Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. června 2022 19:42

letfenixa to poznaaaam. Moja najnovšia mantra je: správa sa ako dieťa pretože je to dieťa a inak sa správať nevie

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 26. června 2022 20:16
Reakce na betsey:

Hm, tak v zime som si naivne myslela, že to dieťa bude chodiť do škôlky aspoň v júni. Tak veľký omyl. Bola takmer dva týždne doma, potom bola v škôlke tri dni (a to zrovna prebiehali škôlkou ovčie kiahne), potom dva týždne doma, teraz bola v škôlke štyri dni a dnes teplota 39 stupňov. 

​Tohle je poslední měsíce náš "denní chléb". . Soucítím. Je to zoufalství už.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. června 2022 20:20

Pinot Noir hlavně v létě už s ničím takovým nepočítáš. Tohle je děs. Aspoň mně ty dětské nemoci odnaučily víc plánovat, dopředu nepočítám s ničím.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. června 2022 20:22

Syn dnes překonal strach z bazénu a koupání u tchýně si moc užíval Malý krůček pro lidstvo, ale pro něj obrovský pokrok 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 26. června 2022 20:51

betsey soucítím. Dcera dnes večer 38,5. Ve čtvrtek máme jet na dovolenou. Doufám, že je to jen z horka (neštovice měli ve školce taky). 

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 26. června 2022 20:52

MPLee Já jsem měla na miminko Pittari a byla jsem moc spokojená. Ale mrkni předtím na video, jak se tam dítě usazuje. Ono se to nejdřív navazuje a miminko se vkládá dovnitř, chce to trochu cvik. S těmi ostatními zkušenost nemám. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 26. června 2022 23:29

Mohučanka betsey Tonda ted mel zahadnou nemoc tedka den pred odjezdem na vikend pryc, horecka 38.5, den a pul a pak nic. Dneska sem objevila nejakej jakoby pupinek na brise. 6.nemoc uz mel, ale doktorka rikala ze tyhle ty horecka-vyrazka nemoci ted radej...povazuju to tim za vyrizeny, tak at je to i u vas rychly!

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 26. června 2022 23:38

711990 mladsi mal takto pred tyzdnom, rano sa zobudil s 39 (a nieco), co ho drzalo cely den, ledva som stihala kombinovat nurofen s panadolom a na druhy den mu nic nebolo, ani vyrazka nenaskocila.   zda sa (snad uz sme safe) ze to od neho nikto nechytil.  Vobec nevieme co to bolo, otec ho bol pozriet, druhy den som chcela zaniest do laborky moč ale ked mu nic nebolo, nechali sme to tak.

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 27. června 2022 03:58

Ta vysoká teplota bez ničoho iného ma desí

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. června 2022 04:54

Mohučanka  Pozdravuj dcerku, život v kruhu jsem si jako malá taky představovala (dost dlouho) a i dnes mi často připadne reálný.  O té přímce by se dalo polemizovat.  Dokonce jsem jako dítě vymyslela Teorii kruhu, velmi propracovanou! U už si z ní moc nepamatuju, hlavní myšlenka byla, že opozita jsou si vlastně tak blízko (typicky třeba láska a nenávist), že splynou v nekonečný kruh. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 27. června 2022 07:34

letfenixa jj me taky, ze jakoby clovek nevi, cim to je a nejsou tam zadny priznaky ceho se chytit.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 27. června 2022 07:41

711990 naše dítě to jednou mělo, žádný jiný příznaky a dg.byla lehká viróza, měla 3 dny 39 (ona ale mírně zvýšený teploty nezná), nebyla k tomu ani unavená, v celkový pohode, jen měla tohle strasny číslo na teploměru...

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 27. června 2022 07:48

moje starší dcerka to měla několikrát, 1-3 dny horeček bez jiných příznaků, nebo jen s mírnou rýmou. Prostě jí to vylítlo i při asi menším zánětu. Vždy horečka reagovala na léky, mezi špičkami horeček vypadala dobře, tak jsem se nijak neděsila, prostě viróza. Začalo mi to vlastně vadit až poté, co měla febrilní křeče, kdy jsem se bála, že se jí budou opakovat (naštěstí se tak nestalo a teď už snad ani nehrozí). 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 08:21

Garfie prý jsou důležité tradice během roku právě proto, aby se z přímky stala spirála Přímka je moc děsivá 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 08:24

mnum já si vždycky říkám, že pokud jdou horečky srazit a netrvají dlouho, tak to nic nebude (samozřejmě, když dítě vypadá normálně). Nevím, jestli kromě páté a šesté nemoci jsou ještě další podobné virózy, ale předpokládám, že jo. Tak to beru jako něco podobného.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:34

Evaeva Spirála! To je přesně to, co bych jako teorii asi vytvořila teď!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:35

Garfie to je hezký a polemizovat by se dalo o moc věcech dcera chtěla, aby bylo zase předevčírem, protože si s kamarádkou ve školce řekly něco ošklivého a chtěla to vrátit.

Jinak tedy ráno 37,4 a je v nejlepší formě. Možná mohla mít nějaký lehký úpal (?)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 08:46

Mohučanka na to trpí neteř, z horka mívá horečku.

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:51

Mohučanka úpal to mohl být úplně klidně. Spíš teda úžeh, ty malé děti nepotřebuji moc, aby se na sluníčku přehrály.

Mladší si to střihla každý začátek léta alespoň jednou. Většinou, když ji měl na starosti někdo jinej než já nebo muž. Občas se k tomu přidalo i zvracení, ale měly by dobře zabrat antipyretika. 

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 27. června 2022 09:11

No nic, dítě se chová normálně, včera na chatě visela za ručičky na kraji bazénu, vysmata jak leco, takže ráno kontrolní rentgen na poliklinice. Vyšetření i fotka v pohodě, dítě se pěkně hojí, ptám se na školku. Doktor zkoukl zkušeným zrakem dítě, které tancovalo okolo kostry v ordinaci, a že nevidí jediný důvod proč by nemohla. Tak jsme vyrazily do školky... odkud zase vyrazily nás, že dokud bude mít i to nejmenší omezení (což zahrnuje ortezu), tak ať ani nechodíme...Hlavně že hlavní vedoucí minulý týden prohlásila, že když bude dnešní kontrola ok, ať ji klidně privedu. Dítě mi v autě udělalo takový hysterak, že chce a ze se tesi a proč nemůže, že jsem měla chuť se otočit a dovézt ji tam. Ale teta co nás odešla, byla ráno tak nepříjemná, že se mi tam malou už ani nechce dávat. Blbe je, že máme v téhle školce domluvenou docházku pro obě různě přes prázdniny