, nechtel se do nich obout. Kozene boty zatim taky nedava, jak jsou tuzsi, ani se v nich nechce postavit. Ale podobne to je i s novou cepici, helmou, nebo bundou, tak se spis smiruju, ze potrebuje vic casu na zvyknuti (moje nervy... ). 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:07

Je velká blbost dávat mu do postýlky před spaním láhev s mlíkem? My pořád trochu válčíme s tím uspáváním v rozumným čase, tak jsem to včera zkusila a usnul do čtvrt hodiny, někdy se s tím trapíme i hodinu a půl. Asi blbý i kvůli zubům?

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:10

Evaeva Chapu, syn uz od te doby pres den spi spatne. Ale jeste mu nejsou dva a s nim se rozumne nedomluvim, takze to chtelo radikalni rez. Zuby byly v tu chvili dulezitejsi. Ono taky zalezi, jestli tvuj kluk jen s dudlikem neusne a pak mu nevypadne. Syn dudlal i hodiny a vyndat moc nesel, i se vzbudil treba...

Online Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:17

Zina No blbý kvůli zubům to je. My jsme to tak dělali docela dlouho, přesně kvůli tomu co píšeš a čistili pořádně ráno. Ono se od toho blbě odnaucuje. Ale dělá to strasne strašně moc lidí. To jsem ti pomohla co!? 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:23

Zina ten plak je potřeba vyčistit pořádně 1x za 24 hodin.  Ideální ta flaška na noc není, ale co mám tak načteno, tak mi.prijde že když vyčistíš pořádně zuby předtím i ráno, tak by to moc škod napáchat nemělo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:50

Jos jo, to chápu, ve dvou a půl se s ním domluvit dalo dobře. I tak mi to přišlo jako manipulace, ta výměna za hračku. U menších bych dudlík asi jen vzala. Neměla bych to srdce dát mu ustřižený a tvářit se jako nic.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:53

Zina pro zuby to není nic moc, ale na druhou stranu to dělá valná část dětí;) Jestli to zkoušíte bez lahve dlouho a k ničemu to nevede...On usne přímo u toho? Někdy doporučují aspoň zapít vodou, aby se zuby aspoň trochu opláchly.

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:55

Zina dcera se v roce odstavila od kojení a dostala na usínání flašku s nutrilonem. Zuby čistíme pořádně večer před mlíkem, včetně mezizubního kartáčku a ráno. Takže ideál to asi neni, ale klidně bych si to teď ulehčila. Ono dcera pak postupně vypila mlíko dost rychle, odložila lahev, dala nám pusu a ještě chvilku poslouchala pohádku. Takže jsem měla v plánu začít postupně čistit zuby po mlíku a vyměnit lahev a dudlíkem za normáln. No ale teď na dovolené si sama zrušila mlíko večer uplně. Každopádně než se trápit hodiny s uspáváním, tak bych asi dala flašku a až si všechno za pár měsíců sedne, tak bych případně řešila co dál

Online Len
Avatar
2207 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 22:58

Myrtila Jsou z podobnýho těsta. Já jsem se tu kdysi myslím podivovala, čím to, že nám čerstvě sedící dítě ve stokke židli tak vyvádí. No a došlo mi to záhy, prostě to byla další novinka. Kidhelper zrovna tak. Capáčky byly velký špatný a když si na ně konečně zvykl, dostal pořádný boty. To zoufalý dítě, co se nemůže pohnout vypadalo jako úplnej ubožák a já jako týrající matka. Nedej bože, když se mu venku pokusím sundat boty, na to teď vyloženě musím mít kapacitu, abych se do toho vůbec pouštěla.Myslím, že za odrážedlo ušetřím...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 02:46

Zina radit si netroufnu, ale myslím, ze kruciální je to důsledný  čištění.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 03:02

Karja Evaeva a neslo by jim ještě k tomu usinani přidat nějakou alternativu? Naše dite je od narozeni bez dudliku, takže mám s uspavanim celkem bohatý zkušenosti :-) 

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 08:18

Len No, jsou fakt podobni Nas syn teda venku bosky chodi, ale boty nosi jenom s ponozkou, coz bylo treba u bazenu fakt super - osusit, dat ponozky, boty, za dve minuty zout boty a ponozky a za chvilku zase znova  No, jsem zvedava na tu dovolenou

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. srpna 2022 08:22

Potrefenáhusa co třeba myslíš? Má ještě plyšáky. Nakonec večer usnul dobře, ale pořád se bojím toho denního spánku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 08:56

Evaeva tak já mám to dite o docela dost mladší a usnout úplně sama nikdy neuměla, takže já si leham k ni a hladim, něco vypravim nebo zpívám (nebo vytuhnu v 80% driv než ona a ona se pak nějak prituli a usne, ale to zvlášť po tom obede nemám rada, proto ji furt nejradši po obede strkam do toho houpaciho kočáru, ale někdy si sama řekne, ze chce jít do postele)

takže někdo tu třeba poradi ty další spankovy asociace pro starší děti, co by mu pomohly usnout bez ty jeho hlavní pomůcky :-)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:01

Kdo si chce zlepšit den? Dcera po obědě odpočívá hodinu a půl sama, a večer usíná sama, zavedli jsme to dost brzy, nicméně často to chce pevné nervy. Dám fotku, jak to vypadá v jejím pokojíku po víkendu s takovým samostatným režimem

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:02

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:06

Mohučanka takto to u nas vyzera kazdy den